Проект Стратегії розвитку Харкова до 2030 року опублікують на початку вересня
11 квітня 2012 17:27
Проект Стратегії розвитку Харкова до 2030 року опублікують на початку вересня Міжнародна науково-практична конференція «Стратегія розвитку міст: молодь і майбутнє» проходить 11 і 12 квітня в Харкові.

У конференції беруть участь студенти, аспіранти й молоді науковці Харківської національної академії міського господарства, вищих навчальних закладів України, Російської Федерації та Швейцарії.

На відкритті конференції Харківський міський голова Геннадій Кернес нагадав, що Харків поставив перед собою завдання увійти до 2030 року в Топ-100 світових міст. «Заявивши про цю мету, Харків фактично створив новий тренд в Україні. Сьогодні багато міст, включаючи столицю, прагнуть знайти себе в тих чи інших рейтингах і заявити про це через ЗМІ. Але випадкове виявлення себе в рейтингу за одним з показників не може бути самоціллю. Цінність рейтингів, у тому числі і найавторитетнішого з них, що його складають за методологією професора Пітера Тейлора, полягає в тому, що вони дозволяють визначити об'єктивну конкурентоспроможність міст, і наше завдання - вибудувати управління розвитком Харкова відповідно до цих комплексних критеріїв», - зазначив міський голова у виступі.

Геннадій Кернес повідомив, що первинний аналіз, який було проведено спільно з професором Пітером Тейлором, показав, що за підсумками попередніх двох років Харків посів 477 місце в комплексному рейтингу світових міст. Серед найбільших завдань, які належить вирішити в місті, Геннадій Кернес назвав нарощування інвестицій в людський капітал, створення ефективної просторової організації міста, формування Харківської агломерації, яка дасть змогу вибудувати ефективні взаємини з районними центрами і малими містами навколо обласного центру. Крім того, у Харкові належить провести масштабну модернізацію систем життєзабезпечення міста, соціальної інфраструктури, створити систему мотивацій, що стимулюватимуть харків'ян до активної і відповідальної участі в житті міста.

Геннадій Кернес пообіцяв, що найкращі напрацювання студентів, аспірантів та молодих науковців урахують при формуванні стратегії розвитку міста, як і проекти переможців конкурсу «Харків-2030: погляд у майбутнє».

Як повідомив міський голова, проект Стратегії розвитку Харкова до 2030 року буде опубліковано і винесено на широке громадське обговорення в перших числах вересня цього року.

Друкувати
Останні новини