У Харкові відбулися парад і виставка тролейбусів
01 травня 2021 15:29 Місто
У Харкові відбулися парад і виставка тролейбусів Парад і виставка тролейбусів, присвячені 82-й річниці пуску першої тролейбусної лінії, пройшли сьогодні, 1 травня, в Харкові.

Спочатку тролейбуси сучасних і старих моделей вирушили за найпершим у місті маршрутом - від вул. Університетської по вул. Сумській до Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького. Проїхатися в колоні могли всі охочі.

А близько полудня ці ж тролейбуси перетворилися на експонати виставки, організованої біля ст. м. «Держпром». Там були представлені найсучасніші тролейбуси з автономним ходом, моделі «Богдан», ЛАЗ, чеська «Шкода» 1997 року випуску і спецтроллейбус технічної допомоги, випущений у середині 1980-х років.

В рамках виставки представники тролейбусних депо також відповідали на питання про історію транспорту та консультували з питань працевлаштування.

Як зазначив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, який теж відвідав виставку, оновлення транспортного парку є зараз одним із основних пріоритетів у роботі міської влади.

«Ми закуповуємо майже 100 тролейбусів нового покоління - з автономним ходом, які вже ходять на Північну Салтівку, в Жихор і П'ятихатки. Цього року також починаємо збирати трамвай власного виробництва. Крім того, незабаром купимо 150 нових автобусів і після цього збиратимемо їх у Харкові. Словом, розвиток транспортної інфраструктури дуже важливий, адже це комфорт і безпека городян», - підкреслив Ігор Терехов.

Довідка. Тролейбуси курсують у Харкові понад 80 років. Перша тролейбусна лінія була відкрита в місті 1 травня 1939 року. 5 травня транспорт почав курсувати за першим маршрутом: від пл. Чекістів (нині - вул. Університетська) по Спартаківський провулку та вул. Сумській до Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького. Восени 1939 року тролейбуси почали ходити до Південного вокзалу.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини