Новий каскад, озеро і зони відпочинку - у Харкові реконструюють сад Шевченка
11 травня 2018 13:54 Місто
Новий каскад, озеро і зони відпочинку - у Харкові реконструюють сад Шевченка Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 11 травня, провів робочу нараду на місці робіт.

Зараз триває друга черга реконструкції саду ім. Т. Шевченка. Як зазначив Ігор Терехов, великий обсяг робіт вже виконано - практично всі комунікації вже прокладено, на території саду будуть встановлені нові системи зливової каналізації, автоматичного поливу газонів. За його словами, перед будівельниками стояло завдання - не пошкодити кореневу систему дерев.

«Мене питали, чому такі витіюваті канави для прокладки комунікацій? Роботи проводили вручну, щоб не постраждала коренева система. І жодне цінне дерево тут не прибрано. Ми оцінювали їх разом з фахівцями. Крім того, дерева, яким понад 100 років, огороджені», - зазначив Ігор Терехов.

Крім нових алей і доріжок, лавок, світильників, після реконструкції в саду Шевченка з'явиться озеро з зоною відпочинку. Під старим мостом у бік фонтану сьогодні працюють бригади будівельників і спеціальна техніка.

«Тут з'явиться дуже красиве озеро з каскадами. Зараз заливається базова плита, потім будуть посилені береги і зроблена низка каскадів. Уже готовий фундамент під новий міст: ми будемо тут ставити зовсім інший міст. Навколо озера можна буде погуляти з дітьми, будуть місця, де харків'яни зможуть посидіти, відпочити», - розповів Ігор Терехов.

Крім того, новий матиме вигляд і фонтан «Каскад». «Ведеться дуже велика робота. Харків'янам буде запропонована нова концепція, дуже цікава конфігурація, і рівного такому не буде в Україні. На харків'ян чекає приємний сюрприз», - зазначив перший віце-мер.

Для дітей в саду Шевченка встановлять ігрові майданчики. Крім того, з'явиться майданчик для вигулу домашніх вихованців.

«Це знакове місце для всіх харків'ян, тому ми хочемо, щоб цей сад був дуже красивим. Я сьогодні акцентував увагу підрядників на те, що їм потрібно посилити роботи, скоригувати плани виконання робіт і вести їх більш інтенсивно», - підкреслив Ігор Терехов.

За словами першого віце-мера, частина кафе в саду залишиться, але за умови, що їх зовнішній вигляд буде змінений, щоб зберегти в саду Шевченка єдність стилю.

Нагадаємо, що також триває масштабна реконструкція Харківського зоопарку. Передбачається, що між відвідувачами і тваринами будуть максимально прибрані клітини і бар'єри, де це можливо, і з'являться зоогеографічні зони. На території зоосаду побудують океанаріум і оновлять колекцію тварин. Зокрема, в рамках програми Європейської асоціації зоопарків та акваріумів до зоопарку безкоштовно передадуть пінгвінів, білих ведмедів і жирафів.

Друкувати
Останні новини