У Харкові розгортають додаткові місця для хворих на коронавірус
20 квітня 2021 15:53 Медицина
У Харкові розгортають додаткові місця для хворих на коронавірус Ще одне відділення для хворих на COVID-19 відкрили сьогодні, 20 квітня, в Харківській міській клінічній багатопрофільній лікарні №17.

Як повідомила журналістам заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, 30 додаткових місць для хворих на коронавірус розгорнули у щойно відремонтованому травматологічному дитячому відділенні. 

«З огляду на епідеміологічну ситуацію, ми прийняли рішення перепрофілювати це відділення на реанімаційне для хворих на COVID-19. Для цього є всі необхідні умови, до всіх ліжок підведено кисень. Вже сьогодні відділення готове приймати пацієнтів. В першу чергу сюди переведуть тих хворих, які зараз знаходяться на різних поверхах цієї лікарні, щоб розвантажити переповнені палати. Таким чином, всього у лікарні розгорнуто 270 ліжок для хворих на коронавірус», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан. 

Віцемер також повідомила, що відділення починає працювати без так званого «ковідного пакету», однак необхідні документи вже знаходяться на розгляді в Національній службі здоров'я України. Як тільки вони будуть ухвалені, відділення отримає дозвіл на закупівлю необхідних ліків, а медичні працівники зможуть отримувати передбачені законодавством надбавки за лікування пацієнтів із захворюванням на COVID-19.

Як розповів завідуючий відділення дитячої травматології Сергій Белашов, відділення забезпечено десятьма апаратами штучної вентиляції легень та шістьма настінними зволожувачами кисню. Крім того, всі ліжка забезпечені апаратами Боброва, які також можуть надавати респіраторну терапію. 

«Ця апаратура дозволяє нам проводити респіраторну терапію високого рівня. Також відділення має апарат ультразвукової діагностики для проведення інвазивних маніпуляцій. Ми маємо можливість проводити моніторинг ситуації із пневмоніями, а також за допомогою ультразвуку оцінювати динаміку лікування», - розповів заввідділення. 

Зазначимо, що на сьогодні у міських лікарнях Харкова розгорнуто 900 місць для хворих на коронавірус, 888 з яких забезпечені киснем. Крім того, жителі міста мають можливість проходити лікування в обласних лікарнях, зокрема в обласній інфекційній лікарні №22, чорнобильському диспансері та  госпіталі ветеранів війни.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини