Вуличні культури увійшли в українське законодавство
29 квітня 2021 12:21 Суспільство
Вуличні культури увійшли в українське законодавство Верховна Рада України 27 квітня ухвалила законопроєкт «Про основні засади молодіжної політики», відповідно до якого «вулична культура» стала офіційним терміном і частиною державної молодіжної політики.

У розробці цього закону взяли участь представники харківських вуличних культур, зокрема співзасновник громадської організації «Street Culture» Єгор Матюхін.

За його словами, відтепер програми і проєкти, які розвивають вуличні культури, можуть отримати офіційну підтримку на державному, регіональному та місцевому рівнях. 

«Проведення фестивалів і батлів, форумів і тренінгів, створення об’єктів інфраструктури вуличних культур, таких як урбан-парки чи урбан-центри, промоція вуличних культур, розвиток на їх основі підприємництва, використання їх у вихованні молоді, проведення програм обміну досвідом з іншими країнами — все це за прийнятим законом може бути підтримано державою», — розповів Єгор Матюхін. 

Крім цього, закон передбачає створення «Українського молодіжного фонду», який надаватиме грантову підтримку організаціям та фізичним особам, які створюють різноманітні молодіжні проєкти, зокрема у сфері вуличних культур.

Як зазначив Єгор Матюхін, цей закон дозволить ефективніше розвивати спільноти вуличних культур по всій Україні, надаючи більше можливостей для самовираження і саморозвитку молоді.

«Загалом, цей рік став визначним для вуличної культури: ми у партнерстві з УКФ проводимо перший в Україні грантовий конкурс ідей проєктів вуличної культури з бюджетом в 10 мільйонів гривень, працюємо над концепціями нових урбан-парків, створюємо збірну України з олімпійського брейкінгу, а тепер ще й закріпили вуличні культури в законодавстві. Крім того, ми продовжили на наступні 5 років співпрацю з Харківською міською радою по розвитку вуличних культур у місті, що передусім передбачає створення нової інфраструктури, токої як урбан-парки. Підтримка вуличних культур в Україні стала державною справою. Ми можемо пишатися цим перед нашими європейськими колегами», — зазначив він.

Нагадаємо, міська влада активно підтримує вуличні культури, які є одними з головних напрямків розвитку молоді в Харкові. Так, зараз у місті працюють три урбан-парки: на бул. Юр'єва, в Молодіжному парку і Холодногірському сквері. У 2021 році планується відкриття ще трьох урбан-парків: у парку Перемоги, на перетині вул. Героїв Праці та пр. Тракторобудівників, а також на території школи №11 (Немишлянський район).

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини