У Харкові обговорили злиття «Електроважмашу» з «Турбоатомом», а також перспективи авіазаводу
22 листопада 2021 21:09 Місто
У Харкові обговорили злиття «Електроважмашу» з «Турбоатомом», а також перспективи авіазаводу Виїзне засідання міжфракційного депутатського об’єднання «Енергоефективна Україна» у Верховній Раді відбулося сьогодні, 22 листопада, у Харківській облдержадміністрації.

Під час засідання обговорювалися питання злиття АТ «Турбоатом» та АТ «Завод «Електроважмаш» у АТ «Українські енергетичні машини», а також були визначені ключові проблеми у питаннях підвищення енергоефективності та складена дорожня карта щодо їх усунення у Харкові та Харківській області.

Як зазначив під час засідання Харківський міський голова Ігор Терехов, і «Турбоатом», і «Електроважмаш» з їхніми численними трудовими колективами є брендами міста Харкова, і їхнє об'єднання має дати позитивний ефект.

«У двох підприємств фінансове становище було зовсім різним. На «Турбоатомі» розуміють, що нового потрібно привнести у виробництво, аби підприємство отримувало замовлення й надалі. Там платять стабільну зарплату та бачать перспективу. «Електроважмаш» опинився у жалюгідному стані. Я зустрічався з робітниками - і там, і там зовсім різні настрої! І дуже правильно приєднати «Електроважмаш» до «Турбоатома», забезпечити замовленнями. Це турбота всіх - і міської влади, і народних депутатів, і Президента України. Ми як місто робитимемо все можливе, щоб допомогти новому об'єднанню», - підкреслив Ігор Терехов.

Також міський голова порушив питання реанімації роботи Харківського авіаційного заводу.

«Для міста дуже важливо, щоби виробництво працювало. З такими традиціями, такими фахівцями ми не маємо права втратити авіазавод. Ми не дамо там побудувати ніяких житлових будинків. Підприємство має працювати у будь-якій формі власності. Давайте разом робити так, щоб промисловість у Харкові розвивалася, це основа основ для Харкова та України», - наголосив Ігор Терехов.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 26 серпня погодив реорганізацію АТ «Завод «Електроважмаш» шляхом приєднання до АТ «Турбоатом». Нове об'єднання отримало назву «Українські енергетичні машини».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини