У Харкові пройде великий енергетичний форум
25 вересня 2017 13:52 Економіка
У Харкові пройде великий енергетичний форум Найбільший у Східній Україні енергетичний форум «Build & Energy. Kharkiv Expo 2017» пройде 27-28 вересня у Харківському палаці спорту (пр. Петра Григоренка, 2).

Як повідомив сьогодні, 25 вересня, у прес-центрі Харківської міської ради ініціатор цього проекту Станіслав Ігнатьєв, метою форуму є презентація представникам малого та середнього бізнесу, органам влади успішних кейсів у реалізації проектів у галузі енергоефективності, залучення національного і міжнародного фінансування, пошук зарубіжних партнерів для реалізації спільних проектів.

«Ми хочемо, щоб Харків став законодавцем мод в області енергоефективності та зеленої енергетики, впроваджуючи кращі технології та інноваційні енергетичні проекти. Очікуємо, що цей майданчик стане хорошою можливістю для українського і особливо харківського малого та середнього бізнесу, органів місцевого самоврядування знайти точки дотику для реалізації наступних проектів у сфері енергозбереження», - зазначив Станіслав Ігнатьєв.

За його словами, у форумі та спеціалізованій виставці, яка проходитиме в Палаці спорту з 27 до 30 вересня, очікується близько 5 тис. відвідувачів, понад 115 підприємств-учасників з 14 міст України.

Як зазначила начальник управління інвестиційних та іміджевих проектів міськради Вікторія Грецька-Миргородська, одним із найважливіших пріоритетів Стратегії розвитку міста Харкова до 2020 року є питання енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії, нових енергозберігаючих технологій в будівництві.

«Через обмеження фінансових ресурсів проблема здешевлення вартості енергоносіїв у даний час актуальна для України як ніколи. Тому всі заходи, які проходять у цьому напрямку, повинні максимально розвивати і на практиці реалізовувати дану тематику. Впевнена, що участь у форумі представників фінансових установ, інвестиційних фондів, міжнародних інститутів сприятиме залученню додаткових інвестицій у міські проекти з енергоефективності та зеленої енергетики», - зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.

Заступник директора Департаменту економіки та комунального майна Дмитро Гармаш підкреслив, що питання енергоефективності, особливо в будівництві, є одним із пріоритетів діяльності Харківської міськради.

«В першу чергу, ми працюємо над створенням інструментів допомоги для жителів багатоквартирних будинків, ОСББ. Так, цього року в бюджеті міста було передбачено 1,5 млн грн на компенсацію відсоткової ставки за програмою так званих «теплих кредитів». Іншим дієвим інструментом є приєднання Харкова до глобальної програми «Угода мерів», основна мета якої - скорочення викидів вуглекислого та інших парникових газів, щонайменше, на 30% до 2030 року за рахунок заходів з підвищення енергоефективності. Ми займаємося цими питаннями, тому, думаю, не випадково форум і виставка «Build & Energy. Kharkiv Expo 2017» пройдуть саме у Харкові», - сказав Дмитро Гармаш.

В рамках форуму передбачається проведення трьох панельних дискусій, присвячених енергетичній стратегії України, джерелам фінансування та успішним прикладам реалізованих проектів.

До участі у форумі запрошені представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, міжнародних проектів і фінансових установ, представники малого та середнього бізнесу, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Учасників заходу чекають презентації та практичні семінари від компаній-виробників обладнання.

Відкриття енергетичного форуму «Build & Energy. Kharkiv Expo 2017» - о 10:00 27 вересня.
Друкувати
Останні новини