З початку року комунальні підприємства заощадили 14 мільйонів гривень завдяки енергозбереженню
10 липня 2014 17:39
З початку року комунальні підприємства заощадили 14 мільйонів гривень завдяки енергозбереженню З початку 2014 року комунальні підприємства Харкова спрямували на енергозбереження близько 11,5 млн грн.
Про це сьогодні, 10 липня, на засіданні Технічної ради з енергозбереження Департаменту комунального господарства повідомив директор департаменту, голова техради Віктор Кітанін. 

Впровадження енергозберігаючих технологій дозволило заощадити 0,33 млн куб. м природного газу, 9,68 млн кВт.год електроенергії, 2,37 тис. Гкал теплоенергії. У грошовому еквіваленті економія склала 14,3 млн грн.  

«Постійне зростання цін на газ, електроенергію і воду, а також великі витратні технології, які існували на комунальних підприємствах, змушують нас займатися встановленням нового обладнання, яке дозволяє нам заощадити і знизити цінове навантаження на кожного мешканця міста», - зазначив Віктор Кітанін.  

За його словами, значну економію теплової енергії (на 635 тис. грн) отримало КП «Харківські теплові мережі» завдяки використанню трубопроводів у пінополіуретановій ізоляції, що збільшує термін їх служби до 50 років, а також застосуванню прогресивних методів нанесення рідких складів надтонких ізоляційних покриттів. Впровадження комунальним підприємством приладів теплової автоматики і вимірювань дозволило скоротити споживання природного газу і заощадило електроенергії на 492 тис. грн. 

Як повідомив Віктор Кітанін, на підвищення енергоефективності виробництва у сфері водопостачання та водовідведення в першому півріччі 2014 року було спрямовано близько 5,4 млн грн. Водночас КП «Харківводоканал» заощадило на електроенергії 4,3 млн грн завдяки проведенню оптимізації роботи двох насосних станцій та експлуатації менш енергоємних нагнітачів. Крім того, підприємству вдалося зекономити 2,1 млн грн в результаті реалізація інвестиційного проекту з модернізації парку насосного обладнання, ступінь зносу якого досяг 75%. 

Всього в 2014 році на заходи з енергозбереження харківські комунальні підприємства запланували направити 30,7 млн грн.
Друкувати
Останні новини