Харків розширює співпрацю з Азербайджанською Республікою
01 червня 2021 14:47 Міжнародне співробітництво
Харків розширює співпрацю з Азербайджанською Республікою Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов і Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова сьогодні, 1 червня, підписали Двосторонню заяву Харківської міської ради та Посольства Азербайджанської Республіки в Україні.

Заява передбачає розширення співпраці в галузі культури, освіти, науки, охорони здоров'я та інших сфер суспільного життя. Одним із головних пунктів документа є встановлення в Харкові пам'ятника класику азербайджанської поезії, поетові середньовічного Сходу і філософу Нізамі Гянджеві, з дня народження якого в цьому році виповниться 880 років.

Як зазначив Ігор Терехов, представники азербайджанського народу беруть активну участь у багатьох суспільно значущих процесах міського розвитку, і встановлення пам'ятника у виконанні українського скульптора азербайджанського походження Катіба Мамедова стане тому підтвердженням.

«Час іде, але є люди, вписані у світову історію золотими літерами. До них належить Нізамі - мислитель світового масштабу. Відкриття цього пам'ятника стане знаковою подією не тільки для міста, але й для України», - зазначив Ігор Терехов.

За його словами, пам'ятник вже практично готовий і до 1 вересня буде встановлений в сквері біля Українського державного університету залізничного транспорту.

У свою чергу Ельміра Ахундова зазначила, що Харків зберіг гідність і гордість столичного міста і найближчим часом буде пов'язаний побратимськими відносинами з одним із міст Азербайджанської Республіки.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини