Основні показники економічного і соціального розвитку м. Харкова за І квартал 2020 року

На 01.04.2020 в комунальній власності міста знаходилося 318 підприємств, установ, організацій та майно балансовою вартістю 939,5 млрд грн. У звітному періоді до власності міста прийнято 83 інвентарних об’єкти загальною вартістю 28,9 млн грн.

Надано в оренду 175,2 тис. кв. м нежитлових приміщень комунальної власності, що на 9,8 тис. кв. м більше ніж у I кварталі 2019 року.

До бюджету м. Харкова перераховано кошти за оренду майна комунальної власності в сумі 17,3 млн грн.

За рахунок приватизації 23 об’єктів комунальної власності до бюджету м. Харкова залучено коштів на суму 15,3 млн грн.

За результатами фінансово-господарської діяльності у 2019 році (інформація надходить із запізненням) звітувало 64 комунальних унітарних підприємств.

Чистий прибуток отриманий 40 підприємствами становив 191,6 млн грн.

Порівняно з 2018 роком дохід підприємств збільшився на 14,7 % і становив 17 390,7 млн грн (за 2018 рік – 15 165,9 млн грн). Сплачено до бюджетів усіх рівнів податків, зборів та обов’язкових платежів на суму 1 631,3 млн грн.

Зі збитками відпрацювали 19 підприємств.

Середня чисельність працівників підприємств в еквіваленті повної зайнятості становила 26,0 тис. осіб, середньомісячна заробітна плата – 9 690,0 грн (на 25,9 % більше ніж у 2018 році).

Реалізується Програма подальшого реформування земельних відносин та підвищення ефективності використання земель в місті Харкові на 2007–2024 роки.

Протягом кварталу зареєстровано 85 договорів оренди землі та додаткових угод про поновлення договорів оренди землі, укладено 4 додаткові угоди щодо перерахунку розміру орендної плати (підписані добровільно та визнані за рішенням суду).

Від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення до спеціального фонду бюджету міста Харкова за I квартал 2020 року надійшло 35,2 млн грн (за I квартал 2019 року – 26,4 млн грн).

Надходження від орендної плати за землю до загального фонду бюджету міста Харкова становили 187,8 млн грн (за I квартал 2019 року – 181,3 млн грн).

Протягом І кварталу 2020 року активно реалізовувалися заходи Програми розвитку електронного урядування в діяльності Харківської міської ради на 2018-2020 роки щодо цифрового розвитку міста відповідно до державної політики розбудови в Україні інформаційного суспільства, запровадження нових електронних сервісів та послуг для громадян.

Стартував державний експериментальний проєкт «єМалятко», який передбачає надання до 8 послуг, пов’язаних із народженням дитини, за однією заявою. З березня 2020 року проєкт запроваджено через Центр надання адміністративних послуг м. Харкова.

Реалізовано новий електронний сервіс на Порталі електронних послуг м. Харкова – замовлення законним представником дитини довідки про реєстрацію місця проживання особи, що надає змогу батькам самостійно формувати електронну довідку на дитину щодо реєстрації її місця проживання через Портал.

В рамках медичної реформи в Україні запроваджено медичну інформаційну систему Helsі, що забезпечує онлайн-запис до лікарів, зберігання медичних даних, аналізів, пошук поліклініки та свого лікаря.

Доступні послуги – софт для глухонімих, що забезпечує якісне надання послуг людям з вадами слуху. Цим рішенням є планшет зі спеціальним програмним забезпеченням, який проходить тестування в комунальному підприємстві «БТІ» та 2 медичних закладах м. Харкова.

Ведуться роботи по розробці електронного сервісу «Єдиний кабінет харків’янина», який забезпечить авторизований доступ харків’ян до інформаційних ресурсів виконавчих органів Харківської міської ради та електронних сервісів, що надаються структурними підрозділами Харківської міської ради, комунальними підприємствами, виконавцями комунальних послуг та іншими суб’єктами надання послуг міста Харкова через мережу Інтернет.

Впроваджується 4 електронні комунальні сервіси, а саме: подача показників лічильників, оплата комунальних послуг, виклик майстра для перевірки лічильників, онлайн формування довідки про відсутність заборгованості.

Реалізовано функціонал сплати за паркування за допомогою банківської картки на одній з парковок міста. Надалі проєкт буде розширено на все місто.

Впроваджено Програму цифрової грамотності, яка направлена на підвищення базового рівня цифрової грамотності харків’ян шляхом доступності використання міських сервісів, що тягне за собою ефективне управління містом.

З метою забезпечення окремих категорій громадян засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення – телевізійними тюнерами для цифрової наземної ефірної телемережі здійснювалася реалізація заходів згідно з Програмою забезпечення окремих категорій громадян засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення в м. Харкові на 2018-2020 роки.

Протягом кварталу реалізовувалися заходи Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 роки. На виконання заходів Програми в бюджеті міста Харкова на 2020 рік передбачено 1,9 млн грн.

Продовжувалася робота щодо подальшого удосконалення вебсайту «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова», а також наповнення новими інформаційними масивами корисними для підприємців міста. Зокрема створено окремий інформаційний розділ для бізнесу під час карантину, який містить актуальну офіційну інформацію, яка зібрана в єдиному місці та системно оновлюється.

Проводилася робота щодо створення електронного сервісу «Онлайн-консультант», який надаватиме професійну підтримку протягом двох хвилин.

Кількість відвідувачів вебсайту постійно збільшується. За звітний період зафіксовано понад 23,0 тис. відвідувачів, що на 20,0 % більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

Здійснювалася підтримка роботи Центру надання адміністративних послуг м. Харкова та його територіальних підрозділів.

У звітному періоді зафіксовано 347,9 тис. звернень до Центру за отриманням різноманітних послуг, що на 3,2 % меньше аналогічного періоду 2019 року.

В той же час значно збільшилася кількість консультацій з питань надання різноманітних послуг через Call-центр за допомогою голосових каналів зв’язку, а саме надано 37,6 тис. консультацій, це на 45 % більше аналогічного періоду 2019 року.

У Центрі триває реалізація Проєкту «Агент Х», спрямований на те, щоб спільно з мешканцями міста Харкова поліпшити сервіс надання різноманітних послуг.

У І кварталі 2020 року до Центру та його територіальних підрозділів надійшло 20,0 тис. звернень суб’єктів підприємницької діяльності з питань отримання документів дозвільного характеру. Видано 5,0 тис. дозвільних документів, зареєстровано 710 декларацій. Крім того, до Центру надійшло 24,0 тис. звернень юридичних та фізичних осіб з питань реєстрації бізнесу та 27 звернень стосовно реєстраційних дій громадських формувань.

Фінансовий ринок м. Харкова представлено 6 банківськими установами (2 юридичні особи, 4 філії іногородніх банків).

На території міста зареєстровано 41 біржу, 41 страхову організацію (компанію), 49 кредитних спілок та 8 лізингових компаній.

На 31.12.2019 (за останніми статистичними даними) загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку м. Харкова з початку інвестування (акціонерний капітал нерезидентів), становив 409,2 млн дол. США, що дорівнює 283,6 дол. США на одну особу населення міста. Із країн ЄС з початку інвестування залучено 303,5 млн дол. США інвестицій, із інших країн – 105,7 млн дол. США.

З метою підвищення інвестиційної привабливості міста протягом кварталу проводилася робота в рамках завдань Міської програми інноваційної та інвестиційної діяльності та іміджевих проєктів на 2017-2020 роки (далі – Програма) за напрямками «Сприяння розвитку інноваційної діяльності та залученню інвестицій», «Проведення іміджевих заходів» та «Реалізація проєктів-переможців громадського бюджету (бюджету участі) міста Харкова».

Проводилася робота з міжнародними рейтинговими агентствами «Moody’s Investors Service Inc», «Fitch Ratings Ltd» та Національним рейтинговим агентством ТОВ «Рейтингове агентство «IBI-Рейтинг» щодо присвоєння та оновлення кредитних рейтингів м. Харкову.

Станом на 01.04.2020 кредитні рейтинги м. Харкова знаходилися на рівні:

«Moody’s Investors Service Inc» – міжнародні кредитні рейтинги м. Харкова – довгостроковий рейтинг емітента за міжнародною шкалою в іноземній та національній валюті на рівні «Caa1», прогноз «позитивний»;

«Fitch Ratings Ltd» – міжнародні кредитні рейтинги м. Харкова – довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній та національній валюті на рівні «В», прогноз «позитивний», короткостроковий РДЕ в іноземній валюті «В», довгостроковий рейтинг міста за національною шкалою на рівні «AA-(ukr)», прогноз «стабільний», випуску облігацій Харківської міської ради на суму 250 млн грн на рівні «В»;

«Національне Рейтингове Агентство «ІВІ-Рейтинг» – довгостроковий кредитний рейтинг м. Харкова за Національною рейтинговою шкалою на рівні – «uaА, прогноз «стабільний», рейтинг інвестиційної привабливості міста Харкова – «invAA» (відмінна інвестиційна привабливість)

Міжнародні кредитні рейтинги м. Харкова, присвоєні рейтинговими агентствами «Moody’s Investors Service Inc» і «Fitch Ratings Ltd», знаходяться на одному рівні з кредитними рейтингами України.

Підприємствами м. Харкова реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах підприємств (без ПДВ та акцизу) за січень-лютий 2020 року (за останніми статистичними даними) на суму 13,2 млрд грн.

Проблемою залишається заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.

За даними Головного управління статистики у Харківській області станом на 01.04.2020 заборгованість по заробітній платі по м. Харкову, враховуючи економічно активні підприємства та підприємства-банкрути, склала 366,7 млн грн, або 88,1 % від загального показника по Харківській області.

Заборгованість економічно активних підприємств склала 102,0 млн грн.

За оперативними даними роздрібний товарообіг підприємств (юридичних осіб) м. Харкова, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, за I квартал 2020 року складе 11,4 млрд грн. Темп росту в порівняних цінах до відповідного періоду 2019 року – 100,3 %. Реалізація товарів на одного мешканця – 7 922 грн. Пред’явлений попит населення за звітний період повністю забезпечено пропозиціями основних видів споживчих товарів та послуг.

У зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 сучасний споживчий ринок міста переживає певні труднощі: на період карантину заборонено роботу деяких підприємств сфери споживчого ринку, що вплинуло на обсяги роздрібного товарообігу міста.

Спільно з фірмами, які організовують виставкову діяльність, у місті проведено 14 виставково-ярмаркових заходів, а саме: 6 спеціалізованих та 7 універсальних виставок, 1 ярмарка.

Населення міста обслуговують майже 3,3 тис. підприємств торгівлі; 2,9 тис. підприємств ресторанного господарства на 128,7 тис. посадкових місць; 2,3 тис. підприємств побутового обслуговування населення; 53 ринки та торговельні майданчики, у тому числі 45 змішаних, 1 продовольчий, 7 непродовольчих.

У місті функціонують 23 гіпермаркети та 210 супермаркетів, в яких застосовуються комп’ютеризовані системи розрахунків із покупцями. Крім того, реалізацію непродовольчих товарів зосереджено у 63 торговельних центрах.

На території міста здійснюють роздрібну торгівлю 4 українські торговельні мережи, які налічують 94 магазини.

Активно розвиваються харківські торговельні мережі 233 підприємств. Основним пріоритетом у роботі харківських торговельних мереж є співпраця з місцевими виробниками без посередницьких послуг.

Одним із важливих напрямків є поступова трансформація діючих великих ринків у торгово-сервісні комплекси з метою формування якісно відмінної системи обслуговування покупців, удосконалення матеріально-технічної бази ринків, впровадження найбільш ефективних форм і методів торговельного та побутового обслуговування харків’ян, що фінансується за рахунок коштів суб’єктів підприємницької діяльності.

Із метою недопущення несанкціонованої торгівлі на території ринків організовано 1 149 торговельних об’єктів для соціально незахищених громадян, які можуть здійснювати торгівлю на пільгових умовах.

У сфері захисту прав споживачів, здійснюється постійний контроль щодо дотримання норм та вимог чинного законодавства у сфері торгівлі та побутового обслуговування.

Чисельність наявного населення м. Харкова за січень-лютий 2020 року (за останніми статистичними даними) зменшилася на 735 осіб і станом на 1 березня дорівнювала 1 442,5 тис. осіб. Природне скорочення наявного населення міста становило 1 748 осіб (на 2,9 % більше ніж за аналогічний період торік). За рахунок міграційного руху населення міста збільшилось на 1 013 осіб.

У рамках Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки здійснювалися заходи щодо реалізації державної політики зайнятості населення та закріплення позитивних тенденцій до стабілізації на ринку праці міста.

Чисельність безробітних, що перебували на обліку в Харківському міському центрі зайнятості протягом І кварталу 2020 року, порівняно з аналогічним періодом 2019 року зменшилася на 25,4 % і склала 9 442 осіб.

Рівень безробіття на 01.04.2019 порівняно з аналогічною датою попереднього року зменшився з 0,55 % до 0,54 %.

Станом на 01.04.2020 кількість безробітних становить 4 894 особи.

За направленням Державної служби зайнятості працевлаштовано 3 425 безробітних осіб.

Проходили професійне навчання 437 осіб.

Усього до активних форм зайнятості залучено 2 081 безробітню особу.

Фінансування організації громадських робіт здійснювалося за рахунок коштів бюджету міста Харкова і коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства України та склало 639,1 тис. грн.

Проводилася постійна інформаційно-роз’яснювальна робота з метою підвищення зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць. До участі в заходах залучено 895 роботодавців.

Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника (розраховується лише для штатних працівників великих і середніх підприємств, не враховуючи заробітки працюючих у малому бізнесі) у м. Харкові (за останніми статистичними даними) за ІV квартал 2019 року склала 9 988 грн.

Середній розмір пенсії по м. Харкову на 01.04.2020 склав 3 308,55 грн (на 01.04.2019 – 3 059,9 грн), що у 2 рази більше законодавчо встановленого прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Індекс споживчих цін на товари та послуги (розраховується на рівні областей) за січень-березень 2020 року по Харківській області становив 100,5 % (по Україні – 100,7 %).

На реалізацію заходів Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки перераховано 74,7 млн грн.

Виділено одноразову адресну грошову допомогу 2 329 громадянам окремих пільгових категорій на загальну суму понад 13,5 млн грн.

У І кварталі 2020 року понад 463,6 тис. громадянам за рахунок коштів бюджету міста Харкова встановлено додаткові соціальні гарантії (місцеві пільги) на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, пільговий проїзд у міському наземному пасажирському електротранспорті, метрополітені та інші гарантії на суму 121,2 млн грн.

Продовжено роботу щодо подальшого розвитку ринку соціальних послуг міста. На конкурс міського соціального проєкту «Єдина соціальна мережа» надійшов 31 проєкт (захід) від 28 громадських організацій.

Кошторисом витрат на реалізацію соціальних проєктів у 2020 році передбачено 1 млн грн.

У зв’язку з введенням запобіжних заходів щодо поширення на території України коронавірусу COVID-19 розгляд комісією конкурсних пропозицій відбудеться після закінчення терміну карантину.

З метою сприяння реалізації державної політики щодо попередження наркоманії в місті Харкові, затверджено Комплексну програму з протидії поширенню наркоманії та зменшення шкоди від вживання психоактивних речовин у м. Харкові «Чисте місто» на 2019-2020 роки та працює Координаційна рада з питань реалізації державної політики щодо попередження наркоманії.

У звітному періоді відповідно до попередніх рішень Координаційної ради продовжувалася просвітницько-виховна робота в навчальних закладах міста Харкова щодо профілактики та попередження негативних явищ в молодіжному середовищі, залучення молоді до волонтерської діяльності, популяризації здорового способу життя, роботи чат-боту для блокування інтернет-наркокрамниць «Стоп наркотик». Працює гаряча лінія «Протидія наркозлочинності». В межах Комплексної програми функціонує проєкт «Соціальне патрулювання».

У рамках транспортної соціальної послуги з перевезення осіб з інвалідністю І та ІІ груп із порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, диспетчерською службою «Інватаксі» за звітний період прийнято та виконано майже 1,2 тис. заявок.

Для забезпечення можливості отримання інклюзивної освіти учнями з інвалідністю, які пересуваються на інвалідних візках, у рамках транспортної соціальної послуги працює проєкт «Шкільний автобус».

Кошторис витрат на фінансування видатків на оплату транспортних соціальних послуг на 2020 рік складає 2,1 млн грн.

Продовжено надання транспортної послуги з перевезення осіб з інвалідністю, які відвідують комунальний заклад «Харківський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Промінь».

Відділеннями 9 районних територіальних центрів надання соціальних послуг надано понад 268,4 тис. послуг понад 18,3 тис. непрацездатним малозабезпеченим громадянам.

Територіальні центри співпрацюють із 91 громадською, релігійною організацією та благодійними фондами, а також із 101 фізичною особою, які надають безоплатні соціальні послуги на умовах укладених договорів.

Функціонував КЗ «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб».

Проводилися організаційні заходи для забезпечення функціонування комунального закладу «Харківський міський центр реабілітації та соціальної інтеграції «Академія». У комунальному закладі «Соціальний готель» на 50 ліжко-місць у звітному періоді соціальні послуги отримала 91 особа.

Харківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» і районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей надано 375 групових послуг (охоплено 2 875 осіб), спрямованих на формування та зміцнення сімейних цінностей, популяризацію сімейних форм виховання, профілактику соціального сирітства, протидію домашньому насильству тощо. У рамках функціонування спеціалізованого формування «Телефон Довіри» отримали допомогу 167 осіб.

Під постійним контролем центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста Харкова знаходяться питання щодо надання допомоги тимчасово переміщеним особам.

Забезпечується взаємодія різних структурних підрозділів при роботі з демобілізованими учасниками АТО, їх сім’ями, надається комплекс соціальних послуг.

Призначено грошову компенсацію 76 учасникам бойових дій на суму 111,8 млн грн. Виплачено грошову компенсацію 1 особі на суму 1,7 млн грн та придбано квартиру відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 206 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей» надано грошову компенсацію 1 особі на суму 1,1 млн грн та придбано квартиру.

У місті успішно реалізовується монетизація субсидій, діють безготівковий і готівковий механізми монетизації субсидій.

Станом на 01.04.2020 100,4 тис. домогосподарств харків’ян отримують житлову субсидію. З них 76,8 тис. домогосподарств отримують субсидію у готівковій формі, 23,7 тис. – у безготівковій формі.

З метою ефективної роботи в місті реалізується пілотний проєкт зі створення центрів надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс». Центри створені у Київському, Шевченківському та Московському районах. Здійснюється організаційна робота по створенню центрів в інших районах міста.

З метою поліпшення якості надання послуг у сфері соціального захисту населення впроваджуються та розвиваються онлайн сервіси, Портал електронних сервісів.

На реалізацію заходів Міської комплексної програми «Назустріч дітям» на 2018-2020 рр. за рахунок коштів бюджету міста Харкова на 2020 рік затверджено видатки в сумі 7,0 млн грн, у тому числі на утримання та функціонування комунального закладу соціального захисту для дітей «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» м. Харкова» 6,7 млн грн. У звітному періоді на утримання та функціонування Центру витрачено 1,5 млн грн.

На 01.04.2020 комплекс реабілітаційних заходів у Центрі отримують 32 дитини.

Станом на 01.04.2020 на обліку перебуває 1 904 дитини, з яких 1 451 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. 453 дитини мешкають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах.

За участю структур, причетних до роботи з дітьми, проведено 65 рейдів, виявлено та вилучено 93 дитини. За результатами рейдів 1 дитину влаштовано до спеціальних закладів для дітей, 78 дітей повернуто батькам або особам, які їх замінюють, 14 дітей влаштовано до закладів охорони здоров’я.

Проведено 318 обстежень сімей, в яких батьки не виконують належним чином обов’язки щодо виховання своїх дітей.

З метою захисту прав дітей підготовлено та направлено до судів 25 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав, по яких судом прийнято 23 рішення стосовно 27 батьків відносно 36 дітей.

Розглянуто понад 5 тис. звернень громадян та юридичних осіб, направлено майже 3,3 тис. клопотань в установи, підприємства, організації щодо соціально-правового захисту дітей та дотримання їх прав.

З метою реалізації на території м. Харкова державної політики стосовно соціального захисту внутрішньо переміщених дітей, які прибули до міста без супроводу дорослих, проводиться робота щодо взяття на облік даної категорії дітей з відповідним оформленням державної допомоги.

У 2020 році продовжується розв’язання житлових проблем громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та створення умов для задоволення потреб у житлі молоді, учасників бойових дій в антитерористичній операції, працівників бюджетних установ міста тощо.

Міська цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки та Міська цільова програма молодіжного житлового кредитування на 2011-2025 роки фінансуються за рахунок коштів бюджету міста Харкова з залученням власних коштів громадян.

Реалізація Міської цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки здійснюється за напрямками:

будівництво доступного житла з наданням державної підтримки за рахунок коштів бюджету міста Харкова (у розмірі 50 % розрахункової вартості житла);

забезпечення доступним житлом працівників підприємств м. Харкова;

надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для працівників бюджетних установ м. Харкова;

надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції;

надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для внутрішньо переміщених осіб;

часткова компенсація відсотків за кредитами, отриманими позичальниками в банках, на будівництво (придбання) житла.

На виконання житлових програм у І кварталі 2020 року профінансовано 7,8 млн грн.

За Міською цільовою програмою молодіжного житлового кредитування на 2011-2025 роки на фінансування 6 кредитних договорів на будівництво 8 квартир загальною площею 516,2 кв. м  профінансовано 5,6 млн грн та на витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням кредитів (6%), – 0,2 млн грн.

За Міською цільовою соціально-економічною програмою будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки на фінансування 3 договорів на суму кредиту й бюджетної підтримки на будівництво 4 квартир загальною площею 215,7 кв. м профінансовано 2,0 млн грн.

Також, внесено зміни до Програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки щодо зменшення стажу роботи до 3 років працівників бюджетних установ, що дає право на отримання безвідсоткового кредиту.

Будівництво та реконструкція об’єктів житла на території міста здійснювалися за замовленням юридичних та фізичних осіб за рахунок коштів громадян, власних та залучених коштів підприємств і організацій та бюджетних коштів.

Здійснювалася робота щодо формування реєстрів кандидатів, які мають право на участь у програмах будівництва (придбання) доступного житла та молодіжного житлового кредитування. Включено до реєстрів 105 сімей (з урахуванням одиноких громадян).

Усього в І кварталі 2020 року введено до експлуатації житлових об’єктів загальною площею 143 555 кв. м, що у 2,4 раза більше показників за аналогічний період минулого року, у тому числі:

– 131 871 кв. м – багатоповерхове будівництво (91,9 %);

– 11 684 кв. м – індивідуальне будівництво (8,1 %).

Усіма видами міського транспорту у звітному періоді перевезено 97,6 млн пасажирів, у тому числі: метрополітеном – 41,8 млн пасажирів, наземним електротранспортом – 45,7 млн пасажирів, автобусним транспортом – 10,1 млн пасажирів.

Щодня на маршрутах курсує 131 тролейбус.

Інвентарний парк рухомого складу становив 218 од. тролейбусів, із них відробили амортизаційний термін 44,5 % тролейбусів.

Доходи від перевезення пасажирів за попередніми даними отримано в сумі 56,3 млн грн.

У рамках інвестиційного проєкту «Оновлення тролейбусного парку м. Харкова» за рахунок залучених кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку КП «Тролейбусне депо № 2» станом на 01.04.2020 отримано 43 од. тролейбусів «Богдан».

Щодня на маршрутах курсують 185 трамваїв.

Інвентарний парк рухомого складу становив 273 од. трамваїв (у тому числі 29 од., які знаходяться в оренді), із них відробили амортизаційний строк 62,3 % трамваїв.

Доходи від перевезення пасажирів, за попередніми даними, отримано в сумі 55,3 млн грн.

КП «Міськелектротранссервіс» виконано регламентні роботи з технічного обслуговування  та поточного ремонту трамвайних колій, переїздів, контактної та кабельної мережі, обладнання тягових підстанцій тощо.

Комунальним підприємством «Харківський метрополітен» у звітному періоді перевезено 41,8 млн пасажирів, у тому числі 33,5 млн платних пасажирів.

Доходи від перевезення пасажирів, за попередніми даними, становили 251,2 млн грн (на 14,7 млн грн менше ніж у відповідному періоді 2019 року).

Згідно з Програмою сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення м. Харкова на 2017-2020 роки на компенсацію збитків від перевезення пільгової категорії громадян направлено з бюджету міста Харкова 48,8 млн грн, Програмою розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини на 2019-2023 роки» на компенсацію збитків за пільговий  проїзд студентів отримано із бюджету області понад 1,0 млн грн.

Перевезення пасажирів автобусним транспортом здійснювалися на міських маршрутах засобами підприємств різних форм власності та приватних підприємців.

На теперішній час на 153 маршрутах курсує 831 од. автобусів.

Автобусним транспортом перевезено 10,1 млн пасажирів, у тому числі платних – 6,1 млн пасажирів, очікується отримання доходів від перевезення пасажирів у сумі 48,3 млн грн.

КП «Харківпасс» обслуговує та надає послуги з перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування з автостанцій «Холодна гора», «Героїв праці», «Центральний ринок». У звітному періоді послугами автостанцій скористувалося 2,5 млн пасажирів.

Підприємством видано на безоплатній основі 183,6 тис. персоніфікованих пільгових електронних квитків особам, що мають право пільгового проїзду в міському електричному транспорті.

КП «Харківпарксервіс» отримано збір за паркування автотранспорту в сумі понад 3,0 млн грн.

КП «Харківпарксервіс» розробляється загальна концепція розміщення на спеціально обладнаних майданчиках для платного паркування обладнання для зарядки електромобілів.

Комунальним підрядним спеціалізованим підприємством по ремонту і будівництву автошляхів м. Харкова «Шляхрембуд» виконано поточний ремонт 34,5 тис. кв. м дорожньої мережі на суму 13,4 млн грн. На утримання доріг витрачено 39,8 млн грн.

Проведено капітальний ремонт 8,1 тис. кв. м дорожньої мережі на суму 10,0 млн грн, виконано капітальний ремонт 55,7 тис. кв. м внутрішньоквартальних доріг та тротуарів на суму 70,1 млн грн.

Профінансовано роботи з будівництва та реконструкції доріг на суму 12,9 млн грн.

КП «Харків-Сигнал» на магістралях міста проведено роботи з утримання й експлуатації технічних засобів регулювання дорожнього руху. Підприємством здійснено замінену 337 та встановлено 381 дорожній знак, встановлено пішохідні огородження тощо на загальну суму 10,4 млн грн.

Усього витрати на будівництво, реконструкцію, утримання та ремонт вулично-дорожньої мережі та інженерних об’єктів на ній становили 156,6 млн грн, що на 8,0 % менше, ніж у відповідному періоді 2019 року.

У І кварталі 2020 року проводилася робота та запроваджувалися заходи щодо забезпечення належного рівня житлово-комунального обслуговування харків’ян. Постійно підтримувався належний санітарний порядок і відповідний технічний стан будинків, забезпечувалася надійна робота інженерного обладнання.

На обслуговуванні житлових підприємств комунальної форми власності знаходиться 25,4 млн кв. м загальної площі житлового фонду.

Технічний знос житлового фонду м. Харкова складає більше 65 %.

Протягом кварталу профінансовано роботи та заходи з капітального ремонту на суму 30,6 млн грн, поточного ремонту – на 71,5 млн грн.

Станом на 01.04.2020 КСП «Харківгорліфт» обслуговує 6 786 ліфтів, 6 357 систем диспетчеризації та додатково 268 ліфтів у відомчих будинках, будинках ЖК, ЖБК і ОСББ та інших закладах.

Виконувалися роботи з капітального ремонту 14 ліфтів, поточного ремонту 131 ліфту, капітального ремонту 61 системи диспетчеризації, заміни 75 купе-кабін.

Зупинено 24 ліфти, із яких: 21 ліфт – з технічних причин, 1 ліфт – з причин розкрадання, 2 ліфти – з інших причин.

За рахунок коштів бюджету м. Харкова та населення з території приватного сектору вивезено 71,7 тис. куб. м твердих побутових відходів на суму 7,6 млн грн та 20,1 тис. куб. м – великогабаритних відходів на суму 4,2 млн грн. З прибудинкової території багатоквартирних будинків вивезено близько 454,0 тис. куб. м побутових відходів на суму 52,1 млн грн та 32,2 тис. куб. м – великогабаритних відходів на 7,5 млн грн.

Очікувані витрати на утримання житлового фонду комунальної форми власності за звітний період складатимуть близько 790,3 млн грн. Власні доходи комунальних підприємств з обслуговування житлового фонду за І квартал 2020 року очікуються у сумі 360,5 млн грн.

На 01.04.2020 заборгованість з квартирної плати орієнтовно складатиме 288,0 млн грн, що на 25,6 млн грн більше, ніж на 01.04.2019.

На 01.04.2020 укладено 30,5 тис. договорів з реструктуризації заборгованості за надані житлово-комунальні послуги на суму 30,8 млн грн, із яких погашено 24,1 млн грн. За І квартал 2020 року укладено 23 договори на реструктуризацію боргу на суму 94,3 тис. грн., погашено з урахуванням попередньо укладених договорів – 346,0 тис. грн.

Завдяки запровадженню сучасних форм обслуговування житлового фонду на 01.04.2020 у місті зареєстровано 591 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Виконано перекладку та санацію технічно зношених мереж, у тому числі водопровідних – 3,9 км, каналізаційних – 0,2 км і теплових – 6,9 км.

КП «Харківські теплові мережі» виконано капітальний та поточний ремонт котлів, насосів, проведено ремонт будівель, засобів теплової автоматики, електрообладнання тощо.

КП «Харківводоканал» виконано капітальний ремонт насосних агрегатів, поточний ремонт насосів та електродвигунів тощо.

КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження і зливової каналізації» проведено роботи з ліквідації підтоплення територій міста, експлуатації і поточний ремонт мереж зливової каналізації та об’єктів водозниження.

КП електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» здійснювалося оперативне усунення аварій та ушкоджень, послідовне впровадження нових енергоекономічних світильників, виконання робіт з поточного ремонту та реконструкції мереж.

Виконано монтаж 9,3 км мереж зовнішнього освітлення, встановлено 591 світильників та 235 опор.

У рамках реалізації «Комплексної програми енергозбереження в місті Харкові на 2010-2020 рр.» встановлено 144 енергоефективних світильників із натрієвими лампами, виконувалася заміна мереж зовнішнього освітлення на ізольовані, що дозволило зменшити споживання електроенергії.

За рахунок коштів бюджету міста Харкова, передбачених на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення міста, змонтовано 5,9 км мереж зовнішнього освітлення, замінено 2,8 тис. електроламп та 35 опор тощо. Виконувалися роботи із забезпечення ілюмінації у святкові дні.

Проведені роботи сприяли підвищенню рівня освітлення міста. Забезпечено горіння 99,4% світлоточок.

Захоронення твердих побутових відходів здійснювалося на Дергачівському полігоні захоронення ТПВ (453,6 тис. куб. м) і на Роганському полігоні по утилізації та переробці ТПВ ТОВ «Перероблюючий завод» (538,5 тис. куб. м).

КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» здійснювало проведення комплексу санітарно-екологічних заходів на Дергачівському полігоні захоронення твердих побутових відходів. Підприємством постійно здійснюється поточний ремонт під’їзної дороги до полігону, регулярно проводиться ізоляція ґрунтом відходів.

Ведеться будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів.

У весняний період організовано роботи щодо упорядкування облаштованості місць масового відпочинку громадян, поліпшення архітектурно-художнього виду парків, садів, скверів, вулиць, об’єктів соціальної сфери, територій підприємств, а також здійснюється подальший розвиток зеленої зони міста. Приведено до належного стану території парків, скверів, зелених зон площею 771,0 га, 2,5 тис. дворів та вулиць, кладовищ площею 34,0 га, вивезено 15,6 тис. куб. м негабаритного сміття, ліквідовано 30 звалищ тощо.

СКП «Харківзеленбуд» за рахунок коштів бюджету міста виконано роботи з поточного утримання об’єктів благоустрою і зеленого господарства міста на загальну суму 22,8 млн грн та капітального ремонту об’єктів зеленого господарства на суму 17,3 млн грн.

Виготовлено проєктну документацію та здійснювалося відновлення елементів благоустрою саду ім. Т.Г. Шевченка на суму 95,9 млн грн.

На проведення реконструкції Саржиного Яру освоєно 18,9 млн грн, будівництва громадських туалетів та будівлі громадського призначення в Саржиному Яру освоєно 11,8 млн грн. 

СКП «Харківзеленбуд» профінансовано капітальний ремонт фонтанів на суму 5,2 млн грн.

Погашено кредиторську заборгованість за придбану у 2019 році спеціалізовану техніку в сумі 25,7 млн грн.

У ході реалізації Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки здійснювалося утримання парків культури та відпочинку, що входять до складу комунального підприємства «Об’єднання парків культури та відпочинку м. Харкова».

Передбачену підприємству фінансову підтримку профінансовано в сумі 2,2 млн грн.

На виконання заходів Міської програми оновлення та розвитку Харківського зоопарку на 2018-2022 рр. за рахунок коштів бюджету міста профінансовано 42,8 млн грн.

Обсяг капіталовкладень, спрямованих на реалізацію інвестиційних проєктів будівництва об’єктів, які реалізовуються за рахунок бюджетних коштів, становив 177,1 млн грн.

У I кварталі 2020 року капітальні вкладення спрямовано на фінансування будівництва та реконструкції об’єктів комунального, соціально-культурного призначення та інженерні комунікації, а саме:

будівництво та реконструкцію об’єктів транспортної інфраструктури – 39,5 млн грн;

реконструкцію мереж зовнішнього освітлення – 13,7 млн грн;

будівництво та реконструкцію доріг і інженерних об’єктів на них – 12,9 млн грн;

реконструкцію теплових мереж – 11,7 млн грн;

будівництво та реконструкцію водопровідних мереж та госпфекальної каналізації – 4,2 млн грн;

будівництво та реконструкцію КО «Харківський зоопарк» – 29,7 млн грн.

На будівництво та реконструкцію інших об’єктів – 54,8 млн грн, у тому числі: реабілітацію нежитлової будівлі по майдану Павлівському,4 – 8,0 млн грн, будівництво паркінгу по вул. Римарській, 23Б – 2,6 млн грн, будівництво та реконструкцію об’єктів Саржиного Яру – 30,7 млн грн, реконструкцію розважальних споруд ЦПК та В ім. М. Горького – 1,2 млн грн тощо.

На будівництво та розвиток мережі метрополітену (двох станцій третьої лінії метрополітену, електродепо «Олексіївське» тощо) – 10,6 млн грн. Для подальшого будівництва станцій метрополітену викуплено 80 наземних об’єктів під знесення, які розміщені в зоні будівництва метрополітену.

На виконання державної політики у сфері енергоефективності та залучення жителів міста до впровадження енергозберігаючих заходів за рахунок бюджету міста Харкова у звітному періоді реалізуються програми щодо підвищення енергоефективності міста.

На відшкодування частини суми кредитів, отриманих ОСББ, ЖК та ЖБК м. Харкова на впровадження енергозберігаючих заходів передбачено – 1,0 млн грн.; на здійснення часткового відшкодування фізичним особам м. Харкова відсотків/суми за кредитами на енергозбереження за рахунок коштів бюджету міста Харкова на 2020 рік – 2,0 млн грн.

З початку року 61 фізичній особі здійснено часткове відшкодування відсотків/суми за кредитами на енергозбереження на суму 12,4 тис. грн.

У звітному періоді сформовано базу об’єктів бюджетної сфери міста, що потребують впровадження енергоефективних заходів.

Проведено системний збір даних щодо споживання енергетичних ресурсів за допомогою:

«Системи автоматизованого енергетичного моніторингу» на 4 об’єктах бюджетної сфери;

автоматизованої інформаційної системи «Енергосервіс: облік, контроль, економія» на 2 об’єктах бюджетної сфери.

Проведено роботу по збору даних по закладах охорони здоров’я Шевченківського та Новобоварського районів для автоматизованої інформаційної системи «Енергосервіс: облік, контроль, економія».

Проведено обстеження об’єктів бюджетної сфери міста на предмет можливості подальшого встановлення датчиків на приладах обліку та встановлення системи внутрішнього екометеомоніторінгу.

Управлінню освіти Адміністрації Слобідського району надано підтримку в організації виконання робіт по встановленню індивідуальних теплових пунктів на 5 об’єктах щодо яких запроваджується енергосервіс.

Обсяги фінансування галузі охорони здоров’я м. Харкова затверджено у кошторисі витрат на виконання Комплексної програми «Інновації в пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров’я м. Харкова на 2011-2020 роки».

Фінансування галузі здійснювалося за рахунок коштів медичної субвенції, додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я на оплату теплопостачання, коштів міського бюджету міста Харкова.

Забезпечувалося функціонування комунальних некомерційних підприємств, впровадження медикаментозних технологій лікування окремих категорій населення за життєвими показниками, медикаментозне забезпечення хворих на цукровий діабет та інші ендокринні захворювання, централізовані заходи лікування хворих на діабет, відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, удосконалення санітарно-епідеміологічного благополуччя в комунальних некомерційних підприємствах, створення єдиного інформаційного поля в системі охорони здоров’я міста тощо.

З метою запобігання розповсюдженню на території міста Харкова гострої респіраторної вірусної інфекції, спричиненої короновірусом COVID-19, додатково з резервного фонду бюджету міста Харкова виділено кошти у сумі 60,5 млн грн, у тому числі по загальному фонду бюджету – 24,0 млн грн на придбання костюмів біозахисту, окулярів захисних, масок, рукавичок, бахіл, закупівлю препаратів антибактеріальної та інфузійної терапії, жарознижуючих засобів, дезінфікуючих засобів; по спеціальному фонду бюджету – 36,5 млн грн на придбання апаратів штучної вентиляції легенів з оксигенацією високого потоку.

Станом на 01.04.2020 за рахунок резервного фонду бюджету міста Харкова відповідно до укладених договорів та по факту поставки використано кошти на загальну суму 28,7 млн грн, у тому числі по загальному фонду бюджету – 16,2 млн грн на придбання масок, закупівлю препаратів антибактеріальної та інфузійної терапії, жарознижуючих та дезінфікуючих засобів; по спеціальному фонду бюджету – 12,5 млн грн на придбання апаратів штучної вентиляції легенів з оксигенацією високого потоку.

За рахунок коштів бюджету міста Харкова по спеціальному фонду (бюджет розвитку) протягом І кварталу 2020 року комунальними некомерційними підприємствами та закладами охорони здоров’я використано кошти на загальну суму 1,9 млн грн, у тому числі на:

придбання 4 закладами охорони здоров’я медичного обладнання (1,5 млн грн);

виконання ремонтних робіт приміщень міської клінічної лікарні швидкої невідкладної медичної допомоги ім. проф. О. І. Мещанінова (0,4 млн грн).

Також, по спеціальному фонду (бюджет розвитку) за рахунок коштів, виділених з резервного фонду бюджету міста Харкова, придбано 5 апаратів штучної вентиляції легенів з оксигенацією високого потоку на загальну суму 12,5 млн грн.

Продовжувалося сприяння здійсненню заходів, спрямованих на розвиток ринку медичних послуг за рахунок платних послуг та госпрозрахункової діяльності.

Додатково в галузь охорони здоров’я міста у І кварталі 2020 року залучено 32,7 млн грн (у І кварталі 2019 року – 27,6 млн грн).

Лікувально-профілактичними закладами м. Харкова проводилися планові комплексні та цільові медичні огляди, в першу чергу, дітей, у тому числі тих, що навчаються в навчально-освітніх закладах; вагітних, інвалідів та учасників війни, чорнобильців, підлітків, робітників підприємств тощо.

Діяльність комунальних некомерційних підприємств, що надають первинну медичну допомогу, спрямовано на виконання завдань щодо профілактики артеріальної гіпертензії, виявлення цукрового діабету, боротьби із туберкульозом, виявлення онкологічних захворювань.

Упродовж звітного періоду виконавчими органами ХМР, закладами освіти міста здійснювалася цілеспрямована робота щодо реалізації державної політики в системі освіти, постанов Уряду України, державних, регіональних та міських програм у галузі освіти, оптимізації мережі закладів освіти, створення умов для їх повноцінного функціонування; забезпечення комп’ютеризації та інформатизації навчально-виховного та управлінського процесів, розвитку і зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти міста, створення безпечних і комфортних умов для навчання та виховання дітей, розвитку їх творчих здібностей.

Функціонує 424 комунальних навчальних заклади (у попередньому навчальному році – 422), серед них 181 загальноосвітній навчальний заклад, 4 вечірні школи, загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 14, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, дитячий будинок «Родина», 208 закладів дошкільної освіти та 28 закладів позашкільної освіти.

Функціонують 14 професійно-технічних закладів, у яких навчається 6,4 тис. учнів.

Окрім того, діють 39 закладів освіти, які не належать до комунальної власності міста та фінансуються за рахунок коштів засновників (власників): 22 приватні загальноосвітні школи, 14 приватних дитячих садків та 3 дитячих садки державних підприємств.

У навчальних закладах усіх форм власності навчається і виховується 45,4 тис. дітей від року до шести. Охоплення дошкільною освітою становить 80,4 % від загальної кількості дітей відповідного віку.

У закладах дошкільної освіти діє електронна реєстрація, що забезпечує доступність інформації про їх спеціалізацію, кількість та наповненість груп, кількість поданих заявок на зарахування до тієї чи іншої групи.

У 181 загальноосвітній школі комунальної власності функціонують 4,3 тис. класів, в них навчаються 123,7 тис. учнів.

У місті проводилася робота щодо створення умов для об’єктивного, неупередженого та прозорого оцінювання знань випускників шкіл, що сприяло створенню умов для організованого та успішного проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

У І кварталі 2020 року у закладах загальної середньої освіти серед випускників, педагогічних працівників та батьківської громадськості проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо особливостей ЗНО-2020, актуальну інформацію розміщено на вебсайтах Департаменту освіти, управлінь та закладів освіти, інформаційних стендах у школах.

Закладами освіти забезпечено реєстрацію учнів 11(12) класів для участі у ЗНО-2020. Зареєстровано 7 137 випускників із 184 закладів загальної середньої освіти усіх типів і форм власності міста, з них 6 932 випускники денних шкіл (99,4 %), 23 учні вечірніх шкіл та 182 учні-екстерни.

Здійснювалася робота щодо соціальної підтримки учнів та вихованців пільгових категорій: забезпечення підручниками, канцелярським приладдям, залучення до позашкільної освіти, виховних заходів. Практичними психологами, соціальними педагогами підпорядкованих закладів освіти міста постійно надається соціально-психологічна допомога дітям та членам сімей з числа пільгового контингенту, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій в зоні АТО.

Відповідно до Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки учням закладів загальної середньої освіти надано право пільгового проїзду в метро, трамваї, тролейбусі в м. Харкові. Єдиними електронними квитками «E-ticket» для пільгового проїзду забезпечено 90,4 тис. учнів із 202 закладів загальної середньої освіти комунальної та приватної форми власності, а також 787 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Забезпечено виплату одноразової грошової допомоги 75 дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років.

Створена мережа інклюзивних класів та груп у закладах освіти м. Харкова.

У 17 закладах дошкільної освіти функціонує 19 інклюзивних груп, які відвідують 34 дитини з особливими освітніми потребами.

У 46 закладах загальної середньої освіти комунальної форми власності вже функціонує 98 інклюзивних класів, в яких навчається 147 дітей. Для цих дітей обладнано 9 ресурсних кімнат.

Функціонує КЗ «Харківський інклюзивно-ресурсний центр Харківської міської ради». Центром проводилися комплексні психолого-педагогічні оцінки розвитку дітей, корекційно-розвиткові послуги, проведено обстеження 109 дітей.

Створена та діє єдина система організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах та закладах дошкільної освіти. Харчування учнів та вихованців навчальних закладів міста здійснюється в рамках Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки.

На харчування школярів у бюджеті міста Харкова передбачено видатки на суму 117,2 млн грн, у тому числі 104,3 млн грн – на харчування школярів та 12,9 млн грн – на забезпечення першокласників молоком.

Безкоштовними сніданками щодня забезпечуються більше 52 тис. школярів 1-4-х класів, безкоштовно отримують молоко гарантованої якості близько 13 тис. першокласників, забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням (обідом) понад 4 тис. учнів пільгових категорій. Для 4,5 тис. учнів відповідно до заяв батьків організовано дієтичне харчування.

У Харкові створена та продовжує розвиватися ефективна система підтримки обдарованої молоді та творчих педагогів.

Забезпечувалася участь обдарованих дітей та молоді в учнівських турнірах, олімпіадах та конкурсах.

Щомісячно виплачувалися 120 стипендій міського голови «Обдарованість» для учнів загальноосвітніх навчальних закладів і для студентів ВНЗ у розмірі 600 грн та 240 стипендій міської ради «Кращий учень навчального закладу» у розмірі 400 грн.

Здійснювалося щомісячне грошове стимулювання переможців міського конкурсу «Вчитель року» в розмірі 10 тис. грн, лауреатів конкурсу – 3 тис. грн.

У місті ведеться цілеспрямована робота щодо відновлення діяльності раніше закритих дошкільних закладів і груп у діючих дитячих садках.

Продовжує розвиватися єдиний освітній інформаційний простір міста.

Упродовж кварталу для організації освітнього середовища закладами загальної середньої освіти придбано 82 одиниці комп’ютерної техніки, 40 проєкторів, 7 інтерактивних дошок (панелей).

На реалізацію завдань і заходів галузі «Культура та мистецтво» у рамках Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки та Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки на I квартал 2020 року профінансовано 114,7 млн грн, у тому числі:

оновлення та розвитку культурної спадщини міста Харкова – майже 0,8 млн грн;

розвиток матеріально-технічної бази комунальних закладів, установ та підприємств культури – 2,8 млн грн;

фінансова підтримка комунального підприємства «Меморіальний парк «Дробицький Яр», комунального підприємства «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького» – 38,8 млн грн.

Мережа підвідомчих закладів культури станом на 01.04.2020 включає 25 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів; 10 бібліотечних закладів – юридичних осіб, які об’єднують 74 бібліотеки-філії; 11 клубних закладів; 4 музеї (у тому числі художню галерею); комунальне підприємство «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького»; меморіальний парк «Дробицький Яр».

Розпочато проведення капітальних ремонтів у 14 закладах культури, а саме: 2 школах естетичного виховання, 10 масових бібліотеках та 2 закладах культури клубного типу на загальну суму 2,8 млн грн.

Функціонує 25 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, де навчається 9 208 учнів, у тому числі 1 228 учнів пільгового контингенту. Крім того, в групах самоокупності навчаються 1 273 учня.

Навчальний процес забезпечується 1 151 високопрофесійним педагогічним працівником.

Функціонує мережа масових бібліотек, підвідомчих Департаменту культури.

Головним інформаційним продуктом публічних бібліотек м. Харкова є Електронний каталог Корпоративної мережі масових бібліотек міста Харкова.

У І кварталі до Електронного каталогу внесено 3тис. записів, 3,1 тис. примірників. Усього Електронний каталог відвідало 10 тис користувачів мережі Інтернет, переглянуто більше 25 тис. його електронних сторінок.

На I квартал 2020 року КП «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького» заплановано та використано 38,4 млн грн на розвиток та оновлення матерально-технічної бази, а саме на здійснення реконструкції дитячого ігрового комплексу під інклюзивний дитячий майданчик; спортивно-оздоровчі споруди; пішохідно-транспортну мережу; систему для поливання та благоустрій території парку. На території Центрального парку проведено понад 30 культурно-масових заходів.

Комунальним підприємством «Меморіальний парк «Дробицький Яр» використано – 429,3 тис. грн. Меморіальним парком проведено 41 екскурсію та 19 заходів.

Відповідно до Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки проведено: 5 державних свят, урочистостей, святкових концертів; 2 вшанування представників різних галузей з нагоди професійних свят; 3 театралізованих свята; 4 міжнародних, всеукраїнських та міських фестивалів-конкурсів.

З метою здійснення діяльності щодо підтримки сім’ї, дітей та молоді забезпечено реалізацію заходів Міської програми «Молодь Харкова» на 2018-2021 роки та Комплексної програми реалізації гендерної та сімейної політики в місті Харкові на 2018-2021 роки. Функціонував комунальний заклад «Харківський міський центр дозвілля молоді».

Фахівцями виконавчих органів і КЗ «Харківського міського центру дозвілля молоді» (КЗ «ХМЦДМ») спільно з громадськими організаціями, іншими структурами та закладами проведено 169 заходів, якими охоплено понад 14,9 тис. учасників.

У рамках реалізації завдань щодо підтримки громадської активності проведено 99 заходів, якими охоплено 1,9 тис. осіб. З них 85 заходів проведено у молодіжному просторі «ХАБ 6/9» та залучено 1,6 тис. осіб. Організовано проведення Школи волонтерів «AVA»: проведено 12 онлайн тренінгів, якими охоплено 178 осіб. Волонтери були задіяні в проведенні 6 загальноміських спортивних та культурних заходів.

Здійснюється організаційне забезпечення діяльності постійно діючого консультативно-дорадчого органу Молодіжна рада при Харківському міському голові. У звітному періоді реалізувано 8 проєктів в різних сферах життєдіяльності міста, якими охоплено 2,7 тис. осіб. Серед масштабних ініціатив проєкти з питать еколоії та захисту довкілля.

Реалізовано Молодіжною радою знакові проекти:

«Stud X» – освітні інтенсиви, направлені на досягнення всебічного розвитку студентів у різних актуальних сферах сьогодення;

ІІІ Школа психології.

За напрямом підтримки студентського самоврядування реалізовано 4 заходи, у яких взяло участь 519 осіб.

У рамках здобуття молодими людьми знань, навичок поза системою освіти реалізовано 4 заходи, якими охоплено 194 особи. За напрямком неформальної освіти Молодіжною радою реалізовано онлайн курси: «Project Management Pro», «Leader of changes»,«Diplomacy talks».

За участю Молодіжної ради та КЗ «ХМЦДМ» організовано та проведено 5 заходів із національно-патріотичного виховання дітей та молоді, в яких брало участь 2,9 тис. осіб.

Спільно з Німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit» (GIZ), Асоціацією молодіжних центрів України та громадськими організаціями продовжується робота зі створення мережі молодіжних центрів. З метою створення молодіжного простору, що використовується молодіжними лідерами, громадськими об’єднаннями для проведення освітніх, соціальних, культурних, просвітницьких заходів при Управлінні у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту працює «ХАБ 6/9». Протягом кварталу 38 громадським та благодійним організаціям і фондам надано інформаційну та організаційну підтримку у проведенні заходів для молоді. Ведуться роботи щодо відкриття в Індустріальному районі міста Харкова першого міського молодіжного центру.

За всіма напрямками сімейної та гендерної політики проведено 20 заходів, якими охоплено 2,3 тис. осіб, розглянуто 8,8 тис. звернень громадян, надано 15,6 тис. соціальних та адміністративних послуг.

Усього в місті Харкові мешкає 5,6 тис. багатодітних сімей, в яких виховується понад 17,8 тис. дітей.

У звітному періоді надано 2,3 тис. послуг багатодітним сім’ям щодо видачі або пролонгації строку дії посвідчень дітей та батьків із багатодітної сім’ї.

Почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно 2 жінкам.

Проводилась підготовка до роботи в літній період трьох оздоровчих закладів на території Лісопарку: «Факел», «Сонячний», «Лісова казка». Ведеться реєстр дітей пільгових категорій, які бажають оздоровитися в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. До реєстру протягом кварталу включено 1,5 тис. дітей (за І квартал 2019 року – 1,4 тис. ).

У вищих навчальних закладах міста Харкова працює 12 гендерних освітніх центрів, які здійснюють просвітницьку роботу в студентському середовищі з питання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Покращенню стану фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в місті сприяє реалізація заходів Міської комплексної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту м. Харкова на 2017-2020 роки та Комплексної цільової програми розвитку футболу в м. Харкові на 2017-2020 роки.

У звітному періоді з бюджету міста Харкова на розвиток галузі профінансовано 43,1 млн грн (у І кварталі 2019 року – 39,1 млн грн).

Проведено 110 спортивних змагань та заходів, які включено до календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів м. Харкова на 2020 рік, із них 75 профінансовано з бюджету міста Харкова (у І кварталі 2019 року – 90).

У м. Харкові існує сучасна система підготовки спортивного резерву, яка включає дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ), спеціалізовані дитячо-юнацькі школи Олімпійського резерву (СДЮШОР), школи вищої спортивної майстерності, училища фізичної культури.

Функціонують 18 дитячо-юнацьких спортивних шкіл комунальної власності міста.

Присвоєно спортивні розряди «Кандидат у майстри спорту України» 129 спортсменам, перший спортивний розряд – 64 спортсменам.

Встановлено стипендії 62 харківським спортсменам-кандидатам на участь у ХХХІІ літніх Олімпійських іграх, та у ХVІ літніх Паралімпійських іграх. На виплату стипендій із бюджету міста Харкова профінансовано 372,0 тис. грн.

Велика увага надається фізкультурно-оздоровчій, реабілітаційній та спортивній роботі серед інвалідів.

Проводиться робота щодо розвитку спорту ветеранів, проведено 4 заходи.

Продовжив роботу КПНЗ «Харківський міський комплексний центр клубів за місцем проживання». Заклад включає 98 клубів за місцем проживання, які відвідують понад 6,4 тис. дітей та підлітків, у тому числі 321 дитина пільгового контингенту. У клубах працюють 429 гуртків і секцій, із них спортивного напрямку – 253.

У звітному періоді з дітьми та підлітками, вихованцями гуртків клубів за місцем проживання, проведено 21 спортивний захід, в яких взяли участь 800 осіб.

Станом на 01.04.2020 спортивна база м. Харкова складаєтьсямайже з 3,3 тис. об’єктів: 18 стадіонів; 6 легкоатлетичних ядер; 4 легкоатлетичних манежів; 2 030 площинних споруд; 391 спортивної зали; 23 плавальних басейнів, 111 стрілецьких тирів, стрілецького стенду, велотреку; 3 споруд зі штучним льодом; 2 веслувально-спортивних баз, лижної бази; 680 інших спортивних споруд.

Виконавчими органами Харківської міської ради здійснювалася діяльність, спрямована на зміцнення позитивного іміджу Харкова в Україні та в міжнародному співтоваристві з залученням спортивного потенціалу міста, створення для цього відповідних правових, соціальних, економічних та організаційних умов.

З метою запобігання розповсюдженню на території міста Харкова гострої респіраторної вірусної інфекції, спричиненої короновірусом COVID-19, спортивно-масові заходи, які було заплановано на І квартал 2020 року перенесені на інші дати.

Спільно з креативним агентством Boomerang розпочато курс безкоштовних занять «Kharkiv Sport Academy» для спортивних федерацій (асоціацій) і клубів міста Харкова з основ розвитку власного бренду, ведення соціальних мереж та маркетингових можливостей у сфері спорту. Навчання проводяться в онлайн режимі. Відкрита сторінка «Kharkiv Sport Academy» на Facebook. 

Організовано виробництво та сприяння розповсюдженню сувенірної іміджевої продукції із зображенням офіційної спортивної символіки міста Харкова.

Проводилися заходи з поширення інформації про проведення в місті Харкові «Харківських спортивних шкільних ліг» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова на сайті «Харківські спортивні шкільні ліги». Кількість відвідувань – 13,2 тис. На час карантину роботу сайта припинено.

Велика увага приділялась сприянню розвитку молодіжних урбанкультур та вуличних видів спорту.

Зовнішньоторговельний оборот товарами підприємств Харківської області в січні-березні 2020 року збільшився проти аналогічного періоду 2019 року на 11,6 % і склав 756,4 млн дол. США.

Обсяги експорту порівняно з аналогічним періодом 2019 року збільшилися на 9,5 %, імпорту зросли на 5,8 % і склали відповідно 339,0 млн дол. США та 417,4 млн дол. США. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 78,4 млн дол. США.

Розвиток міжнародного співробітництва м. Харкова відбувався згідно з Програмою зміцнення позитивного міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва міста Харкова на 2018-2020 роки.

Харківська міська рада відповідно до підписаних угод про побратимство та співробітництво підтримує дружні зв’язки з 34 містом у 23 країнах світу.

Міська рада активно співпрацює з дипломатичними представництвами та консульськими закладами іноземних держав в Україні та України закордоном. Станом на 01.04.2020 в місті Харкові здійснюють свою діяльність 2 Генеральних консульства іноземних держав у місті Харкові, 16 інститутів Почесних консулів іноземних держав у місті Харкові, представництва міжнародних організацій (Консультативна місія ЄС, Постійне представництво Асоціації міст-володарів Призу Європи, Ізраїльський Культурний Центр «НАТІВ», Представництво «Джойнт», Французький Альянс в місті Харкові, Центр сприяння торгівлі В’єтнаму, КПЦ «Будинок Нюрнберга», Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, Регіональне представництво ЄБРР у місті Харкові). Відбулося урочисте відкриття Почесного консульства Республіки Казахстан в Харківській, Полтавській та Сумській областях.

Продовжено реалізацію проєкту «Харків дипломатичний».

Активізовано співробітництво з міжнародною організацією ЄВРОСІТІЗ в рамках ініціативи «COVID-19 European cities respond to the coronavirus crisis» (COVID-19 Відповідь європейських міст на кризу коронавірусу).

Продовжено співробітництво з Асоціацією міст-володарів Призу Європи та Постійним представництвом Асоціації в Україні.

За підсумками проєкту Європейського тижня місцевої демократії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи за результатами 2019 року Харків уперше отримав статус Партнера.

Продовжено співробітництво з благодійними організаціями: Фонд Егідіуса Брауна, австрійською екологічною організацією «Глобаль 2000», «Фондом робітничої благодійності» міста Берінгерсдорфа-Швайга (регіон м. Нюрнберга).

Підвищенню рівня економічного та соціального стану міста, презентації діяльності Харківської міської ради на міжнародній арені сприяла робота Харківської міської ради з міжнародними агенціями та фінансовими установами.

Здійснювалося співробітництво з:

Німецькою федеральною компанією «GIZ» у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II»;

Німецьким банком розвитку «KfW» у рамках проєктів «Реконструкція тягових підстанцій з повною заміною підвідних кабелів живлення» та «Відновлення й оновлення місцевої інфраструктури»;

Європейським інвестиційним банком щодо участі у проєктах «Розширення метрополітену у м. Харкові», «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України», а також «Міський громадський транспорт України»;

Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі у проєктах «Розширення метрополітену у м. Харкові» та «Оновлення тролейбусного парку міста Харкова»;

Міжнародним банком реконструкції та розвитку у рамках проєктів «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м. Харкова», «Підвищення енергоефективності централізованого теплопостачання України» та «Будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору та утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії».

Проведено робочі зустрічі з представниками:

ЄБРР щодо реалізації діючих проєктів у місті Харкові;

Німецького банку розвитку «KfW», щодо обговорення подальших спільних кроків з реалізації проєкту «Реконструкція та реновація муніципальної інфраструктури міста Харкова»;

турецької компанії «Dogus Construction»;

іспанської асоціації промислових підприємств;

компанії «Tekfen Engineering» щодо обговорення перспектив подальшої співпраці.

Продовжено діяльність щодо розвитку в м. Харкові сучасної туристичної інфраструктури.

З метою участі у міжнародних заходах організовано візити офіційних делегацій Харківської міської ради до міст-партнерів Брно (Чеська Республіка) з метою участі в Міжнародному туристичному ярмарку «Go-regiontour 2020» та Познань (Польща) для участі в Міжнародному туристичному ярмарку «Tour Salon 2020».

Проводилася робота з підготовки ХІІ Міжнародного туристичного форуму «Харків: партнерство в туризмі» та ІІ Харківського міжнародного фестивалю мистецтв та подорожей.

Спільно з комунальним підприємством «Центр розвитку міжнародного співробітництва» проведено соціальну екскурсію «Харків’янки, що змінювали світ» для 45 дітей. Екскурсанти відвідали Музей видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко та інтерактивний Музей жіночої та гендерної історії.

Проведення ефективної і цілеспрямованої діяльності у сфері охорони довкілля міста здійснюється згідно з Програмою охорони навколишнього природного середовища м. Харкова на 2013-2020 рр., на реалізацію заходів якої передбачено 4,8 млн грн з бюджету міста Харкова.

Згідно з комплексною Програмою розвитку цивільного захисту міста Харкова на 2018-2022 роки та розпорядженням міського голови «Про основні завдання цивільного захисту міста Харкова на 2020 рік» проводилися заходи щодо запобігання виникнення і ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, в тому числі невідкладних заходів з протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19 на території м. Харкова.

Підготовлено план організаційних і практичних заходів виконавчих органів міської ради, підприємств, установ щодо підготовки заходів з попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки до безаварійного пропуску льодоходу, весняної повені.

У рамках Програми взаємодії міської ради з об’єднаннями громадян м. Харкова на 2012-2020 роки профінансовано заходи на суму 606,3 тис. грн. Станом на 01.04.2020 на території міста зареєстровано і діє:

понад 4,1 тис. громадських об’єднань різної спрямованості (благодійні фонди, громадські організації різних напрямків діяльності, профспілкові організації);

65 національно-культурних об’єднань та 38 організацій іноземних громадян і студентів;

251 релігійна громада 54 конфесій, різних напрямків та толків (на 01.04.2019 – 250 релігійних громад).

Організовано взаємодію з правоохоронними органами щодо забезпечення охорони громадського порядку під час проведення заходів на території міста.
 
 
 

Заступник директора Департаменту
економіки та комунального майна –
начальник Управління соціально-
економічного розвитку, планування 
та обліку                                                                                Д.В.ГАРМАШ

Печатать
Новости Харькова в твоем смартфоне!
скачать приложение на Google Play скачать приложение на ITunes