Харків - лідер за обсягами фінансування житлових програм
02 грудня 2020 16:27 Суспільство
Харків - лідер за обсягами фінансування житлових програм Державний фонд сприяння молодіжному будівництву визнав Харків лідером за змістом і обсягами фінансування житлових програм.

За словами голови правління фонду Сергія Комнатного, на сьогодні Харків – єдине місто в Україні, де житлові програми стали невід’ємною частиною стратегії розвитку міста. Так,  «Держмолодьжитло» в рамках Меморандуму про співпрацю із Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» регулярно використовує досвід Харкова у питаннях впровадження і реалізації житлових програм.

«Харків є визнаним лідером, взірцем для інших міст країни у питанні забезпечення житлом своїх мешканців, зокрема молоді», - підкреслив Сергій Комнатний в листі фонду на адресу Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Нагадаємо, в Харкові діє Міська цільова програма молодіжного житлового кредитування, якою можуть скористатися молоді люди (сім'ї і самотні) у віці до 35 років. Для участі в програмі необхідно перебувати на квартирному обліку і бути кредитоспроможним. Якщо у пари немає дітей - кредит видається під 3% річних, при наявності однієї дитини - безвідсотковий, в разі двох дітей - 25% тіла кредиту погашається за рахунок бюджету міста, три і більше дітей - місто виплачує 50% від суми кредиту, решту позики сім'я погашає протягом 25 років.

Також у Харкові діє Міська цільова програма будівництва (придбання) доступного житла, яка складається з декількох напрямків: надання бюджетної підтримки в розмірі 50% на будівництво житла; пільгове кредитування учасників бойових дій в зоні проведення АТО, ООС, внутрішньо переміщених осіб; пільгове кредитування працівників бюджетних установ та комунальних підприємств, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, співробітників промислових підприємств міста.

За даними Департаменту економіки та комунального майна, в 2020 році в рамках міських житлових програм квартири отримали близько 150 сімей, і в майбутньому реалізація цих програм буде продовжена. Так, наступного року 40 млн грн планується направити на виконання програми молодіжного житлового кредитування і 60 млн грн - на виконання програми будівництва доступного житла. Всього з початку реалізації міських житлових програм було придбано майже 690 квартир.

Крім того, з березня 2020 року в Харкові діє Міська програма іпотечного житлового кредитування, відповідно до якої харків'яни, які потребують поліпшення житлових умов, можуть взяти кредит на придбання житла, відсотки за яким перші п'ять років буде погашати місто. Також в цій програмі зможуть брати участь і сім'ї внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні Харків - єдине місто в Україні, яке ввело програму іпотечного житлового кредитування.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини