Ігор Терехов зустрівся з представниками громадських організацій Харкова
12 березня 2021 15:56 Суспільство
Ігор Терехов зустрівся з представниками громадських організацій Харкова
Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сьогодні, 12 березня, провів зустріч з представниками громадських організацій міста.

Під час заходу представники харківських громадських організацій порушували хвилюючі їх проблемні питання, які стосувалися інклюзивної освіти, протидії насильству, гендерної рівності, забезпечення багатодітних сімей, надання необхідних послуг людям з інвалідністю тощо.

Зокрема, президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова запропонувала створити міський центр, який би організовано надавав людям з інвалідністю послуги супроводу. За її словами, зараз цим частково займається Центр зайнятості (в формі громадських робіт), однак подібні послуги повинні надавати спеціально підготовлені фахівці. Ігор Терехов зазначив, що розуміє важливість створення такого центру, тому дав доручення вивчити можливі варіанти фінансування цього проєкту з міського бюджету.

Крім того, Олена Шингарьова запропонувала створити в структурі Департаменту контролю міськради відділ, який контролював би ситуацію доступності в Харкові. Вона зазначила, що з кожним роком простір в Харкові стає більш доступним, однак є ще чимало проблемних моментів, які треба буде розв'язати. За її словами, проблеми найчастіше виникають з пішохідно-транспортною зоною.

«По місту багато бордюрних каменів заввишки 20-30 см, через що люди, які переміщуються на візках, не можуть дістатися до тих доступних місць, яких в місті достатня кількість. Це і районні адміністрації, і центри надання адміністративних послуг, і «прозорі офіси», і парки відпочинку. Якби в місті існував механізм контролю доступності, з цією проблемою можна було б впоратися швидше», - сказала Олена Шингарьова.

Ігор Терехов зазначив, що обов'язково підтримає цю пропозицію і спільно з представниками громадських організацій такий механізм контролю буде вироблений.

Глава громадської організації «Асоціація багатодітних сімей «АММА» Юлія Ібрагім порушила питання про безкоштовний проїзд пільговиків, які зареєстровані в області, проте живуть і працюють у Харкові.

«Такі питання дійсно виникають. Люди живуть в місті Харкові, але прописані в іншому місці. Їхні діти вчаться в харківських школах, ходять в харківські дитячі садки, за які платить місто. Тому я вважаю справедливим направити до обласної державної адміністрації звернення з проханням виділити місту на ці потреби субвенцію. Я за конструктивний діалог. Ви знаєте, що Харків - єдине місто, яке зберегло абсолютно всі пільги. І це питання ми спробуємо вирішити», - сказав Ігор Терехов.

Також він підкреслив, що подібні зустрічі проводитимуться регулярно, оскільки для міської влади важливо розуміти, які проблеми хвилюють городян і як місто може допомогти у їх вирішенні.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини