У Харкові презентували нові туристичні маршрути «Польський Харків»
04 березня 2021 16:47 Міжнародне співробітництво
У Харкові презентували нові туристичні маршрути «Польський Харків» Нові екскурсійні маршрути, пов’язані з польськими сторінками історії Харкова, презентували сьогодні на засіданні міської Туристичної ради.

Як зазначила менеджер з туризму Міського туристично-інформаційного центру Дар’я Саксонова, нові туристичні маршрути були створені задля того, аби задовольнити зацікавленість харків’ян у вивченні історії, культури і традицій польського народу. За її словами, у Харкові є багато місць, які так чи інакше пов'язані із життям та діяльністю видатних польських діячів, які у XIX-XX століттях брали активну участь у розвитку міста Харкова.

Загалом було презентовано три туристичні маршрути, до яких внесено більше десятка об’єктів. Тривалість всіх екскурсій – близько трьох годин. 

Перший маршрут - «Польський слід у Харкові»  - є оглядовим і поєднує у собі пішохідну та автобусну частину. Схема екскурсії виглядає наступним чином: колишній головний корпус Харківського імператорського університету (вул. Університетська), колишній Санкт-Петербурзький міжнародний комерційний банк (зараз - Облуправління «Ощадбанку» на пл. Конституції), Харківський академічний український драматичний театр ім. Т. Г.Шевченка, Римо-католицький кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, дипломатичні представництва Польської Республіки в Харкові в 1921-1937 рр. та Меморіал жертвам тоталітаризму. 

Другий маршрут - «Шедеври архітектури Харкова – творіння польських зодчих» - є повністю пішохідним. За словами Дар’ї Саксонової, ця екскурсія розрахована на тих туристів, які цікавляться архітектурою Харкова та полюбляють піші прогулянки містом. 

«Обравши цей маршрут, туристи зможуть насолодитися такими цікавими об’єктами, як сучасна будівля міської ради, будівлі колишнього Купецького банку та готелю «Асторія», Братського будинку Успенського собору, доходного будинку і приватної клініки доктора І.Арье, театру імені Шевченка, Управління Національного банку в Харківській області та Римо-католицький кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії», - розповіла менеджер з туризму.

Третій маршрут - «Історія дипломатичних представництв Республіки Польщі в Харкові» - є тематичним. В рамках цієї екскурсії туристи відвідають Харківський політехнічний інститут, Римо-католицький кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, Меморіал жертвам тоталітаризму, а також дізнаються історію становлення та розвитку дипломатичних представництв Республіки Польщі в Харкові. Остаточно схему цього маршруту ще не затвердили, тому до нього будуть додавати інші цікаві об’єкти, пов’язані з польськими сторінками історії у Харкові.

Зазначимо, що туристичні екскурсії «Польський Харків» розроблялися в рамках проєкту «Харків дипломатичний» спільно з Генеральним консульством Республіки Польща в Харкові.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини