Основні показники економічного і соціального розвитку м. Харкова за 9 місяців 2020 року

З метою забезпечення поповнення доходної частини бюджету міста Харкова виконувалися заходи щодо ефективного використання об’єктів комунальної власності територіальної громади міста. Станом на 01.10.2020 в комунальній власності міста знаходилося 319 підприємств, установ, організацій. У звітному періоді до власності міста прийнято 227 інвентарних об’єктів (в тому числі 40 інженерних об’єктів) загальною вартістю 152,7 млн грн.

Надано в оренду 170,7 тис. кв. м нежитлових приміщень комунальної власності, що на 7,2 тис. кв. м більше, ніж за 9 місяців 2019 року. До бюджету міста Харкова перераховано кошти за оренду майна комунальної власності в сумі 46,2 млн грн.

За рахунок приватизації 58 об’єктів комунальної власності до бюджету міста Харкова залучено коштів на суму 30,4 млн грн, що на 16,8 млн грн більше ніж у відповідному періоді минулого року.

За результатами фінансово-господарської діяльності за I півріччя 2020 року (інформація надходить із запізненням) звітувало 63 комунальні унітарні підприємства.

Чистий прибуток отриманий 26 підприємствами становив 50,3 млн грн. Порівняно з I півріччям 2019 року дохід підприємств зменьшився на 15,0 % і становив 7 971,2 млн грн (за I півріччя 2019 рік – 9 170,6 млн грн). Сплачено до бюджетів усіх рівнів податків, зборів та обов’язкових платежів 793,4 млн грн. Зі збитками відпрацювало 31 підприємство.

Середньооблікова чисельність штатних працівників підприємств становила 26,7 тис. осіб, середньомісячна заробітна плата штатного працівника – 10,0 тис. грн (на 11,3 % більше ніж у відповідному періоді 2019 року).

 

Реалізується Програма подальшого реформування земельних відносин та підвищення ефективності використання земель в місті Харкові на 2007-2024 роки.

Протягом 9 місяців зареєстровано 272 договори оренди землі та додаткові угоди про поновлення договорів оренди землі, укладено 114 додаткових угод щодо перерахунку розміру орендної плати (підписано добровільно та визнано за рішенням суду).

Від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення до спеціального фонду бюджету міста Харкова за 9 місяців 2020 року надійшло 92,9 млн грн (за 9 місяців 2019 року – 114,8 млн грн).

Надходження від орендної плати за землю до загального фонду бюджету міста Харкова становили 609,7 млн грн (за 9 місяців 2019 року – 617,3 млн грн).

Протягом 9 місяців 2020 року активно реалізовувалися заходи Програми розвитку електронного урядування в діяльності Харківської міської ради на 2018-2020 роки щодо цифрового розвитку міста відповідно до державної політики розбудови в Україні інформаційного суспільства, запровадження нових електронних сервісів та послуг для громадян.

Впроваджено експериментальний проєкт державної комплексної послуги «єМалятко», яка передбачає надання до 8 послуг, пов’язаних із народженням дитини, за однією заявою. Послуга надається в 11 центрах надання адміністративних послуг м. Харкова та у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

З вересня 2020 року впроваджено новий електронний сервіс «Єдиний кабінет харків’янина», який мешканцям міста надає можливість сформувати довідку про реєстрацію місця проживання особи, довідку про зареєстрованих осіб у житловому приміщені; замовити технічний паспорт БТІ; здійснити перевірку на дійсність довідок в сфері реєстрації місця проживання та документів виданих комунальним підприємством «Харківське міське бюро технічної інвентаризації»; передати показники лічильників; сплатити за спожиті комунальні послуги; записатися на прийом до ЦНАП та його територіальних підрозділів, Прозорих офісів міста, «Будинку Нерухомості»; авторизуватися на Порталі електронних сервісів міста для отримання електронних послуг та на Порталі харків’янина для прийняття участі в подачі проєктів чи голосуванні за них в рамках громадського бюджету участі.

Впроваджено Портал електронних сервісів міста Харкова, що забезпечує надання жителям міста 15 електронних послуг з використанням офіційних засобів електронної ідентифікації особи.

Відкрито «Будинок Нерухомості», в якому питання щодо нерухомісті, реєстрації бізнесу, місця проживання вирішуються за допомогою єдиної платформи.

Здійснювалося забезпечення функціонування, технічної підтримки та супроводу програмного комплексу «Інтернет-платформа «Портал харків’янина» – сайту і мобільного застосунку для міських ініціатив.

Проведено ряд заходів, спрямованих на розробку програмного забезпечення: «Міський дашборд»; проведено доопрацювання Єдиного реєстру багатодітних сімей міста Харкова, Реєстру територіальної громади міста Харкова, комп’ютерної програми «Центр надання соціальних послуг».

Проводиться робота по участі у експериментальному проєкті щодо застосування електронних паспортів, поляризації та збільшенню точок його прийому. Підключено понад 350 точок з можливістю використання електронного паспорту.

Харків’янами та громадськими організаціями міста подано до громадського бюджету на 2021 рік 255 проєктів спрямованих на розвиток міста.

В рамках медичної реформи в Україні запроваджено медичну інформаційну систему Helsi.

Відбувся запуск Автоматизованої системи контролю оплати паркування.

Ведуться роботи по вдосконаленню роботи мобільного додатку «Е-Паркування» та додатку інспекції з паркування.

Відбувся запуск першої стаціонарної парковки з можливістю безготівкової оплати на території парка ім. М. Горького. Розроблено план по реалізації подальшого поширення безготівкової оплати на інших парковках міста.

В рамках міської програми з розвитку цифрової грамотності харків’ян повноцінно функціонує міський курс з цифрової грамотності.

Впроваджується пілотний проєкт щодо підвищення рівня цифрової грамотності в Харківській загальноосвітній школі I-III ступенів № 59.

Реалізовувалися заходи Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 роки. На виконання заходів Програми в бюджеті міста Харкова на 2020 рік передбачено 1,9 млн грн.

Продовжувалася робота щодо подальшого удосконалення вебсайту «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова», а також наповнення його новими інформаційними масивами корисними для підприємців міста. Створено окремий інформаційний розділ для бізнесу під час карантину, який містить актуальну офіційну інформацію: вказані діючі обмеження для національної платформи МСБ (мережа об’єднань малого і середнього бізнесу) з метою протидії поширенню захворювання на COVID-19, перелік заходів державної підтримки, відповіді на питання від бізнесу.

Кількість відвідувачів вебсайту постійно збільшується. За звітний період зафіксовано 62,7 тис. відвідувачів, що на 10,0 % більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

Проведено роботу щодо створення і запуску електронного сервісу «Онлайн-консультант», який надаватиме професійну підтримку протягом двох хвилин за допомогою чат-боту.

Проводилася робота по створенню електронного сервісу «Менторська допомога», який дозволить підприємцю-початківцю, отримати безоплатну допомогу з вирішення бізнес-проблем.

Робота Центру надання адміністративних послуг м. Харкова та його територіальних підрозділів спрямована на покращення підприємницького середовища в місті, впровадження шляхів та механізмів удосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру, отримання яких надає суб’єкту господарювання право на здійснення господарської діяльності або певних видів господарської діяльності.

За 9 місяців 2020 року до Центру та його територіальних підрозділів надійшло 54,3 тис. звернень суб’єктів підприємницької діяльності; видано 13,9 тис. документів дозвільного характеру (на 5,8 % менше ніж за 9 місяців 2019 року). Зареєстровано 1,6 тис. декларацій (на 21,9 % більше ніж за 9 місяців 2019 року). 

Центром прийнято 47,3 тис. звернень з питань реєстрації бізнесу, що становить 5,9 % від загальної кількості, з них 39,6 тис. – від фізичних осіб-підприємців, 5,5 тис. – від юридичних осіб, 2,2 тис. – щодо отримання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 

З метою підвищення інвестиційної привабливості міста проводилася робота в рамках завдань Міської програми інноваційної та інвестиційної діяльності та іміджевих проєктів на 2017-2020 роки за напрямками «Сприяння розвитку інноваційної діяльності та залученню інвестицій», «Проведення іміджевих заходів» та «Реалізація проєктів-переможців громадського бюджету (бюджету участі) міста Харкова».

Проводилася робота з міжнародними рейтинговими агентствами «Moody’s Investors Service Inc», «Fitch Ratings Ltd» та Національним рейтинговим агентством ТОВ «Рейтингове агентство «IBI-Рейтинг» щодо присвоєння та оновлення кредитних рейтингів м. Харкову.

Станом на 01.10.2020 кредитні рейтинги м. Харкова знаходилися на рівні:

«Moody’s Investors Service Inc» – міжнародні кредитні рейтинги м. Харкова – довгостроковий рейтинг емітента за міжнародною шкалою в іноземній та національній валюті на рівні «В3», прогноз «стабільний», базова оцінка кредитоспроможності на рівні «b3»;

«Fitch Ratings Ltd» – міжнародні кредитні рейтинги м. Харкова – довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній та національній валюті на рівні «В», прогноз «стабільний», короткостроковий РДЕ в іноземній валюті «В», довгостроковий рейтинг міста за національною шкалою на рівні «AA-(ukr)», прогноз «стабільний», рейтинг випуску облігацій Харківської міської ради на суму 750 млн грн на рівні «В»;

«Національне Рейтингове Агентство «ІВІ-Рейтинг» – довгостроковий кредитний рейтинг м. Харкова за Національною рейтинговою шкалою на рівні – «uaА, прогноз «у розвитку», рейтинг інвестиційної привабливості міста Харкова – «invAA» (відмінна інвестиційна привабливість).

Міжнародні кредитні рейтинги м. Харкова, присвоєні рейтинговими агентствами «Moody’s Investors Service Inc» і «Fitch Ratings Ltd», знаходяться на одному рівні з кредитними рейтингами України.

Зовнішньоторговельний оборот товарами підприємств Харківської області в січні-вересні 2020 року (статистичні дані у розрізі регіонів) знизився проти аналогічного періоду 2019 року на 0,1 % і склав 2 294,9 млн дол. США.

Обсяги експорту порівняно з аналогічним періодом 2019 року знизилися на 1,3 %, імпорту зросли на 0,9 %, і склали відповідно 1 011,6 млн дол. США та 1 283,3 млн дол. США. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 271,7 млн дол. США.

Підприємствами м. Харкова за січень-вересень 2020 року реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах підприємств (без ПДВ та акцизу) на суму 58,6 млрд грн.

За даними Головного управління статистики у Харківській області станом на 01.10.2020 заборгованість по заробітній платі по м. Харкову, враховуючи економічно активні підприємства та підприємства-банкрути, склала 514,3 млн грн, або 89,4 % від загального показника по Харківській області.

Заборгованість економічно активних підприємств склала 228,0 млн грн.

Станом на 01.01.2020 (за останніми статистичними даними, статистична звітність попередня річна) в місті здійснювали діяльність 19,4 тис. великих, середніх та малих підприємств, що на 5,9 % більше, ніж на 01.01.2019.

На території міста зареєстровано 43 біржі, 41 страхову організацію (компанію), 49 кредитних спілок та 8 лізингових компаній.

Роздрібний товарооборот підприємств (юридичних осіб) м. Харкова, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, за оперативними даними складе 37,6 млрд грн. Темп росту в порівняних цінах до відповідного періоду 2019 року – 104,0 %. Реалізація товарів на одного мешканця – 26 035 грн. Пред’явлений попит населення за звітний період повністю забезпечено пропозиціями основних видів споживчих товарів та послуг.

Спільно з фірмами, які організовують виставкову діяльність, у місті проведено 19 виставково-ярмаркових заходів, а саме: 6 спеціалізованих та 11 універсальних виставок, 2 ярмарки.

Населення міста обслуговують майже 3,3 тис. підприємств торгівлі; близько 3,0 тис. підприємств ресторанного господарства на 129,4 тис. посадкових місць; 2,1 тис. підприємств побутового обслуговування населення; 53 ринки та торговельні майданчики, у тому числі 45 змішаних, 1 продовольчий, 7 непродовольчих.

У місті функціонують 23 гіпермаркети та 212 супермаркетів. Крім того, реалізацію непродовольчих товарів зосереджено у 63 торговельних центрах.

На території міста здійснюють роздрібну торгівлю 4 українські торговельні мережи, які налічують 96 магазинів.

Активно розвиваються 237 підприємств харківської торговельної мережі.

Одним з важливих напрямів діяльності є спільна робота з керівниками ринків по вдосконаленню роботи ринків і торгових майданчиків, створенню сучасних торгових комплексів європейського класу з розвиненою інфраструктурою, організації процесів обслуговування населення на високому рівні, розширенню асортименту запропонованої продукції, впровадженню прогресивної технології товарообігу за рахунок поліпшення матеріально-технічної бази.

В межах Перспективного плану розвитку матеріально-технічної бази ринків у звітному періоді освоєно близько 48,9 млн грн.

Із метою недопущення несанкціонованої торгівлі на території ринків організовано 1 149 торговельних об’єктів для соціально незахищених громадян, які можуть здійснювати торгівлю на пільгових умовах.

У сфері захисту прав споживачів, здійснюється постійний контроль щодо дотримання норм та вимог чинного законодавства у сфері торгівлі та побутового обслуговування.

Чисельність наявного населення м. Харкова за січень-серпень 2020 року (за останніми статистичними даними) зменшилася на 8 640 осіб і станом на 1 вересня дорівнювала 1 434,6 тис. осіб. Природне скорочення наявного населення міста становило 7 092 особи (на 14,0 % більше, ніж за аналогічний період торік). За рахунок міграційного руху населення міста зменьшилось на 1 548 осіб.

У рамках Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки здійснювалися заходи щодо реалізації державної політики зайнятості населення та закріплення позитивних тенденцій до стабілізації на ринку праці міста.

Епідемія коронавірусу та пов’язані з нею обмеження негативно позначилися на ринку праці міста. Кількість офіційно зареєстрованих безробітних в місті зросла і становила 22,7 тис. осіб, що на 86,1 % більше ніж в аналогічному періоді 2019 року.

Рівень безробіття станом на 01.10.2020 порівняно з аналогічною датою попереднього року збільшився з 0,51 % до 1,39 %.

Працевлаштовано 4 159 безробітних. Протягом січня-вересня проходили професійне навчання 748 осіб, або 32,3 % від запланованого.

Фінансування організації громадських робіт здійснювалося за рахунок коштів бюджету міста Харкова і коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства України. Станом на 01.10.2020 отримують допомогу по безробіттю понад 10,0 тис. осіб.

Проводилася постійна інформаційно-роз’яснювальна робота з метою підвищення зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць. До участі в заходах залучено майже 4,1 тис. роботодавців.

Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника (розраховується лише для штатних працівників великих і середніх підприємств, не враховуючи заробітки працюючих у малому бізнесі) у м. Харкові за І квартал 2020 року склала 9 755 грн (на 14,2 % більше ніж за І квартал 2019 року), за ІІ квартал 2020 року – 9 344 грн (на 1,3 % більше ніж за ІІ квартал торік).

Середній розмір пенсії по м. Харкову на 01.10.2020 склав 3 600,8 грн (на 01.10.2019 – 3 179,3 грн), що у 2 рази більше законодавчо встановленого прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Індекс споживчих цін на товари та послуги (розраховується на рівні областей) за січень-вересень 2020 року по Харківській області становив 102,2 % (по Україні – 101,7 %).

На реалізацію заходів Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки перераховано кошти в сумі 184,0 млн грн.

Виділено одноразову адресну грошову допомогу 12,6 тис. громадян окремих пільгових категорій на загальну суму понад 48,7 млн грн.

Майже 521,4 тис. громадян за рахунок коштів бюджету міста Харкова встановлено додаткові соціальні гарантії (місцеві пільги) на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, пільговий проїзд у міському наземному пасажирському електротранспорті, метрополітені та інші гарантії на суму 285,8 млн грн.

На конкурс міського соціального проєкту «Єдина соціальна мережа» надійшов 31 проєкт (захід) від 28 громадських організацій. Робота онлайн під час карантину стала однією з дієвих форм роботи партнерів міського соціального проєкту «Єдина соціальна мережа».

Здійснювалися соціально-гуманітарні заходи з метою підтримки малозабезпечених та соціально-незахищених верст населення міста продовольчими наборами. Особлива увага приділялася сім’ям, де виховуються діти з інвалідністю, яким волонтери допомагали придбати та доставити продукти, засоби гігієни, ліки.

З метою сприяння реалізації державної політики щодо попередження наркоманії в місті Харкові, на виконання Комплексної програми з протидії поширенню наркоманії та зменшення шкоди від вживання психоактивних речовин у м. Харкові «Чисте місто» на 2019-2020 роки, Координаційною радою продовжувалася просвітницько-виховна робота щодо популяризації здорового способу життя, профілактики та попередження негативних явищ в молодіжному середовищі, залучення молоді до волонтерської діяльності, надання соціально-психологічної допомоги і підтримки людям з залежною поведінкою. Працює чат-бот для блокування інтернет-наркокрамниць «Стоп наркотик»; гаряча лінія «Протидія наркозлочинності». В межах Комплексної програми функціонує проєкт «Соціальне патрулювання».

У рамках транспортної соціальної послуги з перевезення осіб з інвалідністю І та ІІ груп із порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, диспетчерською службою «Інватаксі» прийнято та виконано майже 3,0 тис. заявок.

Для забезпечення можливості отримання інклюзивної освіти учнями з інвалідністю, які пересуваються на інвалідних візках, у рамках транспортної соціальної послуги реалізується проєкт «Шкільний автобус».

На фінансування видатків на оплату транспортних соціальних послуг спрямовано 1,1 млн грн.

Продовжено надання транспортної послуги з перевезення осіб з інвалідністю, які відвідують КЗ «Харківський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Промінь».

Відділеннями 9 районних територіальних центрів надання соціальних послуг надано майже 848,9 тис. послуг понад 21,5 тис. непрацездатним малозабезпеченим громадянам.

Територіальні центри співпрацюють із 99 громадськими, релігійними організаціями та благодійними фондами, а також із 116 фізичними особами, які надають безоплатні соціальні послуги на умовах укладених договорів.

Функціонував КЗ «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб».

Проводилися організаційні заходи для забезпечення функціонування КЗ «Харківський міський центр реабілітації та соціальної інтеграції «Академія».

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» і районними центрами соціальних служб надано 1 142 групових послуг (охоплено понад 8,3 тис. осіб), спрямованих на формування та зміцнення сімейних цінностей, популяризацію сімейних форм виховання, профілактику соціального сирітства, протидію домашньому насильству тощо.

У рамках функціонування спеціалізованого формування «Телефон Довіри» отримали допомогу 1 243 особи.

Під постійним контролем центрів соціальних служб знаходяться питання щодо надання допомоги тимчасово переміщеним особам.

Забезпечується взаємодія різних структурних підрозділів Харківської міської ради при роботі з демобілізованими учасниками ООС (АТО), їх сім’ями з метою надання комплексу соціальних послуг.

Прийняті рішення про призначення грошової компенсації в сумі 52,5 млн грн 18 особам з інвалідністю – учасникам АТО та 21 сім’ї загиблих. Виплачено грошову компенсацію на суму 20,7 млн грн та придбано 20 квартир.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей» виплачено грошову компенсацію 24 особам на суму 35,3 млн грн та придбано 24 квартири.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» виплачено грошову компенсацію 5 особам на суму 6,6 млн грн та придбано квартири.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 206 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей» надано грошову компенсацію 1 особі на суму 1,1 млн грн та придбано квартиру.

Станом на 01.10.2020 87,3 тис. домогосподарств харків’ян отримують житлову субсидію. З них 73,0 тис. домогосподарств отримують субсидію у готівковій формі, 14,3 тис. – у безготівковій формі.

В місті реалізується пілотний проєкт зі створення центрів надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс». Центри створені у Київському, Шевченківському та Московському районах. Здійснюється організаційна робота по створенню центрів в інших районах міста.

З метою поліпшення якості надання послуг у сфері соціального захисту населення впроваджуються та розвиваються онлайн-сервіси; працює Портал електронних сервісів м. Харкова.

В межах реалізації заходів Міської комплексної програми «Назустріч дітям» на 2018-2020 рр. за рахунок коштів бюджету міста Харкова на утримання та функціонування комунального закладу соціального захисту для дітей «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» м. Харкова» витрачено 4,7 млн грн.

Станом на 01.10.2020 на обліку перебуває 1 893 дитини, з яких 1 445 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 438 дітей мешкають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах.

За участю структур, пов’язаних з роботою з дітьми, проведено 150 рейдів, виявлено та вилучено 197 дітей. За результатами рейдів 11 дітей влаштовано до спеціальних закладів для дітей, 143 дітей повернуто батькам або особам, які їх замінюють, 43 дитини влаштовано до закладів охорони здоров’я.

Проведено 768 обстежень сімей, в яких батьки не виконують належним чином обов’язки щодо виховання своїх дітей.

З метою захисту прав дітей підготовлено та направлено до судів 57 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав, по яких судом прийнято 56 рішень стосовно 64 батьків відносно 71 дитини.

Розглянуто майже 22,4 тис. звернень громадян та юридичних осіб, направлено 9,4 тис. клопотань в установи, підприємства, організації щодо соціально-правового захисту дітей та дотримання їх прав.

З метою реалізації на території м. Харкова державної політики стосовно соціального захисту внутрішньо переміщених дітей, які прибули до міста без супроводу дорослих, проводиться робота щодо взяття на облік даної категорії дітей з відповідним оформленням державної допомоги.

У 2020 році продовжується розв’язання житлових проблем громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та створення умов для задоволення потреб у житлі молоді, учасників бойових дій в антитерористичній операції, працівників бюджетних установ міста тощо.

Міська цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки та Міська цільова програма молодіжного житлового кредитування на 2011-2025 роки фінансуються за рахунок коштів бюджету міста Харкова з залученням власних коштів громадян.

Реалізація Міської цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки здійснюється за напрямками:

будівництво доступного житла з наданням державної підтримки за рахунок коштів бюджету міста Харкова (у розмірі 50 % розрахункової вартості житла);

забезпечення доступним житлом працівників підприємств м. Харкова;

надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для працівників бюджетних установ м. Харкова;

надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції;

надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для внутрішньо переміщених осіб;

часткова компенсація відсотків за кредитами, отриманими позичальниками в банках, на будівництво (придбання) житла.

На виконання заходів програм за рахунок коштів бюджету міста Харкова на 2020 рік передбачено обсяги фінансування на доступне житло – 60,0 млн грн та на молодіжне житлове кредитування – 42,4 млн грн.

На виконання житлових програм за 9 місяців профінансовано 79,3 млн грн.

За Міською цільовою програмою молодіжного житлового кредитування на 2011-2025 роки на фінансування 42 кредитних договорів на будівництво 52 квартир загальною площею майже 3,2 тис. кв. м  профінансовано 36,6 млн грн та на витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням кредитів (6 %), – 1,9 млн грн.

За Міською цільовою соціально-економічною програмою будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2025 роки на фінансування 76 договорів на будівництво 79 квартир загальною площею майже 4,2 тис. кв. м профінансовано 40,8 млн грн.

Будівництво та реконструкція об’єктів житла на території міста здійснювалися за замовленням юридичних та фізичних осіб за рахунок коштів громадян, власних та залучених коштів підприємств і організацій та бюджетних коштів.

Здійснювалася робота щодо формування реєстрів кандидатів, які мають право на участь у програмах будівництва (придбання) доступного житла та молодіжного житлового кредитування. Включено до реєстрів 268 сімей (з урахуванням одиноких громадян). Реєстри кандидатів на участь в міських житлових програмах розміщено на Порталі електронних сервісів м. Харкова, які постійно оновлюються.

За останніми статистичними даними в І півріччі 2020 року в м. Харкові введено до експлуатації житлових об’єктів загальною площею 199,2 тис. кв. м, що майже у 2,5 раза більше ніж у І півріччі 2019 року, у тому числі:

– 184,0 тис. кв. м – багатоповерхове будівництво (92,4 %);

– 15,2 тис. кв. м – індивідуальне будівництво (7,6 %).

Усіма видами міського транспорту у звітному періоді перевезено 226,5 млн пасажирів, у тому числі: метрополітеном – 91,1 млн пасажирів, наземним електротранспортом – 117,1 млн пасажирів, автобусним транспортом – 18,3 млн пасажирів.

Щодня на маршрутах курсує 127 тролейбусів.

Інвентарний парк рухомого складу становив 232 од. тролейбусів, із них відробили амортизаційний термін 41,8 % тролейбусів.

У рамках інвестиційного проєкту «Оновлення тролейбусного парку м. Харкова» за рахунок залучених кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку КП «Тролейбусне депо № 2» станом на 01.10.2020 отримано 57 од. тролейбусів «Богдан».

Щодня на маршрутах курсують 175 трамваїв.

Інвентарний парк рухомого складу становить 273 од. трамваїв (у тому числі 29 од., які знаходяться в оренді), із них 62,3 % трамваїв відробили амортизаційний строк.

КП «Міськелектротранссервіс» виконано регламентні роботи з технічного обслуговування та поточного ремонту трамвайних колій, переїздів, контактної та кабельної мережі, обладнання тягових підстанцій тощо.

Комунальним підприємством «Харківський метрополітен» у звітному періоді перевезено 91,1 млн пасажирів, у тому числі 72,4 млн платних пасажирів.

Згідно з Програмою сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення м. Харкова на 2017-2020 роки на компенсацію збитків від перевезення пільгової категорії громадян направлено з бюджету міста Харкова 101,8 млн грн, за Програмою розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини на 2019-2023 роки» на компенсацію збитків за пільговий  проїзд студентів отримано із бюджету області понад 1,1 млн грн.

Перевезення пасажирів автобусним транспортом здійснювалися на міських маршрутах засобами підприємств різних форм власності та приватних підприємців.

На теперішній час на 109 маршрутах курсує 598 автобусів.

Автобусним транспортом перевезено 18,3 млн пасажирів, у тому числі платних – 11,2 млн пасажирів.

КП «Харківпасс» обслуговує та надає послуги з перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування з автостанцій «Холодна гора», «Героїв праці», «Центральний ринок». У звітному періоді послугами автостанцій скористувалося 5,2 млн пасажирів.

Підприємством видано на безоплатній основі 290,9 тис. персоніфікованих пільгових електронних квитків особам, що мають право пільгового проїзду в міському електричному транспорті.

КП «Харківпарксервіс» отримано збір за паркування автотранспорту в сумі майже 8,2 млн грн.

КП «Харківпарксервіс» розробляється загальна концепція розміщення на спеціально облаштованих майданчиках для платного паркування обладнання для зарядки електромобілів.

Комунальним підрядним спеціалізованим підприємством по ремонту і будівництву автошляхів м. Харкова «Шляхрембуд» виконано поточний ремонт 393,1 тис. кв. м дорожньої мережі на суму 162,1 млн грн. На утримання доріг витрачено 165,0 млн грн.

Проведено капітальний ремонт 63,5 тис. кв. м дорожньої мережі на суму 113,2 млн грн, виконано капітальний ремонт 258,8 тис. кв. м внутрішньоквартальних доріг та тротуарів на суму 276,3 млн грн. Виконано поточний ремонт 328,8 тис. кв. м внутрішньо квартальних доріг та тротуарів на суму 3,6 млн грн.

Профінансовано роботи з будівництва та реконструкції доріг на суму 62,3 млн грн.

КП «Харків-Сигнал» на магістралях міста проведено роботи з утримання й експлуатації технічних засобів регулювання дорожнього руху. Підприємством здійснено заміну 454 та встановлено 419 дорожних знаків, встановлено пішохідні огородження тощо на загальну суму 27,7 млн грн.

Усього витрати на будівництво, реконструкцію, утримання та ремонт вулично-дорожньої мережі та інженерних об’єктів на ній становили 794,2 млн грн (за 9 місяців 2019 року – 854,1 млн грн.).

У січні-вересні 2020 року проводилася робота та запроваджувалися заходи щодо забезпечення належного рівня житлово-комунального обслуговування харків’ян.

На обслуговуванні житлових підприємств комунальної форми власності знаходиться 25,4 млн кв. м загальної площі житлового фонду.

Технічний знос житлового фонду м. Харкова складає більше 65 %.

Профінансовано роботи та заходи з капітального ремонту на суму 241,6 млн грн, поточного ремонту – на 195,0 млн грн.

Станом на 01.10.2020 КСП «Харківгорліфт» обслуговує 6 794 ліфти, 6 366 систем диспетчеризації та додатково 352 ліфти у відомчих будинках, будинках ЖК, ЖБК і ОСББ та інших закладах.

Виконувалися роботи з капітального ремонту 26 ліфтів, поточного ремонту 399 ліфтів, капітального ремонту 34 систем диспетчеризації, заміни 210 купе-кабін.

За рахунок коштів бюджету міста Харкова та населення з території приватного сектору вивезено 239,8 тис. куб. м твердих побутових відходів на суму 25,5 млн грн та 78,3 тис. куб. м  великогабаритних відходів на суму 17,2 млн грн. З прибудинкової території багатоквартирних будинків вивезено 1,38 млн куб. м побутових відходів на суму 158,3 млн грн та 96,7 тис. куб. м – великогабаритних відходів на 22,4 млн грн.

Витрати на утримання житлового фонду комунальної форми власності за звітний період склали понад 2,7 млрд грн. Власні доходи комунальних підприємств з обслуговування житлового фонду становили понад 1,0 млрд грн.

На 01.10.2020 заборгованість з квартирної плати склала 296,9 млн грн, що на 23,4 млн грн більше ніж на 01.10.2019.

На 01.10.2020 укладено 30,6 тис. договорів з реструктуризації заборгованості за надані житлово-комунальні послуги на суму 31,1 млн грн, із яких погашено 24,7 млн грн. За 9 місяців укладено 90 договорів на реструктуризацію боргу на суму 397,1 тис. грн, погашено – 979,5 тис. грн.

Завдяки запровадженню сучасних форм обслуговування житлового фонду на 01.10.2020 у місті зареєстровано 606 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Виконано перекладку та санацію технічно зношених мереж, у тому числі водопровідних – 16,3 км, каналізаційних – 1,4 км і теплових – 51,3 км.

КП «Харківські теплові мережі» виконано капітальний та поточний ремонт котлів, насосів, проведено ремонт будівель, засобів теплової автоматики, електрообладнання тощо.

КП «Харківводоканал» виконано капітальний ремонт насосних агрегатів, поточний ремонт насосів та електродвигунів тощо.

КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження і зливової каналізації» проведено роботи з ліквідації підтоплення територій міста, експлуатації і поточний ремонт мереж зливової каналізації та об’єктів водозниження.

КП електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» здійснювалося оперативне усунення аварій та ушкоджень, послідовне впровадження нових енергоекономічних світильників, виконання робіт з поточного ремонту та реконструкції мереж.

Виконано монтаж 15,0 км мереж зовнішнього освітлення, замінено 8,0 тис. електроламп та 68 опор тощо.

У рамках реалізації «Комплексної програми енергозбереження в місті Харкові на 2010-2020 рр.» встановлено 724 енергоефективні світильники із натрієвими лампами, виконувалася заміна мереж зовнішнього освітлення на ізольовані, що дозволило зменшити споживання електроенергії.

За рахунок коштів бюджету міста Харкова, передбачених на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення міста, змонтовано 65,4 км мереж зовнішнього освітлення, встановлено 3,4 тис. світильників та 2,3 тис. опор тощо. Виконувалися роботи із забезпечення ілюмінації у святкові дні. Проведені роботи сприяли підвищенню рівня освітлення міста. Забезпечено горіння 99,5% світлоточок.

Захоронення твердих побутових відходів здійснювалося на Дергачівському полігоні захоронення ТПВ (1,6 млн куб. м) і на Роганському полігоні по утилізації та переробці ТПВ ТОВ «Перероблюючий завод» (понад 1,6 млн куб. м).

КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» здійснювало проведення комплексу санітарно-екологічних заходів на Дергачівському полігоні захоронення твердих побутових відходів. Підприємством постійно здійснюється поточний ремонт під’їзної дороги до полігону, регулярно проводиться ізоляція ґрунтом відходів.

Ведеться будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів.

У весняний період організовано роботи щодо упорядкування облаштованості місць масового відпочинку громадян, поліпшення архітектурно-художнього виду парків, садів, скверів, вулиць, об’єктів соціальної сфери, територій підприємств, а також здійснюється подальший розвиток зеленої зони міста. Здійснено роботи із санітарного очищення  території парків, скверів, зелених зон площею 3,2 тис. га, 4,9 тис. дворів та вулиць, кладовищ площею 155,0 га, вивезено 54,2 тис. куб. м негабаритного сміття, ліквідовано 60 звалищ тощо.

СКП «Харківзеленбуд» за рахунок коштів бюджету міста Харкова виконано роботи з поточного утримання об’єктів благоустрою і зеленого господарства міста на загальну суму 92,9 млн грн та капітального ремонту об’єктів зеленого господарства на суму 77,5 млн грн.

На відновлення елементів благоустрою саду ім. Т.Г. Шевченка, просп. Науки, виготовлення проєктної документації на відновлення елементів благоустрою (капітальний ремонт) тощо профінансовано 279,0 млн грн.

На проведення реконструкції Саржиного Яру освоєно 19,1 млн грн, на будівлі громадського призначення, зливової каналізації тощо в Саржиному Яру освоєно 20,1 млн грн.

СКП «Харківзеленбуд» виконано капітальний ремонт фонтанів та їх технічне обслуговування – 15,6 млн грн та 3,6 млн грн відповідно.

У ході реалізації Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки здійснювалося утримання парків культури та відпочинку, що входять до складу комунального підприємства «Об’єднання парків культури та відпочинку м. Харкова».

На виконання заходів Міської програми оновлення та розвитку Харківського зоопарку на 2018-2022 рр. за рахунок коштів бюджету міста профінансовано 222,8 млн грн.

Обсяг капіталовкладень, спрямованих на реалізацію інвестиційних проєктів будівництва об’єктів, які реалізовуються за рахунок бюджетних коштів, становив 1,0 млрд грн.

Капітальні вкладення спрямовано на фінансування будівництва та реконструкції об’єктів комунального, соціально-культурного призначення та інженерні комунікації, а саме:

будівництво та реконструкцію мереж тепло-, водопостачання та водовідведення – 207,7 млн грн;

будівництво та реконструкцію доріг і інженерних об’єктів на них – 62,3 млн грн;

будівництво та реконструкція мереж електрозабезпечення та зовнішнього освітлення – 93,9 млн грн;

будівництво та реконструкцію об’єктів транспортної інфраструктури – 132,6 млн грн;

будівництво та реконструкцію КО «Харківський зоопарк» – 180,1 млн грн;

На будівництво та реконструкцію інших об’єктів спрямовано 329,4 млн грн, у тому числі: реабілітацію нежитлової будівлі по майдану Павлівському, 4 – 61,9 млн грн, реконструкцію скверу на майдані Свободи – 76,6 млн грн, реставраційний ремонт ККЗ «Україна» – 16,9 млн грн, будівництво паркінгу по вул. Римарській, 23 Б – 16,9 млн грн, реконструкцію розважальних споруд ЦПК та В ім. М. Горького – 29,6 млн грн тощо.

На будівництво та розвиток мережі метрополітену (двох станцій третьої лінії метрополітену, електродепо «Олексіївське» тощо) спрямовано 31,8 млн грн. Для подальшого будівництва станцій метрополітену під знесення викуплено 80 наземних об’єктів, які розміщені в зоні будівництва.

На виконання державної політики у сфері енергоефективності та залучення жителів міста до впровадження енергозберігаючих заходів за рахунок бюджету міста Харкова у звітному періоді реалізуються програми щодо підвищення енергоефективності міста.

На відшкодування частини суми кредитів, отриманих ОСББ, ЖК та ЖБК м. Харкова на впровадження енергозберігаючих заходів спрямовано 273,6 тис. грн.

На здійснення часткового відшкодування фізичним особам м. Харкова відсотків/суми за кредитами на енергозбереження за рахунок коштів бюджету міста Харкова на 2020 рік передбачено 1,4 млн грн. З початку року здійснено часткове відшкодування відсотків за кредитами на енергозбереження 58 позичальникам на суму 11,1 тис. грн та частини основної суми за кредитами на енергозбереження 229 позичальникам на суму 904,1 тис. грн.

У звітному періоді сформовано базу об’єктів бюджетної сфери міста, що потребують впровадження енергоефективних заходів. Проведено роботу по системному збору даних по споживанню енергетичних ресурсів за допомогою:

«Системи автоматизованого енергетичного моніторингу» на 4 об’єктах бюджетної сфери;

автоматизованої інформаційної системи «Енергосервіс: облік, контроль, економія» на 2 об’єктах бюджетної сфери.

Проведено обстеження об’єктів бюджетної сфери міста на предмет можливості подальшого встановлення датчиків на приладах обліку та встановлення системи внутрішнього екометеомоніторінгу.

Управлінню освіти Адміністрації Слобідського району надано підтримку в організації виконання робіт по встановленню індивідуальних теплових пунктів на 5 об’єктах, на яких запроваджується енергосервіс.

В рамках пілотного проєкту, в закладі освіти Новобаварського району проведено тестування автоматичної передачі даних по споживанню паливно-енергетичних ресурсів.

Протягом звітного періоду комунальні некомерційні підприємства та заклади охорони здоров’я м. Харкова здійснювали комплекс заходів, спрямованих на забезпечення стабільності та підвищення рівня показників діяльності галузі охорони здоров’я міста, підтримку пріоритетних напрямків з надання медичної допомоги населенню та забезпечення її доступності. Розвиток галузі забезпечувався за рахунок медичної субвенції; додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів охорони здоров’я на оплату енергоносіїв; субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я; коштів бюджету міста Харкова та коштів, отриманих від Національної служби здоров’я України згідно укладених договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Усього видатки по галузі за 9 місяців 2020 року склали 1 769,6 млн грн, що на 294,0 млн грн більше ніж за аналогічний період 2019 року.

Виконання кошторису Програми «Інновації в пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров’я м. Харкова на 2011-2020 роки» за рахунок коштів бюджету міста Харкова складає майже 714,3 млн грн (9 місяців 2019 року – понад 1,1 млрд грн).

За загальним фондом бюджету забезпечувалося функціонування комунальних закладів охорони здоров’я; впровадження медикаментозних технологій в лікуванні окремих категорій населення за життєвими показниками; медикаментозне забезпечення хворих на цукровий діабет та на інші ендокринні захворювання жителів міста; за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за рахунок коштів медичної субвенції – відшкодування вартості препаратів інсуліну та десмопресину під час забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет через аптечні підприємства всіх форм власності; удосконалення санітарно-епідеміологічного благополуччя в комунальних закладах охорони здоров’я; створення єдиного інформаційного поля та вдосконалення служби медичної статистики в системі охорони здоров’я міста.

У звітному періоді в межах Програми комунальними некомерційними підприємствами охорони здоров’я на капітальні видатки використано 139,3 млн грн, в тому числі:

на придбання обладнання та санітарних автомобілів (114,5 млн грн);

на придбання КП «Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування» обладнання: вантажних фургонів, парогенератору промислового, котлів харчоварильних, напівавтоматичної термозбіжної пакувальноої машини, комплекту обладнання з очищення води, буріння свердловинного водозбору (3,9 млн грн);

на придбання спеціалізованого автомобіля для перевезення осіб з обмеженими можливостями (1,1 млн грн.);

на капітальні ремонти у 11 закладах охорони здоров’я (19,8 млн грн).

З метою запобігання розповсюдженню на території міста Харкова гострої респіраторної вірусної інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19, додатково з резервного фонду бюджету міста Харкова виділено кошти у сумі 76,2 млн грн. Використано відповідно до укладених договорів та по факту поставки товарів 75,5 млн грн, у тому числі на придбання костюмів біозахисту, респіраторів, масок, рукавичок, бахіл, на закупівлю препаратів антибактеріальної та інфузійної терапії, жарознижуючих та дезінфікуючих засобів; придбання 21 апарату штучної вентиляції легенів з оксигенацією високого потоку, апарату штучної вентиляції легенів для новонароджених, 10 санітарних автомобілів.

Продовжувалося сприяння здійсненню заходів, спрямованих на розвиток ринку медичних послуг за рахунок платних послуг та госпрозрахункової діяльності.

Додатково в галузь охорони здоров’я міста залучено 172,4 млн грн на реалізацію Комплексної програми «Інновації в пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров’я м. Харкова на 2011-2020 роки» (9 місяців 2019 року – 80,8 млн грн).

Виконується міська програма профілактики захворювань грудної залози у жінок шляхом проведення обстежень на апаратах ультразвукової діагностики та мамографах.

На виконання програми зниження перинатальних втрат охоплено дворазовим ультразвуковим дослідженням 95,7 % вагітних та діагностикою на ВІЛ-інфекцію обстежено 95,9 % від числа вагітних, що підлягають обстеженню.

Виконувались заходи щодо попередження випадків малюкової смертності.

Лікувально-профілактичними закладами м. Харкова проводилися планові комплексні та цільові медичні огляди, в першу чергу, дітей, вагітних, інвалідів та учасників війни, чорнобильців, підлітків, робітників підприємств тощо.

Діяльність комунальних некомерційних підприємств, що надають первинну медичну допомогу, спрямовано на виконання завдань щодо профілактики артеріальної гіпертензії, виявлення цукрового діабету, боротьби із туберкульозом, виявлення онкологічних захворювань.

Здійснювалася цілеспрямована робота щодо реалізації державних, регіональних та міських програм у галузі освіти, створення умов для їх повноцінного функціонування; забезпечення комп’ютеризації та інформатизації навчально-виховного та управлінського процесів, розвитку і зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти міста, створення безпечних і комфортних умов для навчання та виховання дітей, розвитку їх творчих здібностей.

У місті функціонує 425 комунальних навчальних заклади (у попередньому навчальному році – 424), серед них 181 загальноосвітній навчальний заклад, 4 вечірні школи, загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 14, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, дитячий будинок «Родина», 209 закладів дошкільної освіти та 28 закладів позашкільної освіти.

Функціонують 14 професійно-технічних закладів, у яких навчається 6,6 тис. учнів.

Окрім того, діють 41 заклад освіти, які не належать до комунальної власності міста та фінансуються за рахунок коштів засновників (власників): 26 приватних загальноосвітні школи, 14 приватних дитячих садків та дитячий садок відомчого підпорядкування.

У навчальних закладах усіх форм власності навчається і виховується 43,5 тис. дітей від року до шести. Охоплення дошкільною освітою становить 85,7 % від загальної кількості дітей відповідного віку.

У закладах дошкільної освіти діє електронна реєстрація. На інтернет-ресурсах закладів доступна інформація про їх спеціалізацію, кількість та наповненість груп, кількість поданих заявок на зарахування до тієї чи іншої групи.

У 181 загальноосвітній школі комунальної власності функціонують 4,4 тис. класів, в них навчаються 126,1 тис. учнів.

У місті проводилася робота щодо створення умов для об’єктивного, неупередженого та прозорого оцінювання знань випускників шкіл.

У закладах загальної середньої освіти серед випускників, педагогічних працівників та батьківської громадськості проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо особливостей ЗНО-2020.

Здійснювалася робота щодо соціальної підтримки учнів та вихованців пільгових категорій: забезпечення підручниками, канцелярським приладдям, залучення до позашкільної освіти та виховних заходів. Практичними психологами, соціальними педагогами підпорядкованих закладів освіти міста постійно надається соціально-психологічна допомога дітям та членам сімей з числа пільгового контингенту, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій в зоні ООС (АТО).

Відповідно до Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки учням закладів загальної середньої освіти надано право пільгового проїзду в метро, трамваї, тролейбусі в м. Харкові. Єдиними електронними квитками «E-ticket» для пільгового проїзду забезпечено 95,5 тис. учнів закладів загальної середньої освіти комунальної та приватної форми власності.

Забезпечено виплату одноразової грошової допомоги 75 дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років.

Створена мережа інклюзивних класів та груп у закладах освіти м. Харкова.

Для дітей з особливими освітніми потребами функціонує 59 закладів дошкільної освіти. У 230 спеціальних та санаторних групах отримують комплекс корекційно-розвивальних та лікувально-оздоровчих послуг 3 956 дітей. З 01.09.2020 у 24 закладах дошкільної освіти відкрито 33 інклюзивні групи для 57 дітей з особливими освітніми потребами. Функціонує 144 інклюзивні класи у 56 закладах загальної середньої освіти комунальної форми власності, в яких навчається 217 дітей з особливими освітніми потребами. Усіх дітей з особливими освітніми потребами, батьки яких звернулись до закладів освіти, охоплено навчанням.

В закладах освіти встановлено 100 пандусів, 424 кнопки виклику персоналу, функціонують 8 спеціальних туалетних кімнат та 4 ліфти/підйомники.

Функціонує КЗ «Харківський інклюзивно-ресурсний центр Харківської міської ради». Центром проводилися комплексні психолого-педагогічні оцінки розвитку дітей, корекційно-розвиткові послуги.

Створена та діє єдина система організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах та закладах дошкільної освіти. Харчування учнів та вихованців навчальних закладів міста здійснюється в рамках Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки.

На харчування школярів у бюджеті міста Харкова передбачено видатки на суму 117,2 млн грн, у тому числі 104,3 млн грн – на харчування школярів та 12,9 млн грн – на забезпечення першокласників молоком.

Безкоштовними сніданками забезпечувалися більше 52,0 тис. школярів 1-4 класів, безкоштовно отримували молоко гарантованої якості близько 13 тис. першокласників, отримували безкоштовне гаряче харчування (обіди) понад 4,0 тис. учнів пільгових категорій. Для 4,5 тис. учнів відповідно до заяв батьків організовувалося дієтичне харчування.

У місті створена та продовжує розвиватися ефективна система підтримки обдарованої молоді та творчих педагогів.

Щомісячно виплачувалися 120 стипендій міського голови «Обдарованість» для учнів загальноосвітніх навчальних закладів і для студентів ВНЗ у розмірі 600 грн та 240 стипендій міської ради «Кращий учень навчального закладу» у розмірі 400 грн.

Здійснювалося щомісячне грошове стимулювання переможців міського конкурсу «Вчитель року» в розмірі 10,0 тис. грн, лауреатів конкурсу – 3,0 тис. грн.

Продовжує розвиватися єдиний освітній інформаційний простір міста.

Для організації освітнього середовища закладами загальної середньої освіти придбано 536 одиниць комп’ютерної техніки, 73 проєктори, 24 мультимедійні дошки.

На реалізацію завдань і заходів галузі «Культура та мистецтво» у рамках Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки та Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки за 9 місяців витрачено кошти у сумі суму 440,7 млн грн, у тому числі:

оновлення та розвитку культурної спадщини міста Харкова – понад 1,6 млн грн;

розвиток матеріально-технічної бази комунальних закладів, установ та підприємств культури – 34,2 млн грн;

фінансова підтримка комунального підприємства «Меморіальний парк «Дробицький Яр», комунального підприємства «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького» – 174,3 млн грн.

Мережа підвідомчих закладів культури станом на 01.10.2020 включає 25 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів; 10 бібліотечних закладів – юридичних осіб, які об’єднують 73 бібліотеки-філії; 11 клубних закладів; 4 музеї; комунальне підприємство «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького»; меморіальний парк «Дробицький Яр».

Проведено капітальні ремонти у 12 закладах культури: 3 школах естетичного виховання, 8 масових бібліотеках та 1 закладі культури клубного типу на загальну суму 15,5 млн грн. Тривають ремонтні роботи у 15 закладах культури: 8 школах естетичного виховання, 4 масових бібліотеках та 3 закладах культури клубного типу. Виконано роботи на суму 19,2 млн грн.

З метою поновлення матеріально-технічної бази комунальних закладів культури придбано обладнання та предмети довгострокового користування на суму 11,5 млн грн.

Функціонує 25 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, де навчається 9,2 тис. учнів, у тому числі понад 1,2 тис. дітей пільгового контингенту. Крім того, в групах самоокупності навчаються майже 1,3 тис. учнів.

Навчальний процес забезпечується 1 151 високопрофесійним педагогічним працівником.

Функціонує мережа масових бібліотек, підвідомчих Департаменту культури.

За січень-вересень до Електронного каталогу Корпоративної мережі масових бібліотек міста Харкова внесено 8,9 тис. записів, 9,5 тис. примірників. Усього Електронний каталог відвідало 23,5 тис. користувачів мережі Інтернет.

На 9 місяців 2020 року КП «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького» заплановано та використано 172,8 млн грн на розвиток та оновлення матерально-технічної бази, а саме на здійснення реконструкції дитячого ігрового комплексу під інклюзивний дитячий майданчик; спортивно-оздоровчі споруди; пішохідно-транспортну мережу; систему для поливання та благоустрій території парку. На території Центрального парку проведено понад 60 культурно-масових заходів.

КП «Меморіальний парк «Дробицький Яр» заплановано та використано – 1,5 млн грн. На території Меморіального парку проведено 84 екскурсії та 31 захід.

Відповідно до Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки проведено: 14 державних свят, урочистостей, святкових концертів; 11 вшанування представників різних галузей з нагоди професійних свят; 7 театралізованих свят; 10 міжнародних, всеукраїнських та міських фестивалів-конкурсів, 6 заходи в режимі видаленого доступу з використанням електронних засобів комунікацій та технологій.

З метою здійснення діяльності щодо підтримки сім’ї, дітей та молоді забезпечено реалізацію заходів Міської програми «Молодь Харкова» на 2018-2021 роки та Комплексної програми реалізації гендерної та сімейної політики в місті Харкові на 2018-2021 роки.

Фахівцями виконавчих органів і КЗ «Харківського міського центру дозвілля молоді» (КЗ «ХМЦДМ») спільно з громадськими організаціями, іншими структурами та закладами проведено 330 заходів, якими охоплено понад 81,5 тис. учасників.

У рамках реалізації завдань щодо підтримки громадської активності проведено 172 заходів, якими охоплено 8,4 тис. осіб. З них 106 заходів проведено у молодіжному просторі «ХАБ 6/9» та залучено 2,0 тис. осіб. Організовано проведення Школи волонтерів «AVA»: проведено 12 онлайн-тренінгів, якими охоплено 178 осіб. Волонтери були задіяні в проведенні 6 загальноміських спортивних та культурних заходів.

Здійснюється організаційне забезпечення діяльності постійно діючого консультативно-дорадчого органу Молодіжна рада при Харківському міському голові. У звітному періоді реалізувано 62 заходи в різних сферах життєдіяльності міста, якими охоплено 38,0 тис. осіб. Серед масштабних ініціатив проєкти з питать еколоії та захисту довкілля.

Молодіжною радою реалізовано проєкти:

«Stud X» – освітні інтенсиви, направлені на досягнення всебічного розвитку студентів у різних актуальних сферах сьогодення;

«Чарівники ОСС» (органи студентського самоврядування) – освітній курс спрямований навчити команди студентських самоврядувань адаптуватися до умов карантину у сфері проєктного менедженту;

ІІІ Школа психології.

За напрямом підтримки студентського самоврядування реалізовано 6 заходів, у яких взяли участь 592 особи.

За напрямком неформальної освіти Молодіжною радою реалізовано онлайн курси: «Project Management Pro», «Leader of changes»,«Diplomacy talks» тощо.

За участю Молодіжної ради та КЗ «ХМЦДМ» організовано та проведено 12 заходів із національно-патріотичного виховання дітей та молоді, охоплено 32,6 тис. осіб.

Спільно з Німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit» (GIZ), Асоціацією молодіжних центрів України та громадськими організаціями продовжується робота зі створення мережі молодіжних центрів. З метою створення молодіжного простору, що використовується молодіжними лідерами, громадськими об’єднаннями для проведення освітніх, соціальних, культурних, просвітницьких заходів при Управлінні у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту працює «ХАБ 6/9». Протягом 9 місяців 38 громадським та благодійним організаціям і фондам надано інформаційну та організаційну підтримку у проведенні заходів для молоді. Ведуться роботи щодо відкриття в Індустріальному районі міста Харкова першого міського молодіжного центру.

Розроблено План дій та План Моніторингу з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» у місті Харкові на 2020-2022 роки.

За всіма напрямками сімейної та гендерної політики проведено 56 заходів, якими охоплено 23,7 тис. осіб, розглянуто 20,2 тис. звернень громадян, надано 41,6 тис. соціальних та адміністративних послуг.

Усього в місті мешкає майже 5,8 тис. багатодітних сімей, в яких виховується майже 18,7 тис. дітей.

У звітному періоді надано понад 5,5 тис. послуг багатодітним сім’ям щодо видачі або пролонгації строку дії посвідчень дітей та батьків із багатодітної сім’ї.

Почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно 4 жінкам.

Підготовлено до роботи в літній період 3 оздоровчих заклади на території Лісопарку: «Факел», «Сонячний», «Лісова казка», але у зв’язку з введенням карантинних заходів їх робота не розпочалася.  

Ведеться реєстр дітей пільгових категорій, які бажають оздоровитися в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. До реєстру включено 2,4 тис. дітей (за 9 місяців 2019 року – 6,2 тис.).

У вищих навчальних закладах міста Харкова працює 12 гендерних освітніх центрів, які здійснюють просвітницьку роботу в студентському середовищі з питання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Покращенню стану фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в місті сприяє реалізація заходів Міської комплексної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту м. Харкова на 2017-2020 роки та Комплексної цільової програми розвитку футболу в м. Харкові на 2017-2020 роки.

У звітному періоді з бюджету міста Харкова на розвиток галузі профінансовано 284,4 млн грн (за 9 місяців 2019 року – 306,1 млн грн).

Проведено 339 спортивних змагань та заходів, які включено до календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів м. Харкова на 2020 рік, із них 288 профінансовано з бюджету міста Харкова (за 9 місяців 2019 року – 402). На їх проведення профінансовано кошти в сумі 2,9 млн грн.

У м. Харкові існує сучасна система підготовки спортивного резерву, яка включає дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ), спеціалізовані дитячо-юнацькі школи Олімпійського резерву (СДЮШОР), школи вищої спортивної майстерності, училища фізичної культури.

Функціонують 18 дитячо-юнацьких спортивних шкіл комунальної власності міста.

Присвоєно спортивні розряди «Кандидат у майстри спорту України» 333 спортсменам, перший спортивний розряд – 240 спортсменам.

Встановлено стипендії 76 харківським спортсменам-кандидатам на участь у літніх і зимових Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських, Європейських іграх та Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту. На виплату стипендій із бюджету міста Харкова профінансовано 852,0 тис. грн.

Велика увага надається фізкультурно-оздоровчій, реабілітаційній та спортивній роботі серед інвалідів.

Проводиться робота щодо розвитку спорту ветеранів.

Продовжував роботу КПНЗ «Харківський міський комплексний центр клубів за місцем проживання». Заклад включає 98 клубів за місцем проживання, які відвідують понад 6,5 тис. дітей та підлітків, у тому числі 321 дитина пільгового контингенту. У клубах працюють 431 гурток і секцій, із них спортивного напрямку – 259.

У звітному періоді з дітьми та підлітками, вихованцями гуртків клубів за місцем проживання проведено 75 спортивних заходів, в яких взяли участь 6,0 тис. осіб. Усі заходи проводилися з дотриманням відповідних вимог до проведення масових заходів в умовах встановленого карантину.

Станом на 01.10.2020 спортивна база м. Харкова складається майже з 3,3 тис. об’єктів: 18 стадіонів; 6 легкоатлетичних ядер; 4 легкоатлетичних манежів; понад 2,0 тис. площинних споруд; 391 спортивної зали; 23 плавальних басейнів, 111 стрілецьких тирів, стрілецького стенду, велотреку; 3 споруд зі штучним льодом; 2 веслувально-спортивних баз, 1 лижної бази; 680 інших спортивних споруд.

Діяльність виконавчих органів Харківської міської ради спрямовувалася на зміцнення позитивного іміджу Харкова в Україні та в міжнародному співтоваристві з залученням спортивного потенціалу міста, створення для цього відповідних правових, соціальних, економічних та організаційних умов.

Спільно з креативним агентством Boomerang проведено онлайн-курс безкоштовних занять «Kharkiv Sport Academy» для спортивних федерацій (асоціацій) і клубів міста Харкова з основ розвитку власного бренду, ведення соціальних мереж та маркетингових можливостей у сфері спорту.

Організовано виробництво та сприяння розповсюдженню сувенірної іміджевої продукції із зображенням офіційної спортивної символіки міста Харкова.

Розвиток міжнародного співробітництва м. Харкова відбувався згідно з Програмою зміцнення позитивного міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва міста Харкова на 2018-2020 роки.

Харківська міська рада відповідно до угод про побратимство та співробітництво підтримує дружні зв’язки з 34 містами у 23 країнах світу, активно співпрацює з дипломатичними представництвами та консульськими закладами іноземних держав в Україні та України закордоном. Станом на 01.10.2020 в місті Харкові здійснюють свою діяльність 2 Генеральних консульства іноземних держав у місті Харкові, 16 інститутів Почесних консулів іноземних держав у місті Харкові, представництва міжнародних організацій (Консультативна місія ЄС, Постійне представництво Асоціації міст-володарів Призу Європи, Ізраїльський Культурний Центр «НАТІВ», Представництво «Джойнт», Французький Альянс в місті Харкові, Центр сприяння торгівлі В’єтнаму, КПЦ «Будинок Нюрнберга», Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, Регіональне представництво ЄБРР у місті Харкові). Відбулося урочисте відкриття Почесного консульства Республіки Казахстан в Харківській, Полтавській та Сумській областях.

Продовжено реалізацію проєкту «Харків дипломатичний».

Проводиться підготовка до реалізації проєкту «Школа молодого дипломата» (заплановано на листопад).

Продовжено роботу з дипломатичними представництвами іноземних держав в Україні та дипломатичним корпусом міста Харкова в рамках залучення гуманітарної допомоги. За підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні проведено онлайн-вебінари за участі харків’ян: «Цифрова медицина як майбутнє глобальної системи охорони здоров’я. Ізраїльські інновації у цифровій медицині», «Майбутнє штучного інтелекту», «Ізраїльські технології переробки відходів».

Місто Харків є членом Міжнародної асоціації ЄВРОСІТІЗ; Міжнародної Асоціації міст – володарів Призу Європи; Світової Федерації туристичних міст WTCF.

В режимі онлайн взято участь у засіданні робочої групи ЄВРОСІТІЗ з питань дітей та молоді з метою обговорення стратегічних дій у сфері дошкільної освіти і виховання у ситуації пандемії COVID-19.

Продовжено співробітництво з:

Асоціацією міст-володарів Призу Європи та Постійним представництвом Асоціації в Україні;

благодійними організаціями: Фонд Егідіуса Брауна, австрійською екологічною організацією «Глобаль 2000», «Фондом робітничої благодійності» міста Берінгерсдорфа-Швайга (регіон м. Нюрнберга), американською організацією «The Fishermen», Дитячий місіонерський фонд («Kindermissionswerk») і «Штернзінгер».

Підвищенню рівня економічного та соціального стану міста, презентації діяльності Харківської міської ради на міжнародній арені сприяла робота з міжнародними агенціями та фінансовими установами.

Здійснювалося співробітництво з:

Німецькою федеральною компанією «GIZ» у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II»;

Німецьким банком розвитку «KfW» у рамках проєктів «Реконструкція тягових підстанцій з повною заміною підвідних кабелів живлення» та «Відновлення й оновлення місцевої інфраструктури»;

Європейським інвестиційним банком щодо участі у проєктах «Розширення метрополітену у м. Харкові», «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України», а також «Міський громадський транспорт України»;

Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі у проєктах «Розширення метрополітену у м. Харкові» та «Оновлення тролейбусного парку міста Харкова»;

Міжнародним банком реконструкції та розвитку у рамках проєктів «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м. Харкова», «Підвищення енергоефективності централізованого теплопостачання України» та «Будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору та утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії».

Проводились заходи щодо початку процедури погодження «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату м. Харкова до 2030 року» з Європейською комісією в рамках Європейської ініціативи «Угода мерів».

Продовжено діяльність щодо розвитку в м. Харкові сучасної туристичної інфраструктури.

З метою участі у міжнародних заходах організовано візити офіційних делегацій Харківської міської ради до міст-партнерів Брно (Чеська Республіка) з метою участі в Міжнародному туристичному ярмарку «Go-regiontour 2020» та Познань (Польща) для участі в Міжнародному туристичному ярмарку «Tour Salon 2020».

Спільно з комунальним підприємством «Центр розвитку міжнародного співробітництва» проведено соціальну екскурсію «Харків’янки, що змінювали світ» для 45 дітей. Екскурсанти відвідали Музей видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко та інтерактивний Музей жіночої та гендерної історії.

Згідно з комплексною Програмою розвитку цивільного захисту міста Харкова на 2018-2022 роки та розпорядженням міського голови «Про основні завдання цивільного захисту міста Харкова на 2020 рік» проводилися заходи щодо запобігання виникнення і ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, в тому числі невідкладних заходів з протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19 на території м. Харкова.

Підготовлено план організаційних і практичних заходів виконавчих органів міської ради, підприємств, установ щодо підготовки заходів з попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки до безаварійного пропуску льодоходу, весняної повені.

У рамках Програми взаємодії міської ради з об’єднаннями громадян м. Харкова на 2012-2020 роки профінансовано заходи на суму 2,3 млн грн. Станом на 01.10.2020 на території міста зареєстровано і діє:

понад 4,1 тис. громадських об’єднань різної спрямованості (благодійні фонди, громадські організації різних напрямків діяльності, профспілкові організації);

65 національно-культурних об’єднань та 38 організацій іноземних громадян і студентів;

251 релігійна громада 54 конфесій різних напрямків та толків.

Організовано взаємодію з правоохоронними органами щодо забезпечення охорони громадського порядку під час проведення заходів на території міста за участі міського голови, під час проведення сесій Харківської міської ради, зустрічей з представниками закордонних делегацій, а також при проведенні політичними партіями, громадськими організаціями та фізичними особами масових заходів. 

 

 

Заступник директора Департаменту –
начальник Управління соціально-
економічного розвитку, планування 
та обліку                                                                     В.Г. ФОМИЧОВА

 

Печатать
Новости Харькова в твоем смартфоне!
скачать приложение на Google Play скачать приложение на ITunes