У міськраді обговорили проблему доступності будівель для людей з інвалідністю
16 серпня 2016 18:45 Суспільство
У міськраді обговорили проблему доступності будівель для людей з інвалідністю Засідання Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури пройшло сьогодні, 16 серпня, в міськраді.

Учасники засідання обговорили ситуацію з доступністю до об'єктів у Шевченківському і Київському районах. Незважаючи на те, що багато шкіл, лікарень, аптек, супермаркетів, банків, соціальних установ вже обладнані пандусами, чимало об'єктів все так само залишаються недоступними для людей із обмеженими можливостями. Крім того, як зазначила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, нерідко встановлені пандуси виявляються непридатними для використання на практиці.

«Ці конструкції, встановлені без дотримання будівельних норм і правил, без поручнів і під великим кутом нахилу не тільки не приносять користі для візочників, але нерідко небезпечні навіть для звичайних людей, особливо в школах, де діти, як правило, ведуть себе дуже активно», - зазначила віце-мер.

Світлана Горбунова-Рубан безпосередньо на засіданні доручила представникам райадміністрацій демонтувати небезпечні пандуси на деяких об'єктах і житлових будинках і рекомендувала перед тим, як встановлювати будь-які конструкції, консультуватися з фахівцями.

Крім того, на засіданні були розглянуті питання доступності Харківського метрополітену. В цілому роботу підприємства в цьому напрямку оцінили досить високо перш за все за наявність служби, яка допомагає людям із обмеженими можливостями користуватися підземкою. У той же час незрячі харків'яни висловили прохання краще продумати розташування на підлозі тактильної плитки, яка допомагає орієнтуватися на станції і платформі.

Ще одна проблема, яка була озвучена, - відсутність місць паркування  для людей з обмеженими можливостями біля супермаркетів, точніше, той факт, що ці місця постійно зайняті автомобілями звичайних покупців. Тому на наступне засідання комітету забезпечення доступності будуть запрошені власники і керівники найбільших торгових мереж міста.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини