У Харкові допоможуть іноземним студентам
20 жовтня 2016 17:27 Суспільство
У Харкові допоможуть іноземним студентам Молодіжна рада при Харківському міському голові допоможе іноземним студентам швидше адаптуватися до навчання і повсякденного життя в Харкові.

Відповідні ініціативи та плани обговорювалися сьогодні, 20 жовтня, на засіданні Молодіжної ради при Харківському міському голові, яке було присвячене головній темі Європейського тижня місцевої демократії «Жити разом у культурно різноманітних суспільствах: повага, діалог, взаємодія».

У засіданні взяли участь Харківський міський голова Геннадій Кернес, депутати Харківської міської ради, громадські організації міста, що працюють у галузі запобігання конфліктів, представники національно-культурних і релігійних товариств Харкова.

Як повідомив голова Молодіжної ради Михайло Лазарєв, для іноземних студентів планується видати інформаційний довідник, в якому буде описано багато моментів, необхідних іноземцям для адаптації в нових умовах життя.

«Нещодавно ми були на стажуванні в польському місті Люблін, де познайомилися з тим, як працює місцевий муніципалітет, зокрема, їхній аналог наших центрів надання адміністративних послуг. Там є «єдине вікно», яке займається іноземними студентами і де можна вирішити найрізноманітніші питання - від звичайної прописки до отримання «карти поляка». Ми також хочемо створити щось схоже в наших ЦНАП. Плануємо, що вже на початку нового року наш довідник буде виданий, і іноземні студенти зможуть його отримати в центрах надання адмінпослуг, де вони будуть обслуговуватися», - зазначив Михайло Лазарєв.

Також, за його словами, найближчим часом у Харкові стартує проект для іноземних студентів «International Bus», в рамках якого будуть організовані безкоштовні екскурсії містом і знайомство з його визначними пам'ятками.

У планах Молодіжної ради - провести у травні 2017 року фестиваль культури і їжі «U-Nations», під час якого харків'яни зможуть познайомитися з історією, культурою, традиціями і національними стравами близько 20-ти діаспор, що проживають у Харкові. Також відбудеться концерт за участю представників національно-культурних об'єднань.

Сьогодні під час засідання Молодіжної ради при Харківському міському голові його учасники також обговорили широке коло питань, що стосуються молодіжної політики в мультикультурному суспільстві.

Довідка. Європейський тиждень місцевої демократії пов'язаний з прийняттям Європейської хартії місцевого самоврядування 15 жовтня 1985 року, тому, починаючи з 2007 року, тиждень місцевої демократії завжди проводиться в тиждень, на який припадає 15 жовтня. Однак деякі європейські міста планують велику кількість різноманітних заходів, тому в останні роки період акції розширився до декількох місяців.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини