Прийнято бюджет Харкова на 2019 рік (виправлено)
28 листопада 2018 11:27 Бюджет
Прийнято бюджет Харкова на 2019 рік (виправлено) Харківська міська рада сьогодні, 28 листопада, на черговій сесії затвердила бюджет міста Харкова на 2019 рік.

За інформацією заступника міського голови - директора Департаменту бюджету і фінансів Тетяни Таукешевої, загальний обсяг доходів бюджету міста Харкова на 2019 рік встановлений у розмірі 12,8 млрд грн без урахування міжбюджетних трансфертів з обласного бюджету. 

Видатки бюджету міста Харкова встановлені в сумі 13,8 млрд грн. Додаткові видатки, як і в попередні роки, виникли в зв'язку з передачею місту повноважень, не забезпечених фінансовим ресурсом. У зв'язку з цим міська влада планує залучити запозичення до бюджету міста Харкова шляхом випуску облігацій внутрішньої місцевої позики обсягом 1 млрд грн.

На фінансування соціально-культурної сфери заплановано 6 млрд 168 млн грн (44,7% від загального обсягу видатків бюджету міста), а на розвиток міської інфраструктури - 4527,1 млн грн (32,8%).

На освіту в бюджеті міста передбачено 3,8 млрд грн, з них за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету - 1,3 млрд грн.

Обсяг видатків на охорону здоров'я в 2019 році заплановані в сумі 1,5 млрд грн, з них кошти бюджету міста Харкова становлять 412,7 млн ​​грн, кошти державної медичної субвенції - 1,057 млрд грн.

На реалізацію політики в сфері соціального захисту та соціального забезпечення міста буде спрямовано 558,8 млн грн. На надання одноразової адресної грошової допомоги пільговим категоріям громадян заплановано 62,6 млн грн (на 24 млн грн більше, ніж у 2018 році).

На фінансування культури і мистецтва заплановано 320 млн грн. Зокрема, на капремонт у 32 установах культури передбачено 40 млн грн, поповнення бібліотечних фондів та придбання комп'ютерної техніки - 4,3 млн грн. На виконання проектів за участю талановитих дітей та молоді, а також проведення державних та міських заходів, фестивалів, конкурсів заплановано 10,6 млн грн. Передбачені 6,1 млн грн на забезпечення діяльності КП «Об'єднання парків культури і відпочинку міста Харкова» та КП «Меморіальний парк «Дробицький Яр». На завершення робіт з реставрації монумента «Жертвам Голокосту» меморіалу «Дробицький Яр» буде спрямовано 0,9 млн грн.

Видатки бюджету міста Харкова на фізичну культуру і спорт передбачені в сумі 280,9 млн грн, які будуть використані на забезпечення функціонування 18 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, проведення спортивно-масових та навчально-тренувальних заходів, підтримку спортивних федерацій і громадських організацій, спортивних комунальних підприємств, виплату стипендій Харківської міської ради тощо. Передбачені 98,4 млн грн на капремонт 50 спортивних майданчиків зі стріт-воркауту, реконструкцію восьми шкільних стадіонів і п'яти спортивних майданчиків на території дошкільних навчальних закладів.

Видатки бюджету міста на 2019 рік на житлово-комунальне та дорожнє господарство склали 3 млрд 682 млн грн. Зокрема, вони будуть спрямовані на проведення капремонту житлового фонду з використанням енергоефективних та енергозберігаючих технологій, ремонт покрівлі на 298 житлових будинках, 100 ліфтів, а також на комплексний ремонт 150 житлових будинків.

На будівництво, реконструкцію та ремонт теплових, водопровідних, каналізаційних мереж та зливостоків, мереж електрозабезпечення та інших інженерних об'єктів буде спрямовано 495,3 млн грн.

Видатки на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення складуть 114,7 млн ​​грн.

На будівництво і реконструкцію доріг передбачено 201 млн грн. Видатки на капітальний та поточний ремонти вулично-дорожньої мережі складуть 342,2 млн грн. На проведення поточного і капітального ремонтів внутрішньоквартальних доріг і тротуарів на прибудинковій території передбачено 103,1 млн грн.

На придбання та установку 310 дитячих спортивних та ігрових майданчиків, а також на ремонт експлуатованих 580 майданчиків, буде спрямовано 24,4 млн грн.

На оновлення парку спеціальної техніки, машин і механізмів комунальним підприємствам житлово-комунальної сфери виділено 285,9 млн грн.

На подальший розвиток Харківського метрополітену передбачено 227,3 млн грн.

На поліпшення транспортного обслуговування мешканців міста виділено 542,8 млн грн. З них, зокрема, на реконструкцію і капітальний ремонт зупиночних пунктів трамваїв і тролейбусів - 10 млн грн, на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт трамвайних колій і переїздів - 240,5 млн грн; на будівництво тролейбусних ліній і кабельних мереж - 151,8 млн грн; на придбання тролейбусів і спеціальної техніки комунальним підприємствам - 67,8 млн грн.

На міські житлові програми буде спрямовано 71,2 млн грн, з них на молодіжне житлове кредитування - 21,2 млн грн, на будівництво (придбання) доступного житла - 50 млн грн.

Друкувати
Останні новини