Проспекту маршала Жукова знову повернули його історичну назву
26 лютого 2020 12:14 Місто
Проспекту маршала Жукова знову повернули його історичну назву Проспекту Петра Григоренка в Харкові знову повернули ім'я маршала Жукова.

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні, 26 лютого, на сесії Харківської міської ради.

«За» проголосували 52 депутати.

Як повідомив відповідальний секретар міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Олексій Хорошковатий, кілька ветеранських організацій звернулися до міськради з ініціативою про повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала Георгія Жукова, оскільки з його ім'ям пов'язана низка історичних подій в Україні, в тому числі у Харкові, під час Другої світової війни.

«З 19 листопада по 19 грудня 2019 року у Харкові проводилося громадське обговорення, як це передбачено законодавством. За результатами поданих пропозицій, на підтримку перейменування проспекту виступили 11 тисяч 193 особи, що складає 86% від загальної кількості голосів. Також хочу нагадати, що цього року виповнюється 75 років закінчення Другої світової війни і відзначається 75-та річниця підписання капітуляції Німеччини. Рішення про повернення проспекту імені Георгія Жукова буде слушним з точки зору святкування цих дат», - зазначив Олексій Хорошковатий.

Перед голосуванням Харківський міський голова Геннадій Кернес підкреслив, що у законі про декомунізацію дійсно є різночитання, які використовуються певними силами для розхитування ситуації навколо перейменування проспекту. Але міська влада все одно має намір скористатися своїм правом давати назви об'єктам топоніміки міста.

«Згідно з військовою експертизою, Георгій Жуков брав участь у вигнанні нацистських окупантів з України під час Другої світової війни в якості заступника головнокомандувача, командувача 1-м Українським фронтом. Також він брав безпосередню участь у плануванні та проведенні стратегічних наступальних операцій на Курській дузі, у битві за Дніпро, Дніпровсько-Карпатської операції, в результаті яких завершилося визволення всієї території України. І у нас є право, право депутатського корпусу, ухвалювати рішення, які знаходяться у нашій компетенції. Ми вибрали послідовний план дій: у рамках своїх повноважень і в законодавчому полі, якщо потрібно - у суді, будемо продовжувати відстоювати право харків'ян на історичну пам'ять», - зазначив міський голова.

Також Геннадій Кернес нагадав, що 22 січня Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Харківської міської ради зобов'язав Кабінет Міністрів України затвердити Єдиний національний реєстр пам'ятників Другої світової війни 1939-1945 років.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини