Ігор Терехов: Норман Фостер почав працювати над планом реконструкції Харкова
19 квітня 2022 18:17 Місто
Ігор Терехов: Норман Фостер почав працювати над планом реконструкції Харкова Харківський міський голова Ігор Терехов обговорив питання реконструкції міста після війни з архітектором, лордом Норманом Фостером.

Також у онлайн-нараді взяли участь представники Фонду Нормана Фостера, Гарвардського та Оксфордського університетів, народний депутат України Ігор Абрамович. Дзвінок було організовано за підтримки Секретаріату Європейської економічної комісії ООН.

Ігор Терехов повідомив, що загалом у Харкові зруйновано близько 25% будинків. Російська армія знищила багато адмінбудівель, будинків у центрі міста, житлові мікрорайони, серед яких особливо постраждали П'ятихатки, Рогань, Північна Салтівка. За його словами, лише нещодавно у місті обстріляли три медзаклади. Тому після війни Харків потребуватиме нових об'єктів соцсфери – лікарень, шкіл та дитячих садків. Крім того, самі будівлі мають бути сучасними та безпечними.

«Велику увагу потрібно приділити дизайн-проєкту, щоби мікрорайони відрізнялися один від одного. Останні розробки, енергозберігаючі технології. Потрібні бомбосховища, підземні паркінги подвійного призначення», - повідомив міський голова.

Також Ігор Терехов наголосив, що Харків – місто IT-технологій, тому новому Харкову потрібні сучасні дизайн-проєкти. Також у планах – побудувати сіті-центр європейського рівня.

«Ми хочемо створити індустріальні, високотехнологічні парки, щоб перезапустити економіку міста та України», - заявив міський голова.

Крім того, він додав, що Харкову потрібні багаторівневі розв'язки, велодоріжки та нові зони відпочинку, парки та сквери.

Як повідомив Норман Фостер, він уже створив план проєкту маніфесту міста, який, звичайно, ще коригуватиметься.

«Я зобов'язуюсь зібрати найкращі розуми з найкращими планувальними, архітектурними, дизайнерськими та інженерними навичками у світі для відродження міста Харкова. У дусі об'єднання планетарної поінформованості з місцевими діями я прагнув поєднати найкращі українські таланти зі світовим досвідом та порадами.

Першим кроком буде генеральний план міста, пов'язаний з регіоном, з метою об'єднати найулюбленішу і найшанованішу спадщину минулого з найбажанішими та найзеленішими елементами інфраструктури та будівель – іншими словами, створити місто майбутнього зараз та планувати своє життя на десятиліття вперед.

У розпал пандемії Лондон оновив генеральний план, в основі якого лежав план, введений в експлуатацію в найпохмуріші дні Другої світової війни. Генеральний план – це акт впевненості у завтрашньому дні для майбутніх поколінь», - зазначив Норман Фостер.

Народний депутат Ігор Абрамович своєю чергою підкреслив, що як харків'янин і парламентар докладе всіх зусиль для того, щоб після війни відновлення Харкова відбулося в найкоротші терміни.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини