Громадські слухання з перейменування вулиць пройдуть у кожному районі Харкова
11 вересня 2015 17:48 Місто
Громадські слухання з перейменування вулиць пройдуть у кожному районі Харкова Засідання міської комісії, що відповідає за виконання закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», пройшло сьогодні, 11 вересня, у Харківській міськраді.

Як повідомив відповідальний секретар міської топонімічної комісії Олексій Хорошковатий, на сьогоднішній день складено перелік з 183 вулиць, семи районів Харкова (крім Київського та Московського) і однієї станції метро (ст. м. «Радянська»), які однозначно підпадають під закон про декомунізацію. Наприклад, Московський проспект не підпадає під дію закону, а ось пр. Леніна, пр. Постишева, пр. Косіора, пр. 50-річчя ВЛКСМ та пр. 50-річчя СРСР повинні бути перейменовані.

«Робота ще триває, і щодо 47 вулиць і провулків і двох станцій метро - «Радянської Армії» і «Метробудівників імені Г. І. Ващенка» - ще є питання, які треба вивчити», - зазначив Олексій Хорошковатий.

За його словами, до комісії надійшло вже понад 2 тис. пропозицій про перейменування від харків'ян, громадських організацій, вишів. Всі вони будуть вивчені, після чого топонімічна комісія зробить свої попередні рекомендації. Потім ці рекомендації разом із пропозиціями харків'ян будуть оприлюднені, а у всіх районах міста Харкова пройдуть громадські слухання. Тільки після цього топонімічна комісія зробить остаточні рекомендації, які будуть винесені на сесію Харківської міської ради. За законом, весь цей процес повинен закінчитися до 22 листопада.

Як зазначив заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, міська влада відкрита для пропозицій харків'ян.

«Ми відкрито обговорюватимемо всі питання перейменування вулиць, районів, станцій метро. Крім того, у всіх районах міста пройдуть громадські слухання з цієї тематики, щоб не було жодних перегинів та інсинуацій. Ми вислухаємо думки харків'ян, висловимо свої і прийдемо до зваженого рішення», - зазначив Ігор Терехов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини