Європейські банки допоможуть Харкову з будівництвом метро
14 серпня 2014 14:24
Європейські банки допоможуть Харкову з будівництвом метро Два європейські банки готові виділити кредитні кошти на продовження будівництва харківського метрополітену.
Про це сьогодні, 14 серпня, йшла мова на зустрічі заступника міського голови з питань розвитку та забезпечення життєдіяльності міста Ігоря Терехова з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку. 

Сторони обговорили питання виділення кредитів на будівництво станцій метро «Державінська» і «Одеська», електродепо на Олексіївці, а також на придбання нового рухомого складу. Так, згідно з проектом, передбачається закупити 60 нових вагонів за рахунок кредитних коштів і близько 15 вагонів - за рахунок КП «Харківський метрополітен». 

«Харків цілеспрямовано працює в плані просування проекту з будівництва третьої лінії метрополітену і зацікавлений у тому, щоб отримати кредитні ресурси. Свого часу ми звернулися до ЄБРР за отриманням кредиту для будівництва метро і отримали попередню згоду, також зверталися до ЄІБ за співфінансуванням. Крім того, ми активно працювали з урядом щодо отримання державних гарантій під ці кредити. Думаю, ця зустріч дасть потужний імпульс для розвитку нашого проекту», - зазначив Ігор Терехов. 

Керівник сектора інфраструктури та енергетики України Європейського банку реконструкції та розвитку Марк Магалецький повідомив, що ЄБРР має всі необхідні погодження для продовження співпраці у цьому напрямку. 

«Ми вже схвалили концепцію цього проекту. У червні пройшла нарада з урядом України про перегляд кредитного портфеля, де будівництво харківського метрополітену було підтверджено як пріоритетне на даному етапі. Тепер ми можемо перейти до практичної фази», - сказав представник ЄБРР. 

За його словами, далі почнеться етап підготовки техніко-економічного обгрунтування проекту, проведення проектних досліджень, які потрібні, щоб отримати остаточне рішення ЄБРР на надання кредиту. Також необхідні дослідження та аналітичну роботу проведе спеціальний консультант. Якщо все пройде за планом, то остаточне схвалення проекту можна очікувати в другому кварталі 2015 року, а підписання угоди - у другому півріччі. 

Кредитний інспектор Європейського інвестиційного банку Томас Тамоскаускас в свою чергу повідомив, що ЄІБ зацікавлений у співпраці з Україною і готовий співфінансувати цей проект. 

Довідка. Загальна вартість проекту «Будівництво третьої лінії Харківського метрополітену» становить 3 млрд 272,7 млн грн, з яких залучені кредитні кошти повинні скласти 3 млрд 105 млн грн, власні кошти підприємства - 148,8 млн грн, кошти міського бюджету - 18,9 млн грн. Термін реалізації проекту - 15 років, термін окупності - 10 років.

Друкувати
Останні новини