Засідання Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури відбулося сьогодні, 5 липня, в Харківській міській раді.
У заході взяли участь заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, голова комітету доступності Світлана Горбунова-Рубан, директори профільних департаментів, заступники голів адміністрацій районів міста Харкова та керівники громадських організацій.
Підбиваючи підсумки роботи в першому півріччі 2018 року, віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова повідомила, що комітет надав 39 висновків про доступність для маломобільних груп населення об'єктів, що будуються. Також були обстежені основні будівлі судів, прокуратур і відділень Національної поліції. Суди виявилися, в основному, доступними, а з прокуратур - тільки три: Шевченківського та Новобарского районів, а також обласна прокуратура. Але, за словами Олени Шингарьової, Міністерство юстиції заявило про готовність виділити кошти на забезпечення доступності в будівлях прокуратур, тому ситуація незабаром повинна змінитися.
У найближчих планах комітету - перевірити доступність закладів охорони здоров'я, а також зайнятися наведенням ладу щодо спеціальних місць для людей з інвалідністю. Як повідомила Олена Шингарьова, їх дійсно стало більше на муніципальних парковках і біля супермаркетів, але ці місця часто займають автомобілісти, які не мають фізичних обмежень.
«За останні кілька років ситуація змінилася накраще. Проблема залишається в тому, що раніше місто будувалося без урахування потреб маломобільних груп населення, і зараз швидко змінити ситуацію досить складно. Так, проводиться колосальна робота в сфері доступності міської інфраструктури, це стосується нових і реконструйованих будівель, пішохідно-тротуарної зони, громадського транспорту. Тобто поступово все покращується, але необхідно провести ще більшу роботу, щоб Харків став дійсно доступним», - зазначила Олена Шингарьова.
«Цифри, які сьогодні прозвучали, особливо про успіхи в напрямку доступності в Новобаварському районі, відверто порадували, - зазначила Світлана Горбунова-Рубан. - Якщо раніше називалися як досягнення три-п'ять об'єктів, то зараз це просто потік інформації. Видно, що проводиться велика робота, і це радує. У другому півріччі ми будемо моніторити ситуацію з лікарнями, постараємося поліпшити ситуацію з парковками: вже час оновити знаки на паркувальних місцях біля супермаркетів і нагадати нашим водіям, що штраф за використання такого місця, якщо ви не маєте на це права, становить 1700 грн. Є позиції, які не можна порушувати не тільки з юридичної, а й з моральної точки зору».
На наступне засідання комітету доступності будуть запрошені представники поліції і супермаркетів.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
25/12/2025
На проспекті Героїв Харкова тимчасово заборонять рух транспорту
-
25/12/2025
Мер звернувся до харків'ян з привітанням
-
25/12/2025
Ігор Терехов вітає харків'ян з Різдвом
-
25/12/2025
Ігор Терехов: Харків продовжує підтримувати переселенців
-
24/12/2025
Ігор Терехов привітав католиків з Різдвом
-
24/12/2025
У Харкові знесуть ще три пошкоджені обстрілами будинки
-
24/12/2025
У Харкові встановлять низку меморіальних дошок
-
24/12/2025
Через обстріли в Харкові обмежено подачу тепла та гарячої води
-
24/12/2025
Ігор Терехов: Вимушено переходимо в режим «енергоострова»
-
24/12/2025
У Харкові функціонують пункти незламності
-
23/12/2025
Ігор Терехов зустрівся з духовними лідерами міста
-
23/12/2025
Для дітей з Новобаварського району організували новорічне свято
-
23/12/2025
Ігор Терехов привітав працівників «Тепломереж» з Днем енергетика
-
23/12/2025
Витрати на роботу святкової ілюмінації частково покриють меценати
-
23/12/2025
Застосунок «Open Kharkiv» випустив оновлення
-
22/12/2025
Тролейбус №25 тимчасово не курсуватиме у вівторок
-
22/12/2025
Ігор Терехов: Бізнес у прифронтових громадах потребує державної підтримки
-
22/12/2025
Трамваї №16 і 16А тимчасово змінять маршрути
-
22/12/2025
Асоціація прифронтових міст і громад та Українська рада бізнесу підписали меморандум









