Харківська міськрада просить уряд виділити компенсацію за перевезення пільговиків
14 вересня 2016 12:43 Місто
Харківська міськрада просить уряд виділити компенсацію за перевезення пільговиків Міська влада просить уряд виділити підприємствам міського електротранспорту кошти на компенсацію втрат доходів за пільгове перевезення окремих категорій громадян.

Відповідне звернення до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана було прийняте сьогодні, 14 вересня, на сесії Харківської міської ради.

«Видатки місцевих бюджетів на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян (ст. 89 Бюджетного кодексу України) проводяться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ст. 102 Бюджетного кодексу України). Щорічно, згідно з чинною постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 року №20 «Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій», компенсація за пільговий проїзд з державного бюджету України спрямовувалася на клірингові розрахунки за спожиту підприємствами електротранспорту електроенергію. У 2016 році Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» такі виплати не передбачені», - говориться у зверненні.

Депутати також звернули увагу, що постановою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, від 26 лютого 2015 року №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» протягом 2016 року двічі збільшувався тариф на електроенергію для міського електротранспорту.

«Незважаючи на звернення Харківської міської ради, Харківської обласної державної адміністрації та Асоціації міст України, це питання так і не було вирішено. Таким чином, підприємства міського електротранспорту залишилися без компенсаційних виплат за пільговий проїзд, здійснюючи в повному обсязі пільгові перевезення, що призвело до заборгованості за спожиту електроенергію і, як наслідок, її відключень і припинення роботи електротранспорту», - зазначено у зверненні.

Депутати наголосили, що якщо питання не вирішити, то це призведе до зростання тарифів на послуги міського електричного транспорту і, в свою чергу, до зростання соціальної напруженості в місті, а також погіршення фінансового стану комунальних підприємств та зростання заборгованості, в тому числі і за спожиту електроенергію.

«Харківська міська рада звертається з проханням втрутитися в дане питання, рішенням якого могло б бути виділення з Державного бюджету України на 2016 рік коштів на компенсацію втрат доходів підприємств міського електротранспорту за пільговий проїзд окремих категорій громадян для можливості здійснення клірингових розрахунків за спожиту електроенергію», - сказано в зверненні.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини