У Харкові відзначають День Конституції
28 червня 2017 11:53 Місто
У Харкові відзначають День Конституції Церемонія покладання квітів до пам'ятника Незалежності України відбулася сьогодні, 28 червня, на пл. Конституції.

У заході, присвяченому 21-шій річниці прийняття Конституції України, взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, керівники Харківської облдержадміністрації та Харківської обласної ради, віце-мери, директори департаментів, голови районних адміністрацій, представники дипломатичного корпусу, військовослужбовці, священнослужителі, харків'яни.

Як зазначив Ігор Терехов, День Конституції - це знакове свято для всієї країни.

«Конституція - це той фундамент, на якому ґрунтується вся правова база держави. Наскільки грамотною і вивіреною буде Конституція, настільки буде забезпеченим правовий бік державності. Тому важливо, щоб будь-яка з політичних партій, яка приходить до влади, не намагалася змінювати Конституцію під себе. Так, життя змінюється і висуває перед суспільством, країною нові вимоги, які можуть вноситися до Конституції, але її база і основа повинні залишатися незмінними. Не менш важливо і те, щоб усі громадяни шанували Основний Закон, жили за ним і виконували його положення, тільки тоді у нас буде сильна правова держава», - підкреслив Ігор Терехов.

Зазначимо, що в Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького сьогодні також пройдуть заходи, присвячені Дню Конституції.

Довідка. Конституція України була прийнята Верховною Радою вранці 28 червня 1996 року після обговорення, яке тривало всю ніч. Конституція України як вищий законодавчий акт визначила базові принципи організації вищих органів держави і місцевого самоврядування, їхні відносини і компетенцію, а також права, свободи і обов'язки людини і громадянина. В її розробці брали участь вчені Харківської юридичної академії (нині - Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого). Конституція 1996 року стала першою Конституцією незалежної України. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом.


Друкувати
Останні новини