У Харкові запускають еко-автобус для збирання «небезпечних» відходів
27 травня 2021 13:39 ЖКГ
У Харкові запускають еко-автобус для збирання «небезпечних» відходів Екобус для збирання відпрацьованих ламп, батарейок і ртутних термометрів вийде на маршрут 1 червня.

Про це сьогодні, 27 травня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко.

Він нагадав, що ініціатива «Нам не до лампочки» реалізується спільно з громадською організацією «Добра воля», яка торік перемогла на громадському конкурсі проєктів на бюджет участі. В рамках реалізації проєкту придбано екобус і 10 стаціонарних контейнерів.

Юрій Суярко повідомив, що два таких контейнери вже встановлені біля Шевченківської та Холодногірської районних адміністрацій, інші - найближчим часом з'являться в центрах надання адміністративних послуг, у супермаркетах і на інших прохідних місцях. Для маршруту екобуса були обрані адреси, які не охоплюються стаціонарними пунктами прийому побутових небезпечних відходів.

Як повідомила автор проєкту, виконавчий директор ГО «Добра воля» Ксенія Тумановська, еко-автобус курсуватиме за таким графіком: понеділок - п'ятниця - з 11:00 до 18:00 (спальні райони міста); п'ятниця - з 8:30 до 15:30 (місцеві ринки). Маршрут охоплюватиме всі райони Харкова.

За словами заступника директора КП «МКОО» Ігоря Соловіченка, ртутні термометри утилізують на спецзаводах України, батарейки - відправлятимуть на утилізацію до Польщі або Словаччини, а енергозберігаючі та трубчасті лампи - знешкоджуватимуть безпосередньо на підприємстві.

У свою чергу голова ради ГО «Добра воля» Артем Костецький закликав харків'ян долучатися до проєкту і брати участь в інформаційній кампанії, після чого всі волонтери отримають брендовані подарунки.

С детальною інформацію про правила сортирування небезпечных відходів, місця встановлення контейнерів, а також с графіком руху екобуса можна ознайомитися тут. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини