У Харкові готуються до погіршення погодних умов
12 січня 2018 16:32 ЖКГ
У Харкові готуються до погіршення погодних умов У Харкові, як і в усій Україні, готуються до погіршення погодних умов, підготовлена снігоприбиральна техніка і закуплено необхідну кількість піщано-сольової суміші.

Сьогодні, 12 січня, у Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області в режимі відеоконференції пройшло чергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка. У засіданні взяли участь голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, заступник Харківського міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко, начальник ГУ ДСНС у Харківській області Олександр Волобуєв, представники Національної поліції та інших профільних структур.

Нарада була присвячена аналізу дій органів влади під час погіршення погодних умов в грудні 2017 року, а також планування роботи центральних, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з підготовки до пропуску льодоходу, до можливих повеней і паводків.

«Йде зниження температури. На початку січня була тепла погода, дорожнє господарство та системи життєзабезпечення працювали по-іншому. Зараз потрібно подивитися на цю ситуацію в розрізі всіх областей, зокрема, з питань, пов'язаних з роботою системи життєзабезпечення. Необхідно розробити регіональні плани дій при погіршенні погодних умов, а на центральному рівні - розробити механізми, що стосуються, наприклад, безпеки руху в окремих або декількох областях», - зазначив Геннадій Зубко.

Як повідомив після наради заступник Харківського міського голови Андрій Руденко, в місті до негоди підготовлено 238 одиниць дорожньої техніки, 105 одиниць снігоприбиральної внутрішньоквартальної техніки та 153 одиниці техніки малої механізації.

«Торік було закуплено до 50 одиниць нової техніки - дорожньої, малої механізації та трактори. Також закуплено необхідну кількість піщано-сольової суміші. Всі комунальні служби, пов'язані з водо- та теплопостачанням, водовідведенням, діють у робочому режимі», - підкреслив заступник міського голови.

Згідно з прогнозами Українського гідрометцентру, в січні в Україні очікується два періоди несприятливих погодних умов. 15, 16 і 17 січня спочатку на території Лівобережної України, а потім в інших регіонах очікується випадання снігу товщиною до 10 см. 18 січня через центральну частину України пройде кілька циклонів, які призведуть до випадання сильного, місцями дуже сильного снігу, налипання мокрого снігу, посилення швидкості вітру та хуртовини. За прогнозами, приріст сніжного покриву збільшиться ще на 10-20 см в більшості областей України. 21-22 січня очікуються сильні снігопади з переходом у дощ, ожеледь на дорогах, посилення штормового вітру зі швидкістю до 15-24 м/с. Протягом найближчих днів температура знизиться в нічний час до 4-9 морозу, а на північному сході - до 10-14 градусів нижче нуля.

За прогнозом Українського гідрометцентру, починаючи з 25 січня, існує велика ймовірність сильного похолодання в Україні зі зниженням температури повітря до 14-19 градусів морозу, а 27-28 січня - до 20-25 градусів нижче нуля. Детально про погоду з показниками швидкості вітру, кількості опадів, висоти снігового покриву буде надано за три-чотири дні до намічених дат.

Друкувати
Останні новини