У Харкові відкрився перший в Україні соціальний готель (доповнено)
14 листопада 2017 12:02 Суспільство
У Харкові відкрився перший в Україні соціальний готель (доповнено) Відкриття першої в Україні комунальної установи соціального спрямування «Соціальний готель» відбулося сьогодні, 14 листопада, на вул. Валентинівській, 23-г - в будівлі територіального центру надання соціальних послуг Московського району.

У церемонії відкриття взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс у Дніпрі) Вольфганг Мессінгер, керівник проекту «Розвиток соціальної інфраструктури в зв'язку зі збільшенням внутрішньо переміщених осіб», який реалізується Німецькою федеральною компанією GIZ, Бербель Швайгер.

«Я дякую нашим партнерам з Німеччини, які допомагають нам у реалізації багатьох проектів. У цьому готелі працюють 15 осіб, сформована команда людей, яка готова забезпечити роботу установи і зробити її якісною і доступною для тих, хто потребує такої допомоги», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

У свою чергу, Вольфганг Мессінгер підкреслив, що міська влада Харкова дуже серйозно ставиться до соціальних питань і до проблем нужденних, і підтвердження тому - успішна реалізація вже третього спільного проекту в соціальній сфері міста.

«Подібний проект - єдиний в Україні. Цей готель добре обладнаний, і я можу сказати, що нашим фінансовим коштам знайшли гідне застосування. Ми спільно з міською владою підтримуємо вимушених переселенців і людей, які опинилися в складній ситуації. Мені приємно, що тепер особам, які потребують такої допомоги, буде де зупинитися і отримати необхідну підтримку», - сказав генеральний консул.

Готель розрахований на 50 осіб (19 номерів). Там можуть зупинятися люди, які потрапили в складні життєві обставини і залишилися без житла, а також внутрішньо переміщені особи. У готелі обладнані кімнати, санвузли, кухня, пральня, також будівля адаптована для людей із обмеженими можливостями. 

За словами Світлани Горбунової-Рубан, на сьогоднішній день в готелі створені всі умови, щоб в оперативному порядку прийняти перших відвідувачів. У повному обсязі установа почне свою роботу з 1 січня. Віце-мер також зазначила, що в готелі обладнана кімната швидкого поселення, а чергові адміністратори працюватимуть цілодобово. Максимальний термін проживання - 90 днів, вартість - 40-50 грн на добу.

Нагадаємо, «Соціальний готель» - унікальний проект для України, створений за підтримки уряду Німеччини. Будівля готелю відремонтована Харківською міською радою за підтримки компанії GIZ. Німецька сторона виділила 11,5 млн грн на капітальний ремонт приміщень, обладнання та меблі, а за рахунок коштів міста був проведений ремонт покрівлі, фасаду та благоустрій прилеглої території.

Друкувати
Останні новини