У Харкові відзначили 80-ті роковини трагедії у Дробицькому Яру
14 грудня 2021 14:55 Суспільство
У Харкові відзначили 80-ті роковини трагедії у Дробицькому Яру Траурний мітинг, присвячений 80-м роковинам трагедії у Дробицькому Яру, пройшов сьогодні, 14 грудня, на території Меморіального комплексу «Дробицький Яр».

У заході взяли участь Харківський міський голова Ігор Терехов, представники обласної влади, ветеранських організацій, національно-культурних об'єднань, дипломатичних місій, студенти, школярі, містяни.

Нагадаємо, що Дробицький Яр увійшов в історію як місце розстрілів у 1941-1942 роках нацистськими військами мирних жителів Харкова та Харківської області, більшість з яких - єврейське населення. Загалом у Дробицькому Яру було вбито близько 20 тис. осіб.

«Це місце втілює весь жах війни. 80 років тому окупаційні війська провели тут перші розстріли. Тисячі людей були позбавлені життя лише через те, що були євреями. Сьогодні тут зібралися люди різного віку, зокрема, молодь. І це добре, бо з покоління в покоління ми повинні передавати пам'ять про безневинно вбитих у цьому місці. Людство має зробити все можливе, щоб такі трагедії ніколи більше не повторилися», - наголосив Ігор Терехов.

Учасники мітингу вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини