У Харкові відкрили меморіальну дошку Герою Радянського Союзу
15 листопада 2016 17:44 Суспільство
У Харкові відкрили меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Відкриття меморіальної дошки Герою Радянського Союзу Мілі Фельзенштейну відбулося сьогодні, 15 листопада, на будинку по Гімназійній набережній, 18, де він жив.

Цей захід є частиною програми «Пам'ятаємо Героїв», яку реалізують Харківський музей Голокосту і Харківський обласний комітет «Дробицький яр». Це вже 10-та меморіальна дошка, яку встановили в місті ці організації.

Вони також планують незабаром встановити меморіальні дошки правозахиснику Петру Григоренкові, до 110-тої річниці від дня його народження, і математику Науму Ахієзеру, 115-річчя якого відзначалося цього року.

Довідка. Міля Лазаревич Фельзенштейн народився 23 серпня 1924 року в Харкові в родині службовця. Після нападу Німеччини на СРСР добровільно вступив у Червону Армію і був направлений у Ташкентське кулеметне училище. У 1943 році після закінчення училища в званні молодшого лейтенанта прибув на 3-й Український фронт і був призначений командиром кулеметного взводу.

Восени 1943 року Міля Фельзенштейн відзначився в операції з захоплення плацдарму на Кримському півострові в районі Ельтігена під Керчю. У ніч на 1 листопада частини Червоної Армії мали подолати Керченську протоку шириною в 35 кілометрів. В умовах сильного шторму, артилерійського і мінометного обстрілу противника катер, на якому знаходився взвод Фельзенштейна, не міг пришвартуватися. Бійці на чолі з командиром стрибали у воду і, діставшись до берега, змусили гітлерівців відступити. Відбивши чимало контратак, кулеметний взвод разом із іншими підрозділами батальйону закріпився на захопленій ділянці. Через два тижні Мілі Фельзенштейну було присвоєне звання Героя Радянського Союзу.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини