У парку Горького пройшов карнавал культур
30 квітня 2017 10:09 Культура
У парку Горького пройшов карнавал культур Традиційний карнавал культур народів світу пройшов 29 квітня в Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького.

Цього року в ньому взяли участь представники понад десяти країн світу. В Ретро-парку були представлені В'єтнам, Індія, Китай, Корея, Туреччина і Японія. Студенти Інституту Конфуція при Харківському національному університету імені В. Н. Каразіна показали чайну церемонію, виконали традиційні пісні і танці. Шанувальники культури Південної Кореї провели майстер-класи з розфарбовування масок, показали, як носити традиційний корейський костюм, і вчили народним танцям.

Вперше у карнавалі взяли участь гості з Туреччини. Делегація з міста-побратима Газіантеп привезла до Харкова фотовиставку, експозицію шовкових виробів, а також з міді і перлів. Гості з Туреччини показали також свої національні костюми і танці. Харків'яни могли також побачити традиційну турецьку мозаїку з каменю і спробувати знаменитий турецький десерт. Саме завдяки своїй кухні Газіантеп увійшов до Мережі творчих міст ЮНЕСКО.

У Французькому парку виступила школа ірландських танців і клубів фламенко. А на центральній алеї працював майданчик, присвячений країнам Африки. Українсько-африканський центр і студенти університету імені Каразіна підготували концерт з традиційними піснями і танцями. Там же виступили трайбл-колективи «Full Moon» і «Shakti».

Під час фестивалю в парку пройшли майстер-класи та презентації традиційних ремесел. Гості фестивалю могли навчитися грати в шашки «го», плести афрокосички, взяти уроки каліграфії у професорів японської мови і культури Томохіса Хігучі і Такеши Сакімото, які приїхали до Харкова на запрошення університету імені Каразіна.

Увечері на центральній алеї пройшов парад учасників карнавалу культур, після чого відбувся гала-концерт.

Друкувати
Останні новини