В Харківському академічному театрі опери та балету ім. М. В. Лисенка сьогодні, 5 листопада, презентували обладнання з управління сценічним світлом.
Нагадаємо, в 2009 році ХНАТОБ отримав від уряду Японії грант на часткову реконструкцію у вигляді обладнання, при цьому українська сторона повинна була профінансувати його установку. Але рішення про співфінансування проекту відкладалося шість років і було прийнято урядом України тільки в 2015 році. На ці цілі було виділено 4,27 млн грн.
У сьогоднішньому заході взяли участь посол Японії в Україні Шигекі Сумі та віце-прем'єр-міністр - міністр культури України В'ячеслав Кириленко, які випробували новий пульт у дії.
Як розповів завідувач постановочною частиною з експлуатації ХНАТОБ Юрій Мозир, до цього в театрі використовувався старий пульт, який прослужив понад 25 років. З його допомогою три особи вручну робили всі маніпуляції зі сценічним світлом, що було дуже непросто. На відміну від старого, новий цифровий пульт можна програмувати, і для роботи за ним достатньо одного фахівця. Нове обладнання дозволить записувати світлову партитуру, тобто світлове оформлення вистави і його точне відтворення.
«При монтажі нового обладнання було використано понад 150 км кабелю. Але все вже нарешті закінчене, і тепер процес роботи стане більш якісним, а світло - максимально синхронним із дією на сцені. І це лише перший етап нашої реконструкції. На другому етапі ми плануємо замінити світлове сценічне обладнання, зокрема, змонтувати динамічне світло, використати абсолютно нові ефекти», - зазначив Юрій Мозир.
Новий пульт вже сьогодні був задіяний під час вистави «Carmina Buranа».
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
03/03/2022
Ігор Терехов: Сьогодні всі – герої!
-
03/03/2022
Ігор Терехов: Харків'яни мають отримувати все необхідне
-
03/03/2022
Харків'яни зможуть отримати медикаменти у лікарнях
-
03/03/2022
Харківські лікарі консультують громадян онлайн
-
03/03/2022
Салтівське трамвайне депо розбомбили, але транспорт продовжує доставляти продукти
-
03/03/2022
Харків'яни можуть отримати гуманітарну допомогу (адреси)
-
03/03/2022
Час комендантської години у Харкові не змінився
-
03/03/2022
Із Харкова збільшують кількість евакуаційних потягів
-
03/03/2022
У Харкові створили бот для пошуку зниклих родичів та знайомих
-
03/03/2022
«Укрзалізниця» потребує волонтерів
-
03/03/2022
Евакуація мирного населення та отримання гуманітарної допомоги – Харків міцно тримає оборону
-
03/03/2022
Майбутня перемога України залежить від нашої згуртованості - СБУ
-
03/03/2022
Харків'яни, які готують їжу для інших, не платитимуть за комунальні послуги
-
02/03/2022
Харків'яни можуть залишити заявку на отримання допомоги дітям
-
02/03/2022
У будівлю міської ради не потрапила бомба
-
02/03/2022
Ігор Терехов: Незважаючи на бомбардування, Харків живе і не збирається здаватися
-
02/03/2022
Харків'янам заборонено пересуватися тунелями метро
-
02/03/2022
У Харкові відновлюють системи опалення та гарячого водопостачання
-
02/03/2022
Ігор Терехов: Ми забезпечуємо життєдіяльність Харкова












завантажити додаток на Google Play
завантажити додаток на ITunes