Основні показники економічного і соціального розвитку м. Харкова за І півріччя 2020 року

На 01.07.2020 в комунальній власності міста знаходилося 318 підприємств, установ, організацій та майно балансовою вартістю 940,7 млрд грн. У звітному періоді до власності міста прийнято 183 інвентарних об’єкти (34 інженерні об’єкти тощо) загальною вартістю 119,4 млн грн.
Надано в оренду 173,1 тис. кв. м нежитлових приміщень комунальної власності, що на 2,5 тис. кв. м більше, ніж у I півріччі 2019 року.
До бюджету м. Харкова перераховано кошти за оренду майна комунальної власності в сумі 31,0 млн грн.
За рахунок приватизації 39 об’єктів комунальної власності до бюджету м. Харкова залучено коштів на суму 20,3 млн грн, що на 14,9 млн грн більше ніж у відповідному періоді минулого року.
За результатами фінансово-господарської діяльності за I квартал 2020 року (інформація надходить із запізненням) звітувало 62 комунальних унітарних підприємств.
Чистий прибуток отриманий 29 підприємствами становив 18,6 млн грн. Порівняно з I кварталом 2019 року дохід підприємств зменшився на 16,2 % і становив 4 934,3 млн грн (за I квартал 2019 рік – 5 734,5 млн грн). Сплачено до бюджетів усіх рівнів податків, зборів та обов’язкових платежів на суму 413,4 млн грн.
Зі збитками відпрацювали 27 підприємств.
Середньооблікова чисельність штатних працівників підприємств становила 26,8 тис. осіб, середньомісячна заробітна плата штатного працівника – 10 107,0 грн (на 15,0 % більше ніж у відповідному періоді 2019 року).
Реалізується Програма подальшого реформування земельних відносин та підвищення ефективності використання земель в місті Харкові на 2007-2024 роки.
Протягом півріччя зареєстровано 178 договорів оренди землі та додаткових угод про поновлення договорів оренди землі, укладено 49 додаткових угод щодо перерахунку розміру орендної плати (підписані добровільно та визнані за рішенням суду).
Від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення до спеціального фонду бюджету міста Харкова за I півріччя 2020 року надійшло 65,5 млн грн (за I півріччя 2019 року – 80,4 млн грн).
Надходження від орендної плати за землю до загального фонду бюджету міста Харкова становили 351,3 млн грн. (за I півріччя 2019 року – 394,9 млн грн).
Протягом І півріччя активно реалізовувалися заходи Програми розвитку електронного урядування в діяльності Харківської міської ради на 2018-2020 роки щодо цифрового розвитку міста відповідно до державної політики розбудови в Україні інформаційного суспільства, запровадження нових електронних сервісів та послуг для громадян.
Стартував державний експериментальний проєкт «єМалятко», який передбачає надання до 8 послуг, пов’язаних із народженням дитини, за однією заявою. Послуга «єМалятко» надається в 6 міських пологових будинках та 11 центрах надання адміністративних послуг м. Харкова.
Впроваджено Портал електронних сервісів міста Харкова, який забезпечує доступ юридичних та фізичних осіб до інформаційних ресурсів та інформаційних послуг, що надаються структурними підрозділами Харківської міської ради, комунальними підприємствами та іншими суб’єктами надання послуг міста Харкова через мережу Інтернет. На Порталі наразі доступно 15 послуг для користувачів.
Впроваджено реєстр територіальної громади міста Харкова, де зберігається, обробляється, адмініструється органом реєстрації інформація щодо обліку осіб, які проживають на території міста Харкова. 
В рамках медичної реформи в Україні запроваджено медичну інформаційну систему Helsі, що забезпечує онлайн-запис до лікарів, отримання консультацій, результатів аналізів і рецептів. 
Впроваджуються 4 електронні комунальні сервіси, а саме: подача показників лічильників, оплата комунальних послуг, виклик майстра для перевірки лічильників, онлайн формування довідки про відсутність заборгованості.
Відбувся запуск Автоматизованої системи контролю оплати паркування у місті Харкові, що дає змогу будь-якому водію обрати зручний для себе спосіб оплати послуги з паркування, а саме: мобільний додаток «Е-Паркування», смс-оплата, оплата через «Приват 24» або придбання паркувального талону у тютюнових кіосках міста чи на сайті КП «Харківпарксервіс».
Ведуться роботи по вдосконаленню роботи мобільного додатку «Е-Паркування» та додатку інспекції з паркування. 
Відбувся запуск першої стаціонарної парковки з можливістю безготівкової оплати на території парка ім. М. Горького. Розроблено план по реалізації подальшого поширення безготівкової оплати на інших парковках міста.
Впроваджено Програму цифрової грамотності, яка направлена на підвищення базового рівня цифрової грамотності харків’ян шляхом доступності використання міських сервісів, що сприяє ефективному управлінню містом.
В рамках міської програми з розвитку цифрової грамотності харків’ян, відбувся тестовий запуск міського курсу з цифрової грамотності. 
Відкриті Центри доступу до цифрових можливостей в Центральному та Регіональному Центрах надання адміністративних послуг міста Харкова.
Реалізується та підтримується інтернет-платформа «Портал харків’янина». Це є унікальним інструментом залучення громади міста до запровадження громадського бюджетування, висвітлення масових міських заходів та актуальних новин міста, України та світу.
Протягом півріччя реалізовувалися заходи Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 роки. На виконання заходів Програми в бюджеті міста Харкова на 2020 рік передбачено 1,9 млн грн.
Продовжувалася робота щодо подальшого удосконалення вебсайту «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова», а також наповнення новими інформаційними масивами корисними для підприємців міста. Зокрема створено окремий інформаційний розділ для бізнесу під час карантину, який містить актуальну офіційну інформацію, яка зібрана в єдиному місці та системно оновлюється. 
На сайті доступна інформація про діючі обмеження для національної платформи МСБ (мережа об’єднань малого і середнього бізнесу) з метою протидії поширенню захворювання COVID-19, перелік заходів державної підтримки, відповіді питання від бізнесу. Ресурс продовжує наповнюватись корисними посиланнями, порадами фахівців та новинами для підприємців.
Кількість відвідувачів вебсайту постійно збільшується. За звітний період зафіксовано 43,5 тис. відвідувачів, що на 11,5 % більше проти аналогічного періоду 2019 року.
Проведено роботу щодо створення і запуску електронного сервісу «Онлайн-консультант», який надаватиме професійну підтримку протягом двох хвилин за допомогою чат-боту, що відповідає на основі зібраних раніше питань, а також консультантів профільних міських, державних структур, якщо питання в базі відсутні. 
Проводилася робота по створенню електронного сервісу «Менторська допомога», який дозволить підприємцю-початківцю, отримати безоплатну допомогу з вирішення бізнес-проблем.
Здійснювалася підтримка роботи Центру надання адміністративних послуг м. Харкова та його територіальних підрозділів.
У звітному періоді до Центру надійшло 488,0 тис. звернень щодо отриманням різноманітних послуг, що на 30,6 % меньше в порівнянні з аналогічним періодом торік.
В той же час значно збільшилася кількість консультацій з питань надання різноманітних послуг через Call-центр за допомогою голосових каналів зв’язку, а саме надано 109,7 тис. консультацій, що більше ніж у 2 рази ніж у І півріччі 2019 року.
У Центрі триває реалізація проєкту «Агент Х», спрямованого на поліпшення сервісу надання послуг міста Харкова, запроваджено нову комплексну послугу «ID–14» – отримання паспорту та ідентифікаційного коду одночасно, яку можуть отримувати безкоштовно громадяни України від 14 до 18 років за місцем проживання, які раніше були окремими процедурами. 
За І півріччя до Центру та його територіальних підрозділів надійшло 34,1 тис. звернень суб’єктів підприємницької діяльності, 30,1 тис. звернень юридичних та фізичних осіб з питань реєстрації бізнесу та 72 звернення стосовно реєстраційних дій громадських формувань. Видано 8,2 тис. дозвільних документів (на 12,1 % менше ніж за І півріччя 2019 року), зареєстровано 984 декларацій (на 10,8 % менше ніж за І півріччя 2019 року). 
Фінансовий ринок м. Харкова представлено 6 банківськими установами (2 юридичні особи, 4 філії іногородніх банків).
На території міста зареєстровано 43 біржі, 41 страхову організацію (компанію), 49 кредитних спілок та 8 лізингових компаній.
З метою підвищення інвестиційної привабливості міста протягом півріччя проводилася робота в рамках завдань Міської програми інноваційної та інвестиційної діяльності та іміджевих проєктів на 2017-2020 роки за напрямками «Сприяння розвитку інноваційної діяльності та залученню інвестицій», «Проведення іміджевих заходів» та «Реалізація проєктів-переможців громадського бюджету (бюджету участі) міста Харкова».
Проводилася робота з міжнародними рейтинговими агентствами «Moody’s Investors Service Inc», «Fitch Ratings Ltd» та Національним рейтинговим агентством ТОВ «Рейтингове агентство «IBI-Рейтинг» щодо присвоєння та оновлення кредитних рейтингів м. Харкову.
Станом на 01.07.2020 кредитні рейтинги м. Харкова знаходилися на рівні:
«Moody’s Investors Service Inc» – міжнародні кредитні рейтинги м. Харкова – довгостроковий рейтинг емітента за міжнародною шкалою в іноземній та національній валюті на рівні «В3», прогноз «стабільний», базова оцінка кредитоспроможності на рівні «b3»;
«Fitch Ratings Ltd» – міжнародні кредитні рейтинги м. Харкова – довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній та національній валюті на рівні «В», прогноз «стабільний», короткостроковий РДЕ в іноземній валюті «В», довгостроковий рейтинг міста за національною шкалою на рівні «AA-(ukr)», прогноз «стабільний», рейтинг випуску облігацій Харківської міської ради на суму 750 млн грн на рівні «В»; 
«Національне Рейтингове Агентство «ІВІ-Рейтинг» – довгостроковий кредитний рейтинг м. Харкова за Національною рейтинговою шкалою на рівні – «uaА+», прогноз «у розвитку», рейтинг інвестиційної привабливості міста Харкова – «invAA» (відмінна інвестиційна привабливість).
Міжнародні кредитні рейтинги м. Харкова, присвоєні рейтинговими агентствами «Moody’s Investors Service Inc» і «Fitch Ratings Ltd», знаходяться на одному рівні з кредитними рейтингами України.
За останніми статистичними даними зовнішньоторговельний оборот товарами підприємств Харківської області в січні-травні 2020 року (статистичні дані у розрізі регіонів) зменшився проти аналогічного періоду 2019 року на 2,5 % і склав 1 197,1 млн дол. США.
Обсяги експорту порівняно з аналогічним періодом 2019 року збільшилися на 0,4 %, імпорту зросли на 5,3 % і склали відповідно 578,8 млн дол. США та 648,3 млн дол. США. 
Підприємствами м. Харкова за січень-червень реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах підприємств (без ПДВ та акцизу) на суму 39,1 млрд грн.
За даними Головного управління статистики у Харківській області станом на 01.07.2020 заборгованість по заробітній платі по м. Харкову, враховуючи економічно активні підприємства та підприємства-банкрути, склала 415,3 млн грн, або 88,6 % від загального показника по Харківській області.
Заборгованість економічно активних підприємств склала 139,8 млн грн.
За оперативними даними роздрібний товарообіг підприємств (юридичних осіб) м. Харкова, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, за I півріччя складе 24,6 млрд грн. Темп росту в порівняних цінах до відповідного періоду 2019 року – 106,2 %. Реалізація товарів на одного мешканця – 17 033 грн. Пред’явлений попит населення за звітний період повністю забезпечено пропозиціями основних видів споживчих товарів та послуг.
Спільно з фірмами, які організовують виставкову діяльність, у місті проведено 14 виставково-ярмаркових заходів, а саме: 6 спеціалізованих та 7 універсальних виставок, 1 ярмарка.
Населення міста обслуговують майже 3,3 тис. підприємств торгівлі; близько 3,0 тис. підприємств ресторанного господарства на 128,9 тис. посадкових місць; 2,1 тис. підприємств побутового обслуговування населення; 53 ринки та торговельні майданчики, у тому числі 45 змішаних, 1 продовольчий, 7 непродовольчих.
У місті функціонують 23 гіпермаркети та 212 супермаркетів. Крім того, реалізацію непродовольчих товарів зосереджено у 63 торговельних центрах.
На території міста здійснюють роздрібну торгівлю 4 українські торговельні мережи, які налічують 96 магазинів.
Активно розвиваються 234 підприємства харківської торговельної мережі. Основним пріоритетом у роботі харківських торговельних мереж є співпраця з місцевими виробниками без посередницьких послуг.
Одним із важливих напрямків є поступова трансформація діючих великих ринків у торгово-сервісні комплекси з метою формування якісно відмінної системи обслуговування покупців, удосконалення матеріально-технічної бази ринків, впровадження найбільш ефективних форм і методів торговельного та побутового обслуговування харків’ян, що фінансується за рахунок коштів суб’єктів підприємницької діяльності.
Перспективним планом розвитку матеріально-технічної бази ринків на 2020 рік заплановано кошти в сумі 76,2 млн грн, у тому числі на І півріччя – 32,8 млн грн, фактично у звітному періоді освоєно 25,7 млн грн, що на 21,5 % менше, ніж передбачалося.
Із метою недопущення несанкціонованої торгівлі на території ринків організовано 1 149 торговельних об’єктів для соціально незахищених громадян, які можуть здійснювати торгівлю на пільгових умовах.
У сфері захисту прав споживачів, здійснюється постійний контроль щодо дотримання норм та вимог чинного законодавства у сфері торгівлі та побутового обслуговування.
Чисельність наявного населення м. Харкова за січень-травень 2020 року (за останніми статистичними даними) зменшилася на 3 314 осіб і станом на 1 червня дорівнювала 1 439,9 тис. осіб. Природне скорочення наявного населення міста становило 4 508 осіб (на 6,0 % більше ніж за аналогічний період торік). За рахунок міграційного руху населення міста збільшилось на 1 194 особи.
У рамках Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки здійснювалися заходи щодо реалізації державної політики зайнятості населення та закріплення позитивних тенденцій до стабілізації на ринку праці міста.
Епідемія коронавірусу та пов’язані з нею обмеження негативно позначилися на ринку праці міста. Кількість офіційно зареєстрованих безробітних в місті зросла і становить 17,7 тис. осіб, що на 83,5 % більше у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. 
Рівень безробіття на 01.07.2019 порівняно з аналогічною датою попереднього року збільшився з 0,53 % до 1,49 %.
Станом на 01.07.2020 кількість безробітних становить 13 532 особи.
Кількість працевлаштованих безробітних становить 1 977 осіб. Плановий показник за I півріччя з працевлаштування безробітних виконано на 79,9 %. Протягом січня-червня проходили професійне навчання 546 осіб. Усього до активних форм зайнятості залучено понад 2,6 тис. безробітних осіб, або 42,3 % від запланованого. 
Фінансування організації громадських робіт здійснювалося за рахунок коштів бюджету міста Харкова і коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства України та склало 639,1 тис. грн.
Проводилася постійна інформаційно-роз’яснювальна робота з метою підвищення зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць. До участі в заходах залучено 1,9 тис. роботодавців.
Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника (розраховується лише для штатних працівників великих і середніх підприємств, не враховуючи заробітки працюючих у малому бізнесі) у м. Харкові за останніми статистичними даними за І квартал 2020 року склала 9 755 грн (на 14,2 % ніж за І квартал 2019 року).
Середній розмір пенсії по м. Харкову на 01.07.2020 склав 3 583,96 грн (на 01.07.2019 – 3 161,6 грн), що у 2 рази більше законодавчо встановленого прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Індекс споживчих цін на товари та послуги (розраховується на рівні областей) за січень-червень 2020 року по Харківській області становив 102,3 % (по Україні – 102,0 %).
На реалізацію заходів Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки заплановані кошти в сумі 93,6 млн грн перераховано в повному обсязі.
Виділено одноразову адресну грошову допомогу 6 643 громадянам окремих пільгових категорій на загальну суму понад 30,1 млн грн.
У І півріччі майже 510,3 тис. громадян за рахунок коштів бюджету міста Харкова встановлено додаткові соціальні гарантії (місцеві пільги) на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, пільговий проїзд у міському наземному пасажирському електротранспорті, метрополітені та інші гарантії на суму 178,6 млн грн.
На конкурс міського соціального проєкту «Єдина соціальна мережа» надійшов 31 проєкт (захід) від 28 громадських організацій. Кошторисом витрат на реалізацію соціальних проєктів у 2020 році передбачено 1 млн грн.
З метою сприяння реалізації державної політики щодо попередження наркоманії в місті Харкові, на виконання Комплексної програми з протидії поширенню наркоманії та зменшення шкоди від вживання психоактивних речовин у м. Харкові «Чисте місто» на 2019-2020 роки Координаційною радою продовжувалася просвітницько-виховна робота в навчальних закладах міста Харкова щодо профілактики та попередження негативних явищ в молодіжному середовищі, залучення молоді до волонтерської діяльності, популяризації здорового способу життя, роботи чат-боту для блокування інтернет-наркокрамниць «Стоп наркотик». Працює гаряча лінія «Протидія наркозлочинності». В межах Комплексної програми функціонує проєкт «Соціальне патрулювання».
У рамках транспортної соціальної послуги з перевезення осіб з інвалідністю І та ІІ груп із порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, диспетчерською службою «Інватаксі» за звітний період прийнято та виконано майже 1,6 тис. заявок.
Для забезпечення можливості отримання інклюзивної освіти учнями з інвалідністю, які пересуваються на інвалідних візках, у рамках транспортної соціальної послуги реалізується проєкт «Шкільний автобус».
Кошторис витрат на фінансування видатків на оплату транспортних соціальних послуг на 2020 рік складає 2,1 млн грн, профінансовано – 481,1 тис. грн.
Продовжено надання транспортної послуги з перевезення осіб з інвалідністю, які відвідують комунальний заклад «Харківський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Промінь». 
Відділеннями 9 районних територіальних центрів надання соціальних послуг надано майже 561,0 тис. послуг понад 20,5 тис. непрацездатним малозабезпеченим громадянам.
Територіальні центри співпрацюють із 93 громадськими, релігійними організаціями та благодійними фондами, а також із 108 фізичними особами, які надають безоплатні соціальні послуги на умовах укладених договорів.
Функціонував КЗ «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб».
Проводилися організаційні заходи для забезпечення функціонування комунального закладу «Харківський міський центр реабілітації та соціальної інтеграції «Академія». У комунальному закладі «Соціальний готель» на 50 ліжко-місць у звітному періоді соціальні послуги отримали 194 особи.
Харківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» і районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей надано 824 групових послуг (охоплено понад 5,0 тис. осіб), спрямованих на формування та зміцнення сімейних цінностей, популяризацію сімейних форм виховання, профілактику соціального сирітства, протидію домашньому насильству тощо. 
У рамках функціонування спеціалізованого формування «Телефон Довіри» отримали допомогу 704 особи.
Під постійним контролем центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста Харкова знаходяться питання щодо надання допомоги тимчасово переміщеним особам.
Забезпечується взаємодія різних структурних підрозділів Харківської міської ради при роботі з демобілізованими учасниками ООС (АТО), їх сім’ями з метою надання комплексу соціальних послуг.
Прийняті рішення про призначення грошової компенсації 72 учасникам бойових дій на суму 111,1 млн грн. Виплачено грошову компенсацію 2 особам на суму 3,3 млн грн та придбані квартири.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 206 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей» надано грошову компенсацію 1 особі на суму 1,1 млн грн та придбано квартиру.
Станом на 01.07.2020 81,6 тис. домогосподарств харків’ян отримують житлову субсидію. З них 68,0 тис. домогосподарств отримують субсидію у готівковій формі, 13,6 тис. – у безготівковій формі.
В місті реалізується пілотний проєкт зі створення центрів надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс». Центри створені у Київському, Шевченківському та Московському районах. Здійснюється організаційна робота по створенню центрів в інших районах міста.
З метою поліпшення якості надання послуг у сфері соціального захисту населення впроваджуються та розвиваються онлайн-сервіси; працює Портал електронних сервісів м. Харкова.
На реалізацію заходів Міської комплексної програми «Назустріч дітям» на 2018-2020 рр. за рахунок коштів бюджету міста Харкова на 2020 рік затверджено видатки в сумі 7,0 млн грн, у тому числі на утримання та функціонування комунального закладу соціального захисту для дітей «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» м. Харкова» 6,7 млн грн. У звітному періоді на утримання та функціонування Центру витрачено 3,1 млн грн.
Станом на 01.07.2020 на обліку перебуває 1 902 дитини, з яких 1 445 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 457 дітей мешкають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах.
За участю структур, пов’язаних з роботою з дітьми, проведено 94 рейди, виявлено та вилучено 125 дітей. За результатами рейдів 5 дітей влаштовано до спеціальних закладів для дітей, 100 дітей повернуто батькам або особам, які їх замінюють, 20 дітей влаштовано до закладів охорони здоров’я.
Проведено 458 обстежень сімей, в яких батьки не виконують належним чином обов’язки щодо виховання своїх дітей.
З метою захисту прав дітей підготовлено та направлено до судів 41 позовна заява про позбавлення батьків батьківських прав, по яких судом прийнято 28 рішень стосовно 32 батьків відносно 41 дитини.
Розглянуто майже 8,5 тис. звернень громадян та юридичних осіб, направлено 6,3 тис. клопотань в установи, підприємства, організації щодо соціально-правового захисту дітей та дотримання їх прав.
З метою реалізації на території м. Харкова державної політики стосовно соціального захисту внутрішньо переміщених дітей, які прибули до міста без супроводу дорослих, проводиться робота щодо взяття на облік даної категорії дітей з відповідним оформленням державної допомоги.
У 2020 році продовжується розв’язання житлових проблем громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та створення умов для задоволення потреб у житлі молоді, учасників бойових дій в антитерористичній операції, працівників бюджетних установ міста тощо.
Міська цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки та Міська цільова програма молодіжного житлового кредитування на 2011-2025 роки фінансуються за рахунок коштів бюджету міста Харкова з залученням власних коштів громадян.
Реалізація Міської цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки здійснюється за напрямками:
будівництво доступного житла з наданням державної підтримки за рахунок коштів бюджету міста Харкова (у розмірі 50 % розрахункової вартості житла);
забезпечення доступним житлом працівників підприємств м. Харкова;
надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для працівників бюджетних установ м. Харкова; 
надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції;
надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для внутрішньо переміщених осіб;
часткова компенсація відсотків за кредитами, отриманими позичальниками в банках, на будівництво (придбання) житла.
На виконання заходів програм за рахунок коштів бюджету міста Харкова на 2020 рік передбачено обсяги фінансування на доступне житло – 60,0 млн грн та на молодіжне житлове кредитування – 42,4 млн грн. 
На виконання житлових програм у І півріччі профінансовано 46,0 млн грн.
За Міською цільовою програмою молодіжного житлового кредитування на 2011-2025 роки на фінансування 25 кредитних договорів на будівництво 32 квартир загальною площею майже 2,0 тис. кв. м  профінансовано 22,8 млн грн та на витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням кредитів (6%), – 1,0 млн грн.
За Міською цільовою соціально-економічною програмою будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки на фінансування 40 договорів на суму кредиту й бюджетної підтримки на будівництво 43 квартир загальною площею понад 2,3 тис. кв. м профінансовано 22,2 млн грн.
Будівництво та реконструкція об’єктів житла на території міста здійснювалися за замовленням юридичних та фізичних осіб за рахунок коштів громадян, власних та залучених коштів підприємств і організацій та бюджетних коштів.
Здійснювалася робота щодо формування реєстрів кандидатів, які мають право на участь у програмах будівництва (придбання) доступного житла та молодіжного житлового кредитування. Включено до реєстрів 169 сімей (з урахуванням одиноких громадян). Станом на 01.07.2020 в реєстрах перебуває 1 139 сімей.
Усього в І півріччі 2020 року в м. Харкові введено до експлуатації житлових об’єктів загальною площею 199,2 тис. кв. м, що майже у 2,5 раза більше ніж у І півріччі 2019 року, у тому числі:
– 184,0 тис. кв. м – багатоповерхове будівництво (93,0 %);
– 15,2 тис. кв. м – індивідуальне будівництво (7,0 %).
Усіма видами міського транспорту у звітному періоді перевезено 141,8 млн пасажирів, у тому числі: метрополітеном – 54,2 млн пасажирів, наземним електротранспортом – 75,8 млн пасажирів, автобусним транспортом – 11,8 млн пасажирів.
Щодня на маршрутах курсує 128 тролейбусів.
Інвентарний парк рухомого складу становив 232 од. тролейбусів, із них відробили амортизаційний термін 41,8 % тролейбусів.
У рамках інвестиційного проєкту «Оновлення тролейбусного парку м. Харкова» за рахунок залучених кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку КП «Тролейбусне депо № 2» станом на 01.07.2020 отримано 57 од. тролейбусів «Богдан».
Щодня на маршрутах курсують 183 трамваїв.
Інвентарний парк рухомого складу становив 273 од. трамваїв (у тому числі 29 од., які знаходяться в оренді), із них відробили амортизаційний строк 62,3 % трамваїв.
КП «Міськелектротранссервіс» виконано регламентні роботи з технічного обслуговування та поточного ремонту трамвайних колій, переїздів, контактної та кабельної мережі, обладнання тягових підстанцій тощо.
Комунальним підприємством «Харківський метрополітен» у звітному періоді перевезено 54,2 млн пасажирів, у тому числі 43,3 млн платних пасажирів.
Згідно з Програмою сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення м. Харкова на 2017-2020 роки на компенсацію збитків від перевезення пільгової категорії громадян направлено з бюджету міста Харкова 48,8 млн грн, за Програмою розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини на 2019-2023 роки» на компенсацію збитків за пільговий  проїзд студентів отримано із бюджету області понад 1,1 млн грн.
Перевезення пасажирів автобусним транспортом здійснювалися на міських маршрутах засобами підприємств різних форм власності та приватних підприємців.
На теперішній час на 153 маршрутах курсує 826 автобусів.
Автобусним транспортом перевезено 11,8 млн пасажирів, у тому числі платних – 7,2 млн пасажирів.
КП «Харківпасс» обслуговує та надає послуги з перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування з автостанцій «Холодна гора», «Героїв праці», «Центральний ринок». У звітному періоді послугами автостанцій скористувалося 3,3 млн пасажирів.
Підприємством видано на безоплатній основі 285,0 тис. персоніфікованих пільгових електронних квитків особам, що мають право пільгового проїзду в міському електричному транспорті.
КП «Харківпарксервіс» отримано збір за паркування автотранспорту в сумі майже 5,5 млн грн. 
КП «Харківпарксервіс» розробляється загальна концепція розміщення на спеціально облаштованих майданчиках для платного паркування обладнання для зарядки електромобілів.
Комунальним підрядним спеціалізованим підприємством по ремонту і будівництву автошляхів м. Харкова «Шляхрембуд» виконано поточний ремонт 102,5 тис. кв. м дорожньої мережі на суму 77,1 млн грн. На утримання доріг витрачено 104,7 млн грн.
Проведено капітальний ремонт 40,5 тис. кв. м дорожньої мережі на суму 73,0 млн грн, виконано капітальний ремонт 147,4 тис. кв. м внутрішньоквартальних доріг та тротуарів на суму 148,9 млн грн та поточний ремонт внутрішньо квартальних доріг та тротуарів на суму 177,3 тис. грн.
Профінансовано роботи з будівництва та реконструкції доріг на суму 34,3 млн грн.
КП «Харків-Сигнал» на магістралях міста проведено роботи з утримання 
й експлуатації технічних засобів регулювання дорожнього руху. Підприємством здійснено заміну 425 та встановлено 419 дорожних знаків, встановлено пішохідні огородження тощо на загальну суму 20,6 млн грн.
Усього витрати на будівництво, реконструкцію, утримання та ремонт вулично-дорожньої мережі та інженерних об’єктів на ній становили 460,3 млн грн ( у I півріччі 2019 року – 468,4 млн грн.).
У І півріччі 2020 року проводилася робота та запроваджувалися заходи щодо забезпечення належного рівня житлово-комунального обслуговування харків’ян.
На обслуговуванні житлових підприємств комунальної форми власності знаходиться 25,4 млн кв. м загальної площі житлового фонду. 
Технічний знос житлового фонду м. Харкова складає більше 65 %.
Профінансовано роботи та заходи з капітального ремонту на суму 104,8 млн грн, поточного ремонту – на 136,2 млн грн.
Станом на 01.07.2020 КСП «Харківгорліфт» обслуговує 6 786 ліфтів, 6 360 систем диспетчеризації та додатково 341 ліфт у відомчих будинках, будинках ЖК, ЖБК і ОСББ та інших закладах.
Виконувалися роботи з капітального ремонту 16 ліфтів, поточного ремонту 399 ліфтів, капітального ремонту 34 систем диспетчеризації, заміни 160 купе-кабін.
За рахунок коштів бюджету м. Харкова та населення з території приватного сектору вивезено 155,1 тис. куб. м твердих побутових відходів на суму 16,5 млн грн та 49,3 тис. куб. м  великогабаритних відходів на суму 10,8 млн грн. З прибудинкової території багатоквартирних будинків вивезено 923,1 тис. куб. м побутових відходів на суму 106,0 млн грн та 64,9 тис. куб. м – великогабаритних відходів на 15,1 млн грн.
Очікувані витрати на утримання житлового фонду комунальної форми власності за звітний період складатимуть близько 1 767,9 млн грн. Власні доходи комунальних підприємств з обслуговування житлового фонду очікуються у сумі 652,9 млн грн. 
На 01.07.2020 заборгованість з квартирної плати орієнтовно складатиме 299,4 млн грн, що на 28,9 млн грн більше, ніж на 01.07.2019.
На 01.07.2020 укладено 30,5 тис. договорів з реструктуризації заборгованості за надані житлово-комунальні послуги на суму 30,9 млн грн, із яких погашено 24,3 млн грн. За І півріччя укладено 34 договори на реструктуризацію боргу на суму 152,1 тис. грн., погашено – 619,2 тис. грн.
Завдяки запровадженню сучасних форм обслуговування житлового фонду на 01.07.2020 у місті зареєстровано 594 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. 
Виконано перекладку та санацію технічно зношених мереж, у тому числі водопровідних – 8,6 км, каналізаційних – 0,8 км і теплових – 12,8 км.
КП «Харківські теплові мережі» виконано капітальний та поточний ремонт котлів, насосів, проведено ремонт будівель, засобів теплової автоматики, електрообладнання тощо.
КП «Харківводоканал» виконано капітальний ремонт насосних агрегатів, поточний ремонт насосів та електродвигунів тощо.
КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження і зливової каналізації» проведено роботи з ліквідації підтоплення територій міста, експлуатації і поточний ремонт мереж зливової каналізації та об’єктів водозниження.
КП електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» здійснювалося оперативне усунення аварій та ушкоджень, послідовне впровадження нових енергоекономічних світильників, виконання робіт з поточного ремонту та реконструкції мереж.
Виконано монтаж 10,9 км мереж зовнішнього освітлення, замінено 5,8 тис. електроламп та 48 опор тощо.
У рамках реалізації «Комплексної програми енергозбереження в місті Харкові на 2010-2020 рр.» встановлено 465 енергоефективних світильників із натрієвими лампами, виконувалася заміна мереж зовнішнього освітлення на ізольовані, що дозволило зменшити споживання електроенергії.
За рахунок коштів бюджету міста Харкова, передбачених на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення міста, змонтовано 40,4 км мереж зовнішнього освітлення, встановлено 2,1 тис. світильників та 1,3 тис. опор тощо. Виконувалися роботи із забезпечення ілюмінації у святкові дні. Проведені роботи сприяли підвищенню рівня освітлення міста. Забезпечено горіння 99,5% світлоточок.
Захоронення твердих побутових відходів здійснювалося на Дергачівському полігоні захоронення ТПВ (993,6 тис. куб. м) і на Роганському полігоні по утилізації та переробці ТПВ ТОВ «Перероблюючий завод» (1 704,4 тис. куб. м).
КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» здійснювало проведення комплексу санітарно-екологічних заходів на Дергачівському полігоні захоронення твердих побутових відходів. Підприємством постійно здійснюється поточний ремонт під’їзної дороги до полігону, регулярно проводиться ізоляція ґрунтом відходів.
Ведеться будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів.
У весняний період організовано роботи щодо упорядкування облаштованості місць масового відпочинку громадян, поліпшення архітектурно-художнього виду парків, садів, скверів, вулиць, об’єктів соціальної сфери, територій підприємств, а також здійснюється подальший розвиток зеленої зони міста. Здійснено роботи із санітарного очищення  території парків, скверів, зелених зон площею 3,2 тис. га, 4,9 тис. дворів та вулиць, кладовищ площею 155,0 га, вивезено 54,2 тис. куб. м негабаритного сміття, ліквідовано 60 звалищ тощо.
СКП «Харківзеленбуд» за рахунок коштів бюджету міста виконано роботи з поточного утримання об’єктів благоустрою і зеленого господарства міста на загальну суму 60,4 млн грн та капітального ремонту об’єктів зеленого господарства на суму 47,5 млн грн.
На відновлення елементів благоустрою саду ім. Т.Г. Шевченка, просп. Науки, виготовлення проєктної документації на відновлення елементів благоустрою (капітальний ремонт) тощо профінансовано 122,6 млн грн.
На проведення реконструкції Саржиного Яру освоєно 19,1 млн грн, будівництво громадських туалетів та будівлі громадського призначення, зливової каналізації, адміністративно-господарських будівель в Саржиному Яру освоєно 20,1 млн грн. 
СКП «Харківзеленбуд» профінансовано капітальний ремонт фонтанів на суму 13,7 млн грн, поточний ремонт та технічне обслуговування фонтанів на суму 1,4 млн грн.
Погашено кредиторську заборгованість за придбану у 2019 році спеціалізовану техніку в сумі 25,7 млн грн.
У ході реалізації Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки здійснювалося утримання парків культури та відпочинку, що входять до складу комунального підприємства «Об’єднання парків культури та відпочинку м. Харкова».
На виконання заходів Міської програми оновлення та розвитку Харківського зоопарку на 2018-2022 рр. за рахунок коштів бюджету міста профінансовано 127,6 млн грн.
Обсяг капіталовкладень, спрямованих на реалізацію інвестиційних проєктів будівництва об’єктів, які реалізовуються за рахунок бюджетних коштів, становив 477,8 млн грн.
У I півріччі капітальні вкладення спрямовано на фінансування будівництва та реконструкції об’єктів комунального, соціально-культурного призначення та інженерні комунікації, а саме:
будівництво та реконструкцію об’єктів транспортної інфраструктури – 85,0 млн грн;
реконструкцію мереж зовнішнього освітлення – 56,0 млн грн;
будівництво та реконструкцію доріг і інженерних об’єктів на них – 34,3 млн грн;
реконструкцію теплових мереж – 28,2 млн грн;
будівництво та реконструкцію водопровідних мереж та госпфекальної каналізації – 15,8 млн грн;
будівництво та реконструкцію КО «Харківський зоопарк» – 99,1 млн грн.
На будівництво та реконструкцію інших об’єктів спрямовано 131,1 млн грн, у тому числі: реабілітацію нежитлової будівлі по майдану Павлівському, 4 – 19,9 млн грн, реконструкцію скверу на майдані Свободи – 16,9 млн грн, реставраційний ремонт кіноконцертного залу «Україна» – 11,7 млн грн, будівництво паркінгу по вул. Римарській, 23 Б – 9,3 млн грн, реконструкцію розважальних споруд ЦПК та В ім. М. Горького – 11,5 млн грн тощо.
На будівництво та розвиток мережі метрополітену (двох станцій третьої лінії метрополітену, електродепо «Олексіївське» тощо) – 28,3 млн грн. Для подальшого будівництва станцій метрополітену викуплено 80 наземних об’єктів під знесення, які розміщені в зоні будівництва метрополітену.
На виконання державної політики у сфері енергоефективності та залучення жителів міста до впровадження енергозберігаючих заходів за рахунок бюджету міста Харкова у звітному періоді реалізуються програми щодо підвищення енергоефективності міста.
На відшкодування частини суми кредитів, отриманих ОСББ, ЖК та ЖБК м. Харкова на впровадження енергозберігаючих заходів передбачено 1,0 млн грн.
На здійснення часткового відшкодування фізичним особам м. Харкова відсотків/суми за кредитами на енергозбереження за рахунок коштів бюджету міста Харкова на 2020 рік – 1,4 млн грн. З початку року здійснено часткове відшкодування відсотків за кредитами на енергозбереження 58 позичальникам на суму 10,4 тис. грн та частини основної суми за кредитами на енергозбереження 46 позичальникам на суму 173,5 тис. грн.
У звітному періоді сформовано базу об’єктів бюджетної сфери міста, що потребують впровадження енергоефективних заходів. 
Також, проведено роботу по системному збору даних по споживанню енергетичних ресурсів за допомогою:
«Системи автоматизованого енергетичного моніторингу» на 4 об’єктах бюджетної сфери;
автоматизованої інформаційної системи «Енергосервіс: облік, контроль, економія» на 2 об’єктах бюджетної сфери.
Проведено обстеження об’єктів бюджетної сфери міста на предмет можливості подальшого встановлення датчиків на приладах обліку та встановлення системи внутрішнього екометеомоніторінгу.
Управлінню освіти Адміністрації Слобідського району надано підтримку в організації виконання робіт по встановленню індивідуальних теплових пунктів на 5 об’єктах, на яких запроваджується енергосервіс.
Проведено аналіз закладів освіти Новобоварського району за допомогою портфоліо аналізу щодо виявлення найбільш енергозатратних об’єктів та розпочато на них впровадження системи автоматизованного енергетичного моніторингу АІС «Енергосервіс».
Проведено обстеження 6 закладів освіти Московського районного та 1 закладу освіти Новобоварського району на можливість встановлення індивідуального теплового пункту.
Протягом звітного періоду комунальні некомерційні підприємства та заклади охорони здоров’я м. Харкова здійснювали комплекс заходів, спрямованих на забезпечення стабільності та підвищення рівня показників діяльності галузі охорони здоров’я міста, підтримку пріоритетних напрямків з надання медичної допомоги населенню та забезпечення її доступності. Розвиток галузі в звітному періоді забезпечувався за рахунок медичної субвенції; додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів охорони здоров’я на оплату енергоносіїв; субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я; коштів бюджету міста Харкова та коштів, отриманих від Національної служби здоров’я України згідно укладених договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Усього видатки по галузі за І півріччя звітного року склали 1 187,5 млн грн, що на 204,3 млн грн більше ніж за аналогічний період 2019 року.
Виконання кошторису Програми «Інновації в пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров’я м. Харкова на 2011-2020 роки» у І півріччі за рахунок коштів бюджету міста Харкова складає майже 603,0 млн грн (І півріччя 2019 року – 772,6 млн грн).
За загальним фондом бюджету забезпечувалося функціонування комунальних закладів охорони здоров’я; медикаментозне забезпечення хворих на цукровий діабет та на інші ендокринні захворювання жителів міста; за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за рахунок коштів медичної субвенції – відшкодування вартості препаратів інсуліну та десмопресину під час забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет через аптечні підприємства всіх форм власності; удосконалення санітарно-епідеміологічного благополуччя в комунальних закладах охорони здоров’я; створення єдиного інформаційного поля та вдосконалення служби медичної статистики в системі охорони здоров’я міста.
У звітному періоді в межах Програми комунальними некомерційними підприємствами охорони здоров’я за рахунок бюджетних коштів спеціального фонду (бюджет розвитку) на капітальні видатки використано 92,0 млн грн, в тому числі: 
на придбання 21 закладом охорони здоров’я обладнання (84,6 млн грн); 
на придбання КП «Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування» обладнання: вантажних фургонів, парогенератору промислового, котлів харчоварильних, напівавтоматичної термозбіжної пакувальноої машини (2,2 млн грн); 
на капітальні ремонти у 9 закладах охорони здоров’я (5,1 млн грн).
З метою запобігання розповсюдженню на території міста Харкова гострої респіраторної вірусної інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19, додатково з резервного фонду бюджету міста Харкова виділено кошти у сумі 76,2 млн грн. Використано відповідно до укладених договорів та по факту поставки товарів – 62,8 млн грн, у тому числі на придбання костюмів біозахисту, респіраторів, масок, рукавичок, бахіл, на закупівлю препаратів антибактеріальної та інфузійної терапії, жарознижуючих та дезінфікуючих засобів; придбання 5 апаратів штучної вентиляції легенів з оксигенацією високого потоку, апарату штучної вентиляції легенів для новонароджених, 5 санітарних автомобілів. 
Продовжувалося сприяння здійсненню заходів, спрямованих на розвиток ринку медичних послуг за рахунок платних послуг та госпрозрахункової діяльності.
Додатково в галузь охорони здоров’я міста у І півріччі залучено 113,0 млн грн на реалізацію Комплексної програми «Інновації в пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров’я м. Харкова на 2011-2020 роки» (І півріччя 2019 року – 55,1 млн грн). 
Кошти використані на видатки, які забезпечують господарську діяльність комунальних некомерційних підприємств, неповністю забезпечених бюджетними коштами, а також на придбання медикаментів та медичного обладнання, поточних ремонтів, що веде до підвищення рівня якості надання медичної допомоги мешканцям м. Харкова. 
Виконується міська програма профілактики захворювань грудної залози у жінок шляхом проведення обстежень на апаратах ультразвукової діагностики та мамографах.
На виконання програми зниження перинатальних втрат охоплено дворазовим ультразвуковим дослідженням 98,5% вагітних та діагностикою на ВІЛ-інфекцію обстежено 99,0 % від числа вагітних, що підлягають обстеженню.
Виконувались заходи щодо попередження випадків малюкової смертності.
Лікувально-профілактичними закладами м. Харкова проводилися планові комплексні та цільові медичні огляди, в першу чергу, дітей, вагітних, інвалідів та учасників війни, чорнобильців, підлітків, робітників підприємств тощо. 
Діяльність комунальних некомерційних підприємств, що надають первинну медичну допомогу, спрямовано на виконання завдань щодо профілактики артеріальної гіпертензії, виявлення цукрового діабету, боротьби із туберкульозом, виявлення онкологічних захворювань.
Упродовж звітного періоду здійснювалася цілеспрямована робота щодо реалізації державної політики в системі освіти, постанов Уряду України, державних, регіональних та міських програм у галузі освіти, оптимізації мережі закладів освіти, створення умов для їх повноцінного функціонування; забезпечення комп’ютеризації та інформатизації навчально-виховного та управлінського процесів, розвитку і зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти міста, створення безпечних і комфортних умов для навчання та виховання дітей, розвитку їх творчих здібностей.
У місті функціонує 424 комунальних навчальних заклади (у попередньому навчальному році – 422), серед них 181 загальноосвітній навчальний заклад, 4 вечірні школи, загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 14, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, дитячий будинок «Родина», 208 закладів дошкільної освіти та 28 закладів позашкільної освіти.
Функціонують 14 професійно-технічних закладів, у яких навчається 6,4 тис. учнів.
Окрім того, діють 39 закладів освіти, які не належать до комунальної власності міста та фінансуються за рахунок коштів засновників (власників): 22 приватні загальноосвітні школи, 14 приватних дитячих садків та 3 дитячих садки державних підприємств.
У навчальних закладах усіх форм власності навчається і виховується 45,4 тис. дітей від року до шести. Охоплення дошкільною освітою становить 80,4 % від загальної кількості дітей відповідного віку.
У закладах дошкільної освіти діє електронна реєстрація, що забезпечує доступність інформації про їх спеціалізацію, кількість та наповненість груп, кількість поданих заявок на зарахування до тієї чи іншої групи.
У 181 загальноосвітній школі комунальної власності функціонують 4,3 тис. класів, в них навчаються 123,7 тис. учнів.
У місті проводилася робота щодо створення умов для об’єктивного, неупередженого та прозорого оцінювання знань випускників шкіл.
У І півріччіі у закладах загальної середньої освіти серед випускників, педагогічних працівників та батьківської громадськості проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо особливостей ЗНО-2020.
Зареєстровано 7 146 випускників із 184 закладів загальної середньої освіти усіх типів і форм власності міста.
Здійснювалася робота щодо соціальної підтримки учнів та вихованців пільгових категорій: забезпечення підручниками, канцелярським приладдям, залучення до позашкільної освіти, виховних заходів. Практичними психологами, соціальними педагогами підпорядкованих закладів освіти міста постійно надається соціально-психологічна допомога дітям та членам сімей з числа пільгового контингенту, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій в зоні ООС (АТО).
Відповідно до Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки учням закладів загальної середньої освіти надано право пільгового проїзду в метро, трамваї, тролейбусі в м. Харкові. Єдиними електронними квитками «E-ticket» для пільгового проїзду забезпечено 95,5 тис. учнів 202 закладів загальної середньої освіти комунальної та приватної форми власності.
Забезпечено виплату одноразової грошової допомоги 75 дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років.
Створена мережа інклюзивних класів та груп у закладах освіти м. Харкова.
У 17 закладах дошкільної освіти діє 19 інклюзивних груп, що більше ніж у попередньому році на 12 закладів та 6 груп. Понад 200 дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами інтегровані у групи для дітей загального розвитку. У 60 школах різних форм власності функціонує 175 інклюзивних класів, у яких навчається більше 260 дітей. Усі діти з особливими освітніми потребами, батьки яких звернулись до закладів освіти, охоплені навчанням.
У школах міста створено 12 ресурсних кімнат (у 2019 році – 9). 
Функціонує КЗ «Харківський інклюзивно-ресурсний центр Харківської міської ради». Центром проводилися комплексні психолого-педагогічні оцінки розвитку дітей, корекційно-розвиткові послуги.
Створена та діє єдина система організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах та закладах дошкільної освіти. Харчування учнів та вихованців навчальних закладів міста здійснюється в рамках Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки.
На харчування школярів у бюджеті міста Харкова передбачено видатки на суму 117,2 млн грн, у тому числі 104,3 млн грн – на харчування школярів та 12,9 млн грн – на забезпечення першокласників молоком.
Безкоштовними сніданками забезпечувалися більше 52,0 тис. школярів 1-4-х класів, безкоштовно отримували молоко гарантованої якості близько 13 тис. першокласників, отримували безкоштовне гаряче харчування (обіди) понад 4,0 тис. учнів пільгових категорій. Для 4,5 тис. учнів відповідно до заяв батьків організовувалося дієтичне харчування.
У місті створена та продовжує розвиватися ефективна система підтримки обдарованої молоді та творчих педагогів.
Забезпечувалася участь обдарованих дітей та молоді в учнівських турнірах, олімпіадах та конкурсах.
Щомісячно виплачувалися 120 стипендій міського голови «Обдарованість» для учнів загальноосвітніх навчальних закладів і для студентів ВНЗ у розмірі 600 грн та 240 стипендій міської ради «Кращий учень навчального закладу» у розмірі 400 грн.
Здійснювалося щомісячне грошове стимулювання переможців міського конкурсу «Вчитель року» в розмірі 10,0 тис. грн, лауреатів конкурсу – 3,0 тис. грн.
Продовжує розвиватися єдиний освітній інформаційний простір міста.
Для організації освітнього середовища закладами загальної середньої освіти придбано 232 одиниці комп’ютерної техніки, 46 проєкторів, 7 інтерактивних дошок (панелей).
На реалізацію завдань і заходів галузі «Культура та мистецтво» у рамках Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки та Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки у I півріччі витрачено кошти у сумі суму 303,8 млн грн, у тому числі:
оновлення та розвитку культурної спадщини міста Харкова – понад 0,8 млн грн;
розвиток матеріально-технічної бази комунальних закладів, установ та підприємств культури – 24,8 млн грн;
фінансова підтримка комунального підприємства «Меморіальний парк «Дробицький Яр», комунального підприємства «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького» – 104,0 млн грн.
Мережа підвідомчих закладів культури станом на 01.07.2020 включає 25 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів; 10 бібліотечних закладів – юридичних осіб, які об’єднують 73 бібліотеки-філії; 11 клубних закладів; 4 музеї; комунальне підприємство «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького»; меморіальний парк «Дробицький Яр».
Розпочато проведення капітальних ремонтів у 27 закладах культури, а саме: 11 школах естетичного виховання, 12 масових бібліотеках та 4 закладах культури клубного типу на загальну суму 22,0 млн грн.
Функціонує 25 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, де навчається 9,2 тис. учнів, у тому числі понад 1,2 тис. дітей пільгового контингенту. Крім того, в групах самоокупності навчаються майже 1,3 тис. учнів.
Навчальний процес забезпечується 1,2 тис. високопрофесійних педагогічних працівників.
Функціонує мережа масових бібліотек, підвідомчих Департаменту культури.
У І півріччі до Електронного каталогу Корпоративної мережі масових бібліотек міста Харкова внесено 5,3 тис. записів, 5,0 тис. примірників. Усього Електронний каталог відвідало 15,3 тис. користувачів мережі Інтернет.
У I півріччі КП «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького» використано 91,5 млн грн на розвиток та оновлення матерально-технічної бази, а саме на здійснення реконструкції дитячого ігрового комплексу під інклюзивний дитячий майданчик; спортивно-оздоровчі споруди; пішохідно-транспортну мережу; систему для поливання та благоустрій території парку. На території Центрального парку проведено понад 40 культурно-масових заходів.
Комунальним підприємством «Меморіальний парк «Дробицький Яр» використано – 969,7 тис. грн. На території Меморіального парку проведено 54 екскурсії та 25 заходів.
Відповідно до Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки проведено: 8 державних свят, урочистостей, святкових концертів; 4 вшанування представників різних галузей з нагоди професійних свят; 3 театралізованих свята; 8 міжнародних, всеукраїнських та міських фестивалів-конкурсів, 4 заходи в режимі видаленого доступу з використанням електронних засобів комунікацій та технологій.
З метою здійснення діяльності щодо підтримки сім’ї, дітей та молоді забезпечено реалізацію заходів Міської програми «Молодь Харкова» на 2018-2021 роки та Комплексної програми реалізації гендерної та сімейної політики в місті Харкові на 2018-2021 роки. 
Фахівцями виконавчих органів і КЗ «Харківського міського центру дозвілля молоді» (КЗ «ХМЦДМ») спільно з громадськими організаціями, іншими структурами та закладами проведено 177 заходів, якими охоплено понад 42,7 тис. учасників.
У рамках реалізації завдань щодо підтримки громадської активності проведено 112 заходів, якими охоплено 3,8 тис. осіб. З них 85 заходів проведено у молодіжному просторі «ХАБ 6/9» та залучено 1,6 тис. осіб. Організовано проведення Школи волонтерів «AVA»: проведено 12 онлайн тренінгів, якими охоплено 178 осіб. Волонтери були задіяні в проведенні 6 загальноміських спортивних та культурних заходів.
Здійснюється організаційне забезпечення діяльності постійно діючого консультативно-дорадчого органу Молодіжна рада при Харківському міському голові. У звітному періоді реалізувано 26 заходів в різних сферах життєдіяльності міста, якими охоплено 22,5 тис. осіб. Серед масштабних ініціатив проєкти з питать еколоії та захисту довкілля. 
Молодіжною радою реалізовано проєкти:
«Stud X» – освітні інтенсиви, направлені на досягнення всебічного розвитку студентів у різних актуальних сферах сьогодення;
«Чарівники ОСС» (органи студентського самоврядування) – освітній курс спрямований навчити команди студентських самоврядувань адаптуватися до умов карантину у сфері проєктного менедженту;
ІІІ Школа психології.
За напрямом підтримки студентського самоврядування реалізовано 5 заходів, у яких взяли участь 569 осіб. 
За напрямком неформальної освіти Молодіжною радою реалізовано онлайн курси: «Project Management Pro», «Leader of changes»,«Diplomacy talks».
За участю Молодіжної ради та КЗ «ХМЦДМ» організовано та проведено 8 заходів із національно-патріотичного виховання дітей та молоді, охоплено 21,0 тис. осіб. 
Спільно з Німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit» (GIZ), Асоціацією молодіжних центрів України та громадськими організаціями продовжується робота зі створення мережі молодіжних центрів. З метою створення молодіжного простору, що використовується молодіжними лідерами, громадськими об’єднаннями для проведення освітніх, соціальних, культурних, просвітницьких заходів при Управлінні у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту працює «ХАБ 6/9». Протягом півріччя 38 громадським та благодійним організаціям і фондам надано інформаційну та організаційну підтримку у проведенні заходів для молоді. Ведуться роботи щодо відкриття в Індустріальному районі міста Харкова першого міського молодіжного центру.
Проводиться робота щодо підготовки та узагальнення Плану дій з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та Плану Моніторингу з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» у місті Харкові на 2020-2022 роки.
За всіма напрямками сімейної та гендерної політики проведено 25 заходів, якими охоплено 8,4 тис. осіб, розглянуто 12,5 тис. звернень громадян, надано 25,5 тис. соціальних та адміністративних послуг. 
Усього в місті мешкає 5,7 тис. багатодітних сімей, в яких виховується понад 18,2 тис. дітей.
У звітному періоді надано 3,0 тис. послуг багатодітним сім’ям щодо видачі або пролонгації строку дії посвідчень дітей та батьків із багатодітної сім’ї.
Почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно 3 жінкам.
Проводилась підготовка до роботи в літній період трьох оздоровчих закладів на території Лісопарку: «Факел», «Сонячний», «Лісова казка». 
Ведеться реєстр дітей пільгових категорій, які бажають оздоровитися в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. До реєстру протягом півріччя включено 2,3 тис. дітей (за І півріччя 2019 року – 6,1 тис.).
У вищих навчальних закладах міста Харкова працює 12 гендерних освітніх центрів, які здійснюють просвітницьку роботу в студентському середовищі з питання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Покращенню стану фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в місті сприяє реалізація заходів Міської комплексної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту м. Харкова на 2017-2020 роки та Комплексної цільової програми розвитку футболу в м. Харкові на 2017-2020 роки.
У звітному періоді з бюджету міста Харкова на галузь профінансовано кошти в сумі 165,2 млн грн (у І півріччі 2019 року – 172,6 млн грн).
Проведено 169 спортивних змагань та заходів, які включено до календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів м. Харкова на 2020 рік, із них 129 профінансовано з бюджету міста Харкова (у І півріччі 2019 року – 210). На їх проведення витрачено кошти в сумі 1,4 млн грн.
У м. Харкові існує сучасна система підготовки спортивного резерву, яка включає дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ), спеціалізовані дитячо-юнацькі школи Олімпійського резерву (СДЮШОР), школи вищої спортивної майстерності, училища фізичної культури. 
Функціонують 18 дитячо-юнацьких спортивних шкіл комунальної власності міста.
Присвоєно спортивні розряди «Кандидат у майстри спорту України» 197 спортсменам, перший спортивний розряд – 164 спортсменам.
Встановлено стипендії 76 харківським спортсменам-кандидатам на участь у літніх і зимових Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських, Європейських іграх та Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту. На виплату стипендій із бюджету міста Харкова виділено та профінансовано 800,0 тис. грн.
Велика увага надається фізкультурно-оздоровчій, реабілітаційній та спортивній роботі серед інвалідів.
Проводиться робота щодо розвитку спорту ветеранів.
Продовжував роботу КПНЗ «Харківський міський комплексний центр клубів за місцем проживання». Заклад включає 98 клубів за місцем проживання, які відвідують понад 6,5 тис. дітей та підлітків, у тому числі 321 дитина пільгового контингенту. У клубах працюють 433 гуртків і секцій, із них спортивного напрямку – 263.
У звітному періоді з дітьми та підлітками, вихованцями гуртків клубів за місцем проживання проведено 35 спортивних заходів, в яких взяли участь 1,6 тис. осіб.
Станом на 01.07.2020 спортивна база м. Харкова складається майже з 3,3 тис. об’єктів: 18 стадіонів; 6 легкоатлетичних ядер; 4 легкоатлетичних манежів; понад 2,0 тис. площинних споруд; 391 спортивної зали; 23 плавальних басейнів, 111 стрілецьких тирів, стрілецького стенду, велотреку; 3 споруд зі штучним льодом; 2 веслувально-спортивних баз, лижної бази; 680 інших спортивних споруд.
Діяльність виконавчих органів Харківської міської ради спрямовувалаяс на зміцнення позитивного іміджу Харкова в Україні та в міжнародному співтоваристві з залученням спортивного потенціалу міста, створення для цього відповідних правових, соціальних, економічних та організаційних умов.
Спільно з креативним агентством Boomerang розпочато курс безкоштовних занять «Kharkiv Sport Academy» для спортивних федерацій (асоціацій) і клубів міста Харкова з основ розвитку власного бренду, ведення соціальних мереж та маркетингових можливостей у сфері спорту. Навчання проводяться в онлайн режимі. Відкрита сторінка «Kharkiv Sport Academy» на Facebook. Проєкт фінішував, учасники отримали сертифікати про навчання.
Організовано виробництво та сприяння розповсюдженню сувенірної іміджевої продукції із зображенням офіційної спортивної символіки міста Харкова.
Проводилися заходи з поширення інформації про проведення в місті Харкові «Харківських спортивних шкільних ліг» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова на сайті «Харківські спортивні шкільні ліги». Кількість відвідувань – 16,0 тис. На час карантину роботу сайта припинено.
Велика увага приділялась сприянню розвитку молодіжних урбанкультур та вуличних видів спорту. Підготовлено 2 передачі про урбанкультуру та вуличні види спорту.
З метою запобігання розповсюдженню на території міста Харкова гострої респіраторної вірусної інфекції, спричиненої короновірусом COVID-19, заплановані спортивно-масові заходи перенесено на інші дати. 
Розвиток міжнародного співробітництва м. Харкова відбувався згідно з Програмою зміцнення позитивного міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва міста Харкова на 2018-2020 роки.
Харківська міська рада відповідно до угод про побратимство та співробітництво підтримує дружні зв’язки з 34 містом у 23 країнах світу. 
Міська рада активно співпрацює з дипломатичними представництвами та консульськими закладами іноземних держав в Україні та України закордоном. Станом на 01.07.2020 в місті Харкові здійснюють свою діяльність 2 Генеральних консульства іноземних держав у місті Харкові, 16 інститутів Почесних консулів іноземних держав у місті Харкові, представництва міжнародних організацій (Консультативна місія ЄС, Постійне представництво Асоціації міст-володарів Призу Європи, Ізраїльський Культурний Центр «НАТІВ», Представництво «Джойнт», Французький Альянс в місті Харкові, Центр сприяння торгівлі В’єтнаму, КПЦ «Будинок Нюрнберга», Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, Регіональне представництво ЄБРР у місті Харкові). Відбулося урочисте відкриття Почесного консульства Республіки Казахстан в Харківській, Полтавській та Сумській областях.
Продовжено реалізацію проєкту «Харків дипломатичний».
Активізовано співробітництво з міжнародною організацією ЄВРОСІТІЗ в рамках ініціативи «COVID-19 European cities respond to the coronavirus crisis» (COVID-19 Відповідь європейських міст на кризу коронавірусу). 
Продовжено співробітництво з:
Асоціацією міст-володарів Призу Європи та Постійним представництвом Асоціації в Україні;
благодійними організаціями: Фонд Егідіуса Брауна, австрійською екологічною організацією «Глобаль 2000», «Фондом робітничої благодійності» міста Берінгерсдорфа-Швайга (регіон м. Нюрнберга).
Підвищенню рівня економічного та соціального стану міста, презентації діяльності Харківської міської ради на міжнародній арені сприяла робота Харківської міської ради з міжнародними агенціями та фінансовими установами.
Здійснювалося співробітництво з:
Німецькою федеральною компанією «GIZ» у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II»; 
Німецьким банком розвитку «KfW» у рамках проєктів «Реконструкція тягових підстанцій з повною заміною підвідних кабелів живлення» та «Відновлення й оновлення місцевої інфраструктури»; 
Європейським інвестиційним банком щодо участі у проєктах «Розширення метрополітену у м. Харкові», «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України», а також «Міський громадський транспорт України»;
Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі у проєктах «Розширення метрополітену у м. Харкові» та «Оновлення тролейбусного парку міста Харкова»; 
Міжнародним банком реконструкції та розвитку у рамках проєктів «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м. Харкова», «Підвищення енергоефективності централізованого теплопостачання України» та «Будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору та утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії».
Проведено робочі зустрічі з представниками: 
ЄБРР щодо реалізації діючих проєктів у місті Харкові;
Німецького банку розвитку «KfW», щодо обговорення подальших спільних кроків з реалізації проєкту «Реконструкція та реновація муніципальної інфраструктури міста Харкова».
Проводились заходи щодо початку процедури погодження «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату м. Харкова до 2030 року» з Європейською комісією в рамках Європейської ініціативи «Угода мерів».
Продовжено діяльність щодо розвитку в м. Харкові сучасної туристичної інфраструктури.
З метою участі у міжнародних заходах організовано візити офіційних делегацій Харківської міської ради до міст-партнерів Брно (Чеська Республіка) з метою участі в Міжнародному туристичному ярмарку «Go-regiontour 2020» та Познань (Польща) для участі в Міжнародному туристичному ярмарку «Tour Salon 2020».
Спільно з комунальним підприємством «Центр розвитку міжнародного співробітництва» проведено соціальну екскурсію «Харків’янки, що змінювали світ» для 45 дітей. Екскурсанти відвідали Музей видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко та інтерактивний Музей жіночої та гендерної історії.
Згідно з комплексною Програмою розвитку цивільного захисту міста Харкова на 2018-2022 роки та розпорядженням міського голови «Про основні завдання цивільного захисту міста Харкова на 2020 рік» проводилися заходи щодо запобігання виникнення і ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, в тому числі невідкладних заходів з протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19 на території м. Харкова.
Підготовлено план організаційних і практичних заходів виконавчих органів міської ради, підприємств, установ щодо підготовки заходів з попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки до безаварійного пропуску льодоходу, весняної повені.
У рамках Програми взаємодії міської ради з об’єднаннями громадян м. Харкова на 2012-2020 роки профінансовано заходи на суму 1,4 млн грн. Станом на 01.07.2020 на території міста зареєстровано і діє:
понад 4,1 тис. громадських об’єднань різної спрямованості (благодійні фонди, громадські організації різних напрямків діяльності, профспілкові організації); 
65 національно-культурних об’єднань та 38 організацій іноземних громадян і студентів;
251 релігійна громада 54 конфесій різних напрямків та толків.
Організовано взаємодію з правоохоронними органами щодо забезпечення охорони громадського порядку під час проведення заходів на території міста за участі міського голови, під час проведення сесій Харківської міської ради, зустрічей з представниками закордонних делегацій, а також при проведенні політичними партіями, громадськими організаціями та фізичними особами масових заходів.

Заступник директора Департаменту
економіки та комунального майна –
начальник Управління соціально-
економічного розвитку, планування 
та обліку                                                                                                                                           В.Г. ФОМИЧОВА

Печатать
Новости Харькова в твоем смартфоне!
скачать приложение на Google Play скачать приложение на ITunes