Міська влада знижує ставки орендної плати за землю
14 червня 2021 18:12 Місто
Міська влада знижує ставки орендної плати за землю У Харкові будуть знижені ставки орендної плати при укладанні договорів оренди землі.

Про це сьогодні, 14 червня, на засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Харківському міському голові повідомив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

За його словами, це полегшить фінансове навантаження на підприємців міста.

«Ми йдемо на безпрецедентний крок, зменшуючи в такому вигляді навантаження на бізнес. Так, це позначиться на дохідній частині міського бюджету. Тому нам довелося знайти нелегкий баланс і ретельно прорахувати всі нові ставки, адже ми не можемо обвалити міський бюджет з усіма захищеними статтями. Ми розуміємо, що бізнес має розвиватися, що після карантину чимало підприємств закриваються або знаходяться у важкому фінансовому стані, тому ми йдемо на те, щоб полегшити життя підприємцям. Ми так розрахували, щоб ні підприємці, ні бюджет не постраждали», - зазначив Ігор Терехов.

Нові ставки і розрахунки сьогодні представив директор Департаменту територіального контролю і земельних відносин Олексій Калина. Так, якщо зараз для обслуговування адміністративних або офісних будівель ставка орендної плати за землю становить 8%, то після реформи складатиме 6%, а для об'єктів громадського харчування, парковок, складів - 5% і т. д. Також орендна плата пропорційно залежатиме від розміру земельної ділянки.

«Це значні цифри, які за підсумками року будуть виражатися для підприємців у сотнях тисяч гривень економії», - зазначив Олексій Калина.

Також, за його словами, в рамках земельної реформи в місті Харкові вводиться поняття земельної амністії. У зв'язку з тим, що з 1 січня 2020 року змінилася нормативно-грошова оцінка 1 кв. м землі, деякі землекористувачі, які уклали договори раніше, вже зобов'язані платити по-новому, але ще не роблять цього. Для плавного переходу до нових ставок місто пропонує їм розрахунок за так званим коефіцієнтом адаптації протягом п'яти років. Це допоможе землекористувачу зберегти бізнес, і одночасно не постраждає міський бюджет.

Планується, що ці зміни будуть ухвалені до 1 липня, а наберуть чинності з 1 січня 2022 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини