У харківських школах почалися поглиблені медогляди
05 жовтня 2016 14:24 Медицина
У харківських школах почалися поглиблені медогляди Поглиблені профілактичні медичні огляди почалися 3 жовтня в харківських загальноосвітніх школах всіх типів і форм власності.

Їхньою метою є моніторинг стану здоров'я школярів, визначення ступеня їхньої фізичної витривалості і розподіл по групах заняття фізкультурою.

У 2016/2017 навчальному році поглиблені медогляди проводяться в школах і дитячих поліклініках. Дітей оглядають бригади педіатрів і лікарів-фахівців з дитячої неврології, хірургії, ортопедії, травматології, офтальмології, отоларингології, стоматології.

Сьогодні, 5 жовтня, медогляд учнів 5-6 класів проходив у Харківській гімназії №116. До кінця першого півріччя фахівці ще оглянуть учнів 7-8 класів, а в другому півріччі - 9-11. Як повідомила директор гімназії Оксана Бугакова, незважаючи на загальну невтішну статистику, за деякими напрямками кількість захворювань все ж зменшується.

«На жаль, абсолютно здорових дітей, як і в цілому по місту, - тільки третя частина. У той же час позитивна тенденція стосується зменшення кількості захворювань шлунково-кишкового тракту, опорно-рухової системи. Ми це пов'язуємо з тим, що в гімназії дуже добре організована система харчування, тому діти у нас не голодні, вони працездатні і добре вчаться. Крім того, ми оновили меблі в класах, щоб парта і стілець відповідали віку і зросту дитини. Це, в свою чергу, сприяє тому, що спина і м'язи менше втомлюються, і постава дитини залишається більш рівною», - зазначила Оксана Бугакова.

Як повідомила головний лікар міської дитячої поліклініки №4 Вікторія Парунова, в сферу їхньої відповідальності входить 21 школа Шевченківського району, де навчаються 16,7 тис. дітей. Фахівці лікарні чотири рази на тиждень проводять медогляди і закінчать їх до кінця навчального року.

За її словами, найчастіше лікарі виявляють патології зору, стоматологічні проблеми, кістково-м'язові захворювання, сколіози, у старших дітей - неврологічні розлади.

«Батьки деяких дітей, у яких виявляються патології, особливо стоматологічні, не завжди приводять їх на дообстеження в поліклініку. Тому закликаємо батьків уважніше до цього ставитися і прислухатися до рекомендацій медиків», - підкреслила Вікторія Парунова.

Зазначимо, що за підсумками проведення поглиблених профілактичних медичних оглядів у 2015/2016 навчальному році здоровими були визнані 35,2% школярів, 32,8% вимагали диспансерного спостереження. Заняття з фізкультури в основній групі можуть відвідувати 60,6% дітей, в підготовчій - 35,5%, в спеціальній - 2,2%.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини