У Харкові пройшла конференція «Шлях до Призу Європи: виклики і перспективи»
06 червня 2019 14:51 Міжнародне співробітництво
У Харкові пройшла конференція «Шлях до Призу Європи: виклики і перспективи» Конференція «Шлях до Призу Європи: виклики і перспективи» відбулася сьогодні, 6 червня, у Харківській міській раді.

Мета заходу - поширення ідей європейської єдності та популяризація Призу Європи серед міст України, обговорення особливостей та методики подачі заявки на отримання Призу Європи.

У конференції взяли участь представники муніципалітетів міст України, міст-членів Асоціації міст-володарів Призу Європи, консульських установ Харкова і молодіжного проекту «Open Doors».

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов зазначив, що для Харкова ідеї європейської солідарності - не абстрактне поняття. Курс на європейську інтеграцію є природним для багатьох міст України, при цьому Харків та Івано-Франківськ відзначені всіма чотирма нагородами Ради Європи, в тому числі найвищою нагородою - Призом Європи.

«Отримання Призу Європи стало початком нового якісного етапу розвитку міжнародного співробітництва міста Харкова. Для нас велика відповідальність очолювати зараз Асоціацію міст-володарів Призу Європи. Асоціація є прекрасною платформою для встановлення нових міжмуніципальних зв'язків та обміну досвідом. Харків завжди був і залишається відкритим до розширення міжнародних стосунків та ведення різнобічного діалогу з новими партнерами. Завдяки роботі в Асоціації були встановлені партнерські зв'язки з містами Люблін, Гдиня, Ченстохова в Польщі і з містом Альтьоттінг у Німеччині. У Харкові працює Постійне представництво Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні. Його основна мета - просування європейських цінностей та поширення ідей європейської єдності», - підкреслив Ігор Терехов.

Голова підкомітету з Призу Європи ПАРЄ Йонат Мар'ян Строє також зазначив, що зустрічі та обмін досвідом між містами і муніципалітетами є істотним моментом діяльності Асоціації.

Також він повідомив, що недавно були визначені фіналісти конкурсу на новий дизайн Призу Європи, оголошеного кілька місяців тому. Ними стали студентки Харківської державної академії дизайну і мистецтв, представники Королівської академії мистецтв з Лондона, а також команда з Франції. Переможець конкурсу буде оголошений 27 червня на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі.

Під час конференції обговорювалися питання, присвячені ролі міст та місцевих органів влади в сучасних європейських процесах, співпраці з Радою Європи та Офісом Ради Європи в Україні, а також актуальності інтеграції українських міст в загальноєвропейські процеси за допомогою отримання Призу Європи. Крім того, були розглянуті досвід міст-володарів Призу Європи: Харкова, Івано-Франківська, Ченстохової (Польща), Любліна (Польща), а також цілі і завдання Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні.

Друкувати
Останні новини