З 1 травня оформити субсидію на житлово-комунальні послуги стане простіше
30 квітня 2015 11:49 ЖКГ
З 1 травня оформити субсидію на житлово-комунальні послуги стане простіше Оформити субсидію на житлово-комунальні послуги з 1 травня можна за спрощеним порядком.

Як повідомили сьогодні, 30 квітня, в Департаменті праці та соціальної політики, постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» були внесені зміни, які спрощують призначення субсидії.

Так, для оформлення субсидії громадяни України повинні надати тільки два документи - заяву та декларацію, які заповнюються у скороченій формі. Ці документи можна відправити до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання поштою. У новому порядку також передбачено автоматичне продовження нарахування субсидії на наступний рік особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/15 року (крім тих, у кого відбулися зміни в складі сім'ї, соціального статусу, зміни в переліку одержуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг).

Як повідомили в Департаменті праці та соціальної політики, у новому порядку також були зняті деякі обмеження на призначення субсидії.

Так, при призначенні не враховується майновий стан заявника (крім разової покупки на суму понад 50 тис. грн), на призначення субсидії не впливає наявність у складі домогосподарств осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні. Крім того, не є перешкодою для призначення субсидії проживання в орендованому житлі (за наявності тимчасових особових рахунків, відкритих на орендаря в службах, що надають житлово-комунальні послуги). 

У департаменті уточнили, що заяву про призначення житлової субсидії повинна заповнювати особа, на яку відкрито особовий рахунок зі сплати житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації. Крім того, в декларації необхідно вказати сукупний дохід, виходячи з отриманих членами сім'ї доходів без урахування податку на доходи фізичних осіб.

Документи на оформлення субсидій за спрощеним порядком можна здати в травні-червні для призначення субсидії з квітня. Документи необхідно здати до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання або відправити поштою. З їхніми адресами і телефонами можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, заяви і декларації на оформлення субсидії разом з інструкцією щодо заповнення були рознесені по поштових скриньках харків'ян.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини