У Харкові вшанували пам'ять Юрія Пояркова
09 лютого 2019 13:54 Місто
У Харкові вшанували пам'ять Юрія Пояркова Вшанування почесного харків'янина, дворазового олімпійського чемпіона Юрія Пояркова відбулося сьогодні, 9 лютого, біля меморіальної дошки на будівлі Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди (вул. Алчевських, 29).

У мітингу, приуроченому до двох років від дня смерті видатного спортсмена, взяли участь ректор вишу Іван Прокопенко, співробітники університету, студенти, волейболісти, друзі, рідні та близькі Юрія Пояркова.

Під час виступів згадували Юрія Михайловича як добру, інтелігентну та відповідальну людину, яка віддавала всі сили розвитку спорту і передавала свій досвід молодому поколінню.

Євгенія Стрельникова, тренер волейбольного клубу «Харків'янка», який вже 20 років функціонує на базі ХНПУ, зазначила, що завдяки такому наставнику їхня команда й досі не просто тримається на плаву, а штурмує вершини чемпіонату України.

«Юрій Михайлович встановив у волейболі дуже високу планку, якій наша команда намагається відповідати. Ми граємо у вищій лізі вже п'ятий сезон, посідаємо шосте місце, але плануємо увійти до четвірки. Звичайно, в цьому є заслуга Юрія Михайловича. Навіть після його смерті в університеті живуть певні традиції і починання, які керівництво вишу шанує і підтримує», - підкреслила Євгенія Стрельникова.

Іван Прокопенко нагадав, що Юрій Поярков також зробив величезний внесок у розвиток тенісного клубу «Унікорт» Харківського національного університету ім. Каразіна.

«Дуже шкода, що від нас пішла така людина. Він міг ще багато зробити, послужити і Харкову, і країні. А тепер ми ним пишаємося і намагаємося показати молодому поколінню, що їхні попередники були видатними людьми і треба дуже багато працювати, щоб досягти їхнього рівня», - зазначив Іван Прокопенко.

Олена Гайдєва, дружина Юрія Пояркова, подякувала всім, хто пам'ятає її чоловіка.

«Я дуже вдячна і кафедрі, і університету за те, що пам'ятаєте. Він завжди дуже переживав за команду, а тепер ви продовжуєте його справу. Те, що Юрій Михайлович був незвичайної доброти, підтверджую як людина, яка прожила з ним 30 років. Він був дуже простий, з радістю займався домашніми справами, не дивлячись на свою зірковість і медалі. І дуже соромився, коли його хвалили, звеличували. Але нам тепер залишається тільки пам'ятати про нього», - сказала Олена Гайдєва.

Всі учасники мітингу поклали до меморіальної дошки Юрію Пояркову квіти.

Довідка. Юрій Поярков народився 10 лютого 1937 року в Харкові. У 1960-1972 роках виступав у збірній СРСР з волейболу і в її складі став дворазовим олімпійським чемпіоном, бронзовим призером Олімпійських ігор, дворазовим чемпіоном світу, переможцем розіграшу Кубка світу тощо. З 1996 року викладав у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди. У 2007 році Юрій Поярков був внесений до Книги рекордів Гіннесса (три олімпійські медалі на трьох Олімпіадах, в тому числі дві золоті). Помер у день свого 80-річчя - 10 лютого 2017 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини