Близько 200 харківських дітей-сиріт отримали опікунів або нові сім'ї
24 грудня 2019 17:16 Суспільство
Близько 200 харківських дітей-сиріт отримали опікунів або нові сім'ї У Харкові активно використовуються нові форми виховання дітей у системі захисту дитинства.

Про це сьогодні, 24 грудня, на засіданні виконкому Харківської міської ради повідомила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, з 206 дітей, які стали сиротами цього року, 16 були спрямовані до дитячих будинків сімейного типу, 25 - влаштовані у прийомні сім'ї, 20 - усиновлені, над 114 дітьми встановлена опіка чи піклування. Ще стосовно 31 дитини вживаються заходи щодо забезпечення згаданих форм виховання.

Віце-мер нагадала, що від звичайних інтернатів і дитячих будинків відмовляються у більшості країн Євросоюзу. З літа 2017 року в Україні також проводиться реформа, спрямована на підтримку сім'ї і на створення таких умов, у яких зникне потреба в інтернатах і дитбудинках.

«За останні роки жодної дитини з тих, кого можна і потрібно виховувати в сім'ї, ми не віддали до інтернатних закладів. Ми вважаємо ефективними тільки сімейні форми виховання дітей», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, міська влада також має намір удосконалювати програми підготовки кандидатів в опікуни, прийомні батьки, патронатні вихователі тощо.

Нагадаємо, восени в Харкові була введена послуга патронату над дитиною.

Друкувати
Останні новини