У Харкові пройшов концерт до 35-річчя Чорнобильської катастрофи
13 травня 2021 16:37 Місто
У Харкові пройшов концерт до 35-річчя Чорнобильської катастрофи Концерт для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, родичів чорнобильців, а також представників чорнобильських організацій міста і області пройшов сьогодні, 13 травня, в Харківському академічному російському драматичному театрі ім. О.С. Пушкіна.

У рамках урочистого заходу представники міської та обласної влади вручили ліквідаторам пам'ятні нагороди. Зокрема, орденом «За мужність» III ступеня нагородили члена правління Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиля» Юрія Черв'яка, Почесною грамотою виконкому міської ради нагороджено Харківську міську громадську організацію «Союз Чорнобиль».

Секретар Харківської міської ради подякував ліквідаторам аварії на ЧАЕС за подвиг, який вони здійснили в ім'я життя майбутніх поколінь.

«Зараз під чудову музику нашого оркестру ми подивилися страшні кадри, від яких по тілу йдуть мурашки і холоне в жилах кров. Мені згадалася весна 1986 року. Я служив в армії, і тоді багатьох хлопців з нашої частини відправили в Чорнобиль. Я пам'ятаю, як важко було їм після повернення розповідати про побачений жах. Озираючись назад, можу сказати, що ми не розуміли масштабу трагедії, що трапилася, і ще більше не розуміли, що могло б статися без своєчасної локалізації катастрофи.

Розуміючи це зараз, хочу висловити вам найтепліші і найщиріші слова подяки за те, що ви ціною свого здоров'я, а багато хто і ціною життя, запобігли ще більшій катастрофі, подарувавши нам можливість спокійно жити і працювати в улюбленому місті. Бажаю вам міцного здоров'я, благополуччя та мирного неба над головою. Дай Бог, щоб Чорнобиль більше ніколи не повторився», - зазначив Ігор Терехов.

У свою чергу голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Анатолій Вінник подякував міській та обласній владі за те, що попри складну ситуацію, пов'язану з пандемією коронавірусу, харків'яни 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи відзначили гідно. «У пам'ятні дні у всіх районах міста нас, чорнобильців, дуже тепло вітали. Спасибі, що місто завжди пам'ятає про нас», - зазначив він.

Після урочистої частини для присутніх відбувся концерт за участю заслужених артистів України Олександра Гавінського та Євгенії Костенко, вокального чоловічого квартету «Перформанс» та інших творчих колективів. На згадку про подвиг чорнобильців вони виконали пам'ятні пісні.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини