У Харкові відзначили День незалежності Албанії
13 грудня 2018 21:03 Міжнародне співробітництво
У Харкові відзначили День незалежності Албанії Урочистий вечір, присвячений 106-й річниці незалежності Албанії, пройшов сьогодні, 13 грудня, в Харківському академічному російською драматичному театрі ім. О. С. Пушкіна.

У заході взяли участь Надзвичайний і повноважний посол Республіки Албанія в Польщі (за сумісництвом - в Україні) Шпреса Курета, заступник Харківського міського голови Тетяна Чечетова-Терашвілі, Почесний консул Республіки Албанія в місті Харкові Шахін Омаров, представники обласної влади, Міністерства закордонних справ та албанської діаспори.

Як повідомила Шпреса Курета, цього року також відзначається 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Албанією та Україною.

«Ми бачимо, що відносини між нашими країнами рухаються в правильному напрямку шляхом підписання угод, які становлять взаємний інтерес. Сьогодні наші народи вже знають один одного краще, а українці все частіше вибирають Албанію як свій улюблений туристичний маршрут. Впевнена, що ми поділяємо спільні цінності в розвитку наших держав», - зазначила Шпреса Курета.

У свою чергу Тетяна Чечетова-Терашвілі привітала албанців з їхнім національним святом.

«Сьогодні Албанія - це самодостатня, незалежна і розвинена держава, яка в останні роки вражає серйозними темпами економічного розвитку і посилення демократії. Між нашими країнами склалися теплі і взаємовигідні відносини, і яскравим прикладом цього є побратимські зв'язки Харкова і Тирани - столиці Албанії. У 2019 планується відкрити авіасполучення між цими містами, що дозволить дати ще один імпульс зміцненню наших дружніх відносин, а також посиленню туристичного обміну», - підкреслила Тетяна Чечетова-Терашвілі.

Під час урочистого вечора з концертними номерами виступили творчі колективи міста Харкова, а також представники албанської діаспори з Одеської та Запорізької областей.

Довідка. День незалежності Албанії - національне свято, що відзначається в країні щорічно 28 листопада. Цього дня в 1912 році була підписана Декларація про державний суверенітет. До отримання незалежності Албанія не мала державності і понад 500 років була складовою частиною Османської імперії.

Друкувати
Останні новини