У держбюджеті передбачили кошти на воду для Краснопавлівського водосховища
05 жовтня 2020 12:44 ЖКГ
У держбюджеті передбачили кошти на воду для Краснопавлівського водосховища Для прокачування води з Дніпра каналом «Дніпро-Донбас» у Краснопавлівське водосховище, що постачає воду до Харкова, виділено 99 млн грн.

Як повідомив сьогодні, 5 жовтня, директор комплексу водопідготовки «Дніпро» КП «Харківводоканал» Максим Панченко, відповідні зміни до державного бюджету на 2020 рік підписав Президент України.

За словами директора комплексу, з цієї суми 80 млн грн будуть спрямовані на оплату електроенергії за прокачування води, 19 млн грн - на власні потреби каналу.

«За проєктом, дніпровська вода двічі на рік має перекидатися каналом до водосховища. На жаль, вже більше 20 років регламент роботи каналу порушений, і замість двох разів на рік водосховище наповнюється один раз на два-три роки, що, звичайно ж, позначається на якості води. Востаннє водосховище наповнювалося у грудні 2018-го, і цих запасів нам вистачило рівно на два роки. Тепер ми очікуємо, що до кінця цього року у водосховище знову буде перекинуто 100 млн кубометрів води, якої нам, знову ж таки, має вистачити на пару років», - зазначив Максим Панченко.

Довідка. Краснопавлівське водосховище (обсяг - 410 млн куб. м, розташоване за 140 км від Харкова) - друге за потужністю джерело водопостачання міста. Водосховище спроєктовано як наливне, сезонного регулювання, водообмін у якому має проводитися двічі на рік - восени та навесні. Водосховище є складовою частиною каналу «Дніпро-Донбас» для міжбасейнового перекидання води 12-ма насосними станціями з Дніпродзержинського водосховища на відстань 260 км. Водосховище побудовано в 1980 році для покриття дефіциту і забезпечення водою маловодних Харківської, Донецької та Луганської областей. Забезпечує водопровідною водою 23% споживачів, або 350 тис. жителів Харкова та області.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини