Харків’ян запрошують на виставку ассирійської художниці
16 жовтня 2020 11:03 Культура
Харків’ян запрошують на виставку ассирійської художниці Відкриття виставки графічних робіт сучасної ассирійської художниці Марго Саркісової «6769» відбудеться сьогодні, 16 жовтня, в арт-підвалі Харківської муніципальної галереї.

Як повідомили організатори, «6769» - проєкт про шлях складних рішень, саморозвінчання та віднайдення себе. Його точкою відліку став 2019 рік, або ж 6797 рік за ассирійським літочисленням. 

«Рідна культура як сила і як травма - така полярність переживань породжує внутрішню пульсацію виставки «6769». Марго вдивляється не у привабливі і піднесені книжкові образи, нерв її робіт - саме життя, зліпок буденного світовідчуття», - зазначають в галереї. 

За словами організаторів, з одного боку, художниця констатує вихід з кола власної культури, не бажаючи приймати увесь тягар її традицій і порядків, з іншого боку — не може і не хоче рвати зв'язок з рідним світом.

На виставці буде представлена серія графіки із центральною роботою «Ініціація» — 5 великих графічних полотен, які розповідають про шлях важких змін. Також до експозиції увійдуть особисті артефакти художниці, які стосуються ассирійської культури та її родини. В рамках заходу художниця проведе авторську екскурсію. 

Відкриття експозиції – о 18:00.

Працюватиме виставка з 19 жовтня по 6 листопада. 

Екскурсії проводитимуться з дотриманням усіх заходів відповідно до карантинних вимог.

Довідка. Марго Саркісова – ассирійська художниця українського походження. Живе та працює у Харкові. Випускниця Харківської державної академії дизайну і мистецтв (майстерня І. Яхіна). Учасниця українських та зарубіжних виставок і проєктів. Фіналістка конкурсу сучасного образотворчого мистецтва ім. Натана Альтмана 2017 та 2018 років. Учасниця фестивалю «PRINTFEST_100», була відібрана у групову міжнародну виставку « International Print Center New York (USA)» у січні 2020 року. Роботи художниці знаходяться у приватних колекціях в Данії, США, Франції, Канаді, Італії, Індії, Німеччині, Чехії.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини