У Харкові наземний електротранспорт обладнають тривожними кнопками
18 травня 2021 15:51 Інфраструктура
У Харкові наземний електротранспорт обладнають тривожними кнопками Презентація роботи програмно-апаратного комплексу системи позиціонування, який забезпечує прямий зв'язок диспетчерського центру з водієм наземного електротранспорту, пройшла сьогодні, 18 травня, в КП «Міськелектротранссервіс».

Як розповіла начальник Служби руху КП «Міськелектротранссервіс» Лариса Кулікова, існуюча система диспетчерського управління дозволяє в режимі онлайн відстежувати місцезнаходження одиниць рухомого складу, проте не передбачає можливість прямого зв'язку диспетчера з водієм.

«У процесі роботи дуже часто виникають випадки, коли диспетчеру потрібно швидко зв'язатися з водієм і навпаки. Перш за все це стосується дорожньо-транспортних пригод, однак приводом також може слугувати погане самопочуття водія або пасажирів, хуліганські дії тощо», - зазначила Лариса Кулікова.

За її словами, зараз диспетчери і водії зв'язуються за допомогою мобільного телефону, що не завжди зручно. Нова система надає більш надійний і оперативний зв'язок.

«Для того, щоб відповісти на дзвінок диспетчера, водієві навіть не потрібно нічого натискати. Пристрій постійно працює у включеному режимі. Якщо ж йому самому знадобиться зв'язатися з диспетчерським центром, в його кабіні для цього є тривожна кнопка. Диспетчер практично миттєво отримає повідомлення, встановить причину виклику і в разі необхідності викличе відповідні служби», - розповіла Лариса Кулікова.

Крім того, система передбачає відеозв'язок: дві відеокамери розташовуються в салоні, одна - в кабіні водія і ще одна виконує роль відеореєстратора.

«Це дозволяє побачити наповнення салону, що в перспективі дозволить оцінювати пасажиропотоки і визначати, скільки одиниць рухомого складу необхідно випускати на маршрути в залежності від часу доби, а також судити про необхідність деяких маршрутів», - підкреслила начальник Служби руху.

Зазначимо, що зараз система працює в тестовому режимі в одному тролейбусі 42-го маршруту. Після закінчення тестового періоду такими системами планують оснастити й інші маршрути наземного електротранспорту.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини