У Харківському зоопарку померла слониха Тенді
28 липня 2021 11:32 Екологія
У Харківському зоопарку померла слониха Тенді Слониха Тенді, якій було 23 роки, померла у Харківському зоопарку в результаті хронічного захворювання

У зоопарку нагадали, що Тенді приїхала до Харкова з Одеси у дворічному віці. З часом, коли слоненя почало набирати вагу, кіпери помітили проблеми із задніми ногами. Тенді кульгавіла, неправильно ставила стопу, що призвело до викривлення ніг і системних змін, які не дозволяли тварині нормально рухатися. Після виявлення перших симптомів близько десяти років тому співробітники зоопарку спільно з куратором від Європейської асоціації зоопарків і акваріумів (ЄАЗА) скликали консиліум із західними колегами-ветеринарами, які поставили діагноз - дисплазія колінних суглобів.  Єдиною причиною виникнення цього захворювання у тварин є генетичний фактор, і саме цим захворюванням страждав батько Тенді - слон Тарун.

«Враховуючи складність захворювання і особливості його перебігу, протягом усього часу ми вели регулярні консультації зі спеціалістами Європейської асоціації зоопарків і акваріумів. Лікування велося під наглядом ЄАЗА, було підібрано максимально ефективний метод підтримуючої терапії, який за участі західних колег-ветеринарів корегувався, залежно від загального стану Тенді», - розповіли у зоопарку. 

Також там зазначили, що на певному етапі Асоціацією було запропоновано застосувати евтаназію, однак стан слонихи давав надії, і зоопарк вирішив продовжити лікування Тенді - улюблениці відвідувачів і працівників зоопарку. Втім, оскільки вилікувати дисплазію неможливо, лікування давало лише тимчасовий ефект: зникали симптоми, а не саме захворювання. Останнім часом стан здоров'я Тенді почав стрімко погіршуватися, і слониха померла.

Тепер у зоопарку живе один слон - самець Аун. Він старше Тенді на один рік. Слон народився у 1997 році в голландському зоопарку, а до Харкова приїхав у віці п'яти років.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:

Друкувати
Останні новини