У Харкові встановлять меморіальну дошку олімпійському чемпіону Юрію Пояркову
17 січня 2018 17:10 Суспільство
У Харкові встановлять меморіальну дошку олімпійському чемпіону Юрію Пояркову Меморіальну дошку почесному харків'янину, дворазовому олімпійському чемпіону Юрію Пояркову встановлять на фасаді будівлі Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди (вул. Алчевських, 29).

Таке рішення було ухвалене сьогодні, 17 січня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради.

Юрій Поярков у 1960-1972 роках виступав у збірній СРСР з волейболу і в її складі став дворазовим олімпійським чемпіоном, бронзовим призером Олімпійських ігор, дворазовим чемпіоном світу, переможцем розіграшу Кубка світу і т. д. З 1996 року викладав у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди. У 2007 році Юрій Поярков був внесений до Книги рекордів Гіннесса (три олімпійські медалі на трьох Олімпіадах, в тому числі дві золоті). Помер у день свого 80-річчя 10 лютого 2017 року.

Крім того, рішенням виконкому меморіальну дошку військовослужбовцю Олексію Затилюку, який загинув у зоні АТО, встановлять на будівлі Харківської гімназії №45, де він навчався (вул. Тобольська, 46-а).

За клопотанням естонського земляцтва в Харкові, на честь багаторічних українсько-естонських відносин, в пам'ять про розміщення представництва Естонської республіки в 1922-1923 роках на будівлі по вул. Максиміліанівській, 15 також буде встановлена ​​пам'ятна табличка.

Крім того, виконком схвалив встановлення меморіальних дощок 45 воїнам- інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані, на будівлях 39 шкіл міста Харкова, в яких вони навчалися.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини