Паліативну допомогу в терцентрах отримали близько 500 хворих
18 жовтня 2017 15:45 Суспільство
Паліативну допомогу в терцентрах отримали близько 500 хворих Послуга паліативного (хоспісного) догляду вдома, яка надається всіма територіальними центрами соціального обслуговування міста Харкова, цього року була надана близько 500 підопічним, які отримали понад 25 тис. послуг.

Про це сьогодні, 18 жовтня, повідомили на виїзному засіданні постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров'я Харківської міської ради, яке пройшло в територіальному центрі соціального обслуговування Немишлянського району.

Як повідомила директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова, невиліковно хворим людям, які знаходяться вдома, надається допомога в організації денного відпочинку або сну, у веденні домашнього господарства, догляді за особистими речами і зовнішнім виглядом, допомога при пересуванні по квартирі. Також при необхідності підопічному надається інформація з питань соціального захисту, в отриманні безоплатної правової допомоги, оформленні документів, проводиться спостереження за станом здоров'я тощо.

За її словами, для надання паліативної допомоги працівники територіальних центрів пройшли навчання, за два роки відповідні сертифікати отримали 194 особи.

Як зазначила заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, в даний час паліативний догляд стає все більш затребуваним.

«Зараз зростає кількість онкологічних захворювань та інших важких хвороб. Тому все більше людей потребують цієї послуги - або в хоспісі, або вдома. Ми намагаємося всіляко розвивати цей напрямок, тому що людям реально необхідна допомога, а отримати її нізвідки, окрім як від наших фахівців. Колись в нашому хоспісі було всього 30 ліжок, потім - 50, зараз їх 80, і ми плануємо відкрити ще 100, тому що в цьому є потреба», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан.

Довідка. Паліативний (хоспісної) догляд - допомога людям з онкологічними та іншими тяжкими захворюваннями в самообслуговуванні, спостереження за станом здоров'я, сприяння наданню медичних послуг, допомога з забезпечення технічними засобами реабілітації, навчання членів сім'ї догляду, психологічна підтримка хворого і членів його сім'ї, надання інформації з питань соціального захисту населення тощо.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини