На Дергачівському полігоні ТПВ будується сміттєпереробний комплекс
07 серпня 2019 14:16 ЖКГ
На Дергачівському полігоні ТПВ будується сміттєпереробний комплекс Перша черга робіт з будівництва нового сміттєпереробного комплексу на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів підходить до завершення.

Про це сьогодні, 7 серпня, під час прес-туру повідомив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко.

Він нагадав, що цей унікальний для України проект вартістю понад 40 млн дол. реалізується на кошти Світового банку, а генеральним підрядником є ​​польська компанія.

За словами Юрія Суярка, вже побудована половина нового полігону для складування відходів, а до 1 жовтня завершиться будівництво низки допоміжних будівель на промисловому майданчику. Також найближчим часом там повинні бути встановлені системи збору та очистки фільтрату.

Після цього впродовж року будівництво всього комплексу, з конвеєрами, сортувальними лініями і полігоном, планується завершити повністю. До того моменту нині діючий полігон ТПВ буде рекультивований і підготовлений до видобутку біогазу.

«Наші газові генератори перероблятимуть полігонний газ в електрику, яка продаватиметься за «зеленим тарифом» оператору ринку, а на виручені гроші ми зможемо виплачувати тіло кредиту і відсотки. При будівництві ми застосовуємо тільки передові європейські технології, що запобігають виділенню газу в атмосферу і зараженню грунту фільтратом. Тому ніяких неприємних запахів тут більше не буде, і екологічна обстановка для всіх найближчих населених пунктів відповідатиме всім санітарним нормам», - зазначив Юрій Суярко.

За його словами, новий полігон, за проектом, зможе приймати відходи протягом 15 років, але з впровадженням системи роздільного збору сміття термін його служби значно збільшиться.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини