У 2017 році харків'яни платитимуть низку податків за новими ставками.
Відповідне рішення було прийняте сьогодні, 22 лютого, на сесії Харківської міської ради.
Як повідомила директор Департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева, ставка з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних (крім квартир площею до 85 кв. м) і юридичних осіб, встановлена в розмірі 1%.
Ставка податку для об'єктів житлової нерухомості, зокрема, квартири/квартир незалежно від їх кількості загальною площею до 85 кв. м, що знаходяться у власності фізичних осіб, становить тепер 0%.
Ставки податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, були встановлені в таких розмірах:
- готельні, офісні та торгові будівлі - 1%;
- гаражі - 0,1%;
- промислові будівлі і склади - 0,25%;
- будівлі для публічних виступів (казино, гральні будинки) - 1%;
- господарські (присадибні) будівлі - 0%;
- інші будівлі - 0,1%.
У той же час були звільнені від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, комунальні підприємства, установи та організації, створені Харківською міською радою, об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності територіальної громади міста Харкова і передані в їхнє господарське ведення.
Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативна грошова оцінка яких була проведена, становить 1% від їхньої нормативної грошової оцінки.
Також депутати затвердили фіксовані ставки єдиного податку з розрахунку на календарний місяць:
- для першої групи платників єдиного податку - 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
- для другої групи платників єдиного податку - 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Ставка туристичного збору становить 1% від бази стягнення збору.
Ставка збору за місця для паркування транспортних засобів за кожен день провадження діяльності із забезпечення паркування за 1 кв. м площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, була прийнята в розмірі 0,015% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
25/12/2025
На проспекті Героїв Харкова тимчасово заборонять рух транспорту
-
25/12/2025
Мер звернувся до харків'ян з привітанням
-
25/12/2025
Ігор Терехов вітає харків'ян з Різдвом
-
25/12/2025
Ігор Терехов: Харків продовжує підтримувати переселенців
-
24/12/2025
Ігор Терехов привітав католиків з Різдвом
-
24/12/2025
У Харкові знесуть ще три пошкоджені обстрілами будинки
-
24/12/2025
У Харкові встановлять низку меморіальних дошок
-
24/12/2025
Через обстріли в Харкові обмежено подачу тепла та гарячої води
-
24/12/2025
Ігор Терехов: Вимушено переходимо в режим «енергоострова»
-
24/12/2025
У Харкові функціонують пункти незламності
-
23/12/2025
Ігор Терехов зустрівся з духовними лідерами міста
-
23/12/2025
Для дітей з Новобаварського району організували новорічне свято
-
23/12/2025
Ігор Терехов привітав працівників «Тепломереж» з Днем енергетика
-
23/12/2025
Витрати на роботу святкової ілюмінації частково покриють меценати
-
23/12/2025
Застосунок «Open Kharkiv» випустив оновлення
-
22/12/2025
Тролейбус №25 тимчасово не курсуватиме у вівторок
-
22/12/2025
Ігор Терехов: Бізнес у прифронтових громадах потребує державної підтримки
-
22/12/2025
Трамваї №16 і 16А тимчасово змінять маршрути
-
22/12/2025
Асоціація прифронтових міст і громад та Українська рада бізнесу підписали меморандум