У Харкові не знайдено останків Миколи Руднєва
05 грудня 2017 14:46 Місто
У Харкові не знайдено останків Миколи Руднєва Під час шурфування грунту на місці передбачуваного поховання Миколи Руднєва на пл. Героїв Небесної Сотні останків більшовика не виявили.

Як повідомив сьогодні, 5 грудня, на брифінгу у прес-центрі міської ради директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Юрій Сідоренко, шурфування (тобто вироблення прямокутного перерізу невеликої глибини) було проведено, щоб зрозуміти, чи є на площі останки.  В результаті розкопу було виявлене лише будівельне сміття (бита цегла, фрагменти ліпнини, плитки, скла).

Роботи велися на глибині до 2,5 м. Як вважають фахівці, цього достатньо, щоб зрозуміти, чи варто шукати далі прах чи ні. Плиту з місця передбачуваного поховання приберуть. Чи буде вона утилізована, чи яка доля її чекає надалі, поки точно невідомо. Про це буде повідомлено пізніше.

Тепер, за підсумками проведених робіт, буде складено відповідний акт, який направлять до Міністерства культури України, щоб змінити статус місця.

У пошукових роботах взяли участь представники Спеціалізованого приватного підприємства «Військові меморіали «Схід», Харківського обласного науково-методичного центру охорони культурної спадщини, Слобідської археологічної служби, Департаменту комунального господарства, відділу з питань топоніміки та історико-культурного середовища міської ради, СКП «Харківзеленбуд».

Зазначимо, що з проханням про перепоховання праху Миколи Руднєва до міської ради звернулися представники «Східного корпусу». Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула це питання та прийняла рішення перепоховати останки на одному з кладовищ Харкова.

Друкувати
Останні новини