У Харкові з’явиться пам’ятник відомому класику азербайджанської поезії
13 вересня 2021 16:42 Місто
У Харкові з’явиться пам’ятник відомому класику азербайджанської поезії Пам’ятний знак відомому класику азербайджанської поезії, філософу середньовічного Сходу, мислителю Нізамі Генджеві буде встановлений на пл. Фейєрбаха.

Таке рішення було ухвалене сьогодні, 13 вересня, на засіданні Міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища, яку провів перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак.

Як повідомив відповідальний секретар комісії Роман Кравченко, відповідне клопотання подало Почесне консульство Азербайджанської Республіки. Встановлення пам'ятного знаку приурочене до 880-тої річниці з дня народження азербайджанського класика.  

Також комісія підтримала звернення Почесного консульства Республіки Казахстан у місті Харкові щодо встановлення пам’ятного знаку у Сквері мислителів (вул. Полтавський Шлях, 22). Скульптурна композиція складатиметься з трьох фігур: українського філософа, богослова, поета і педагога Григорія Сковороди, азербайджанського просвітителя, філософа і громадського діяча Мірзи Фаталі Ахундова та казахського поета, мислителя, реформатора культури Абая Кунанбаєва.

Як зазначив Олександр Новак, реалізація цих культурних проєктів сприятиме подальшому розвитку і зміцненню міжнародних зв'язків Харкова.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини